7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: BPM inf.

Beatissimo Martyri Josaphat Kuncevicio... Studium Philosophicum Basilianum Vitebscense suas ex universa logica theses... D.D.D. Vilnae: Typis S.R.M. PP. Basilianorum, [1761], Vilniaus universiteto biblioteka.
Beatissimo Martyri Josaphat Kuncevicio... Studium Philosophicum Basilianum Vitebscense suas ex universa logica theses... D.D.D. Vilnae: Typis S.R.M. PP. Basilianorum, [1761], Vilniaus universiteto biblioteka.
BPM inf.

Knygos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ pristatymas

Sausio 10 d., antradienį, 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) vyks knygos „Šv. Dominykas ir šv. Hiacintas Lietuvoje: aštuoni atminties šimtmečiai“ pristatymas.

BPM inf.

Vilniaus katedros varpinėje – paroda, kviečianti atrasti Barboros Radvilaitės asmenybę

Gruodžio 17 d. Bažnytinio paveldo muziejus Vilniaus katedros varpinėje atidaro Barboros Radvilaitės 500-osioms gimimo metinėms skirtą parodą „Barbora etc.“. Parodos pavadinimą įkvėpė valdovės laiškai artimiesiems. Juose Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė dažnai pasirašydavo ne priderančia iškilminga forma, bet paprastai: „Barbora etc.“. Tai paskatino parodoje lankytojams suteikti galimybę iš naujo atrasti itin populiarią istorijos figūrą, paraginti į ją pažvelgti ne per gerai žinomą meilės istorijos su Žygimantu Augustu naratyvą, bet pasitelkus žaidimo formą per lytėjimą ir uoslę pažinti įvairius pačios Barboros asmenybės, jos kasdienio gyvenimo aspektus – nuo sveikatos, mitybos iki garderobo, raštingumo ir geografijos.

BPM inf.

Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma paroda „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks parodos „Corpisanti. Katakombų relikvijos-skulptūros Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose“ atidarymas.

Atidarymo renginyje dalyvaus parodos kuratorės: Kamilė Jagėlienė ir Vaiva Vasiliauskaitė, Bažnytinio paveldo muziejaus vadovė Rita Pauliukevičiūtė, meno istorikė dr. Ruth Sargent Noyes, istorikas dr. Liudas Jovaiša, menotyrininkė dr. Tojana Račiūnaitė.

BPM inf.

Kultūros paveldo ir gamtos dermė: vienuolynų kiemai ir sodai

2022 m. rugsėjo 13–14 d. kviečia į konferenciją „Kultūros paveldo ir gamtos dermė: vienuolynų kiemai ir sodai“.

 

Nors tvarumo ir ekologijos idėjos ypač akcentuojamos pastarąjį dešimtmetį, iš tiesų ši koncepcija nėra nauja. Senieji vienuolynai gali būti puikiais tvarios gyvensenos pavyzdžiais. Neretai vienuolynai buvo ne tik gyvenimo, bet ir darbo vieta su daržais ir sodais, bravoru ir biblioteka, pirmosiomis mokyklomis. Augalų puoselėjimo praktika buvo viena iš vienuolių užimtumo formų. Vienuolynai – save aprūpinanti sistema, panašias idėjas galima pastebėti šiuolaikiniame tvarios gyvensenos mąstyme.

BPM inf.

Vilniaus katedros varpinėje – instaliacija „Perskaitęs duok kitam: „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikai“ – 50“

Nuo birželio 17 d. Bažnytinio paveldo muziejus Vilniaus katedros varpinėje kviečia aplankyti instaliaciją, skirtą „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ penkiasdešimtmečiui. Lankytojai galės interaktyviai patirti pavojingą „Kronikos“ platinimo darbą, simboliškai tapdami leidinio bendradarbiais ir drąsiai „į laisvę“ perkeldami sovietinės cenzūros „narve“ įstrigusias žinias. Atsargiai perskaitydami pranešimus, publikuotus „Kronikos“ puslapiuose, taip pat bendradarbių baudžiamųjų bylų fragmentus, jie galės apžiūrėti įvairias su „Kronikos“ veikla susijusias istorines nuotraukas bei kitą informaciją, o labiausiai sudominusius ar sukrėtusius puslapius apdairiai pernešti į išorę.

Instaliacija „Perskaitęs duok kitam“
Instaliacija „Perskaitęs duok kitam“
BPM inf.

Vilniaus katedros varpinė kviečia į koncertą „Heksameronas“, skirtą didžiųjų varpų 20-mečiui

Gegužės 28 d., šeštadienį, 21 val. Bažnytinio paveldo muziejus ir šiuolaikinės muzikos festivalis „Muzika erdvėje“ vilniečius ir miesto svečius kviečia pirmą kartą išgirsti Vilniaus katedros varpinės didžiųjų varpų skambesį koncerte „Heksameronas“. Vilniaus katedros varpai yra liturginis maldai skirtas instrumentas. Įprastai jie skamba kviesdami į šv. Mišias, per iškilmingas procesijas, svarbius religinio gyvenimo įvykius. Šįkart, minint varpų įkėlimo dvidešimtmetį, pirmą kartą miesto istorijoje skambės specialiai šiems varpams sukurtas kūrinys, neįprastu būdu tyrinėjantis jų garsinę prigimtį ir galimybes. Koncertas skirtas paminėti šių varpų įkėlimo dvidešimtmečiui, taip pat paremti Ukrainos kovą už laisvę.

BPM inf.

Bažnytinio paveldo muziejuje pristatomas mokslinių straipsnių rinkinys „Lietuvos ir Turkijos istorinės, kultūrinės ir literatūrinės sąsajos. Totorių ir karaimų įnašas“

Gegužės 11 d., trečiadienį, 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks Vilniaus universiteto mokslinių straipsnių rinkinio „Lietuvos ir Turkijos istorinės, kultūrinės ir literatūrinės sąsajos. Totorių ir karaimų įnašas“ pristatymas.

Arnoto fragmentas. XVII a. Lietuvos nacionalinis muziejus
Arnoto fragmentas. XVII a. Lietuvos nacionalinis muziejus
Straipsnių rinkinys „Lietuvos ir Turkijos istorinės, kultūrinės ir literatūrinės sąsajos. Totorių ir karaimų įnašas“, Vilniaus universitetas, 2022.
Straipsnių rinkinys „Lietuvos ir Turkijos istorinės, kultūrinės ir literatūrinės sąsajos. Totorių ir karaimų įnašas“, Vilniaus universitetas, 2022.
BPM inf.

Disputas „Kiek Rytų yra Lietuvoje?“

2022 m. balandžio 27 d. 18 val. kviečiame dalyvauti Bažnytinio paveldo muziejaus dispute, kuriame istorikas prof. Alfredas Bumblauskas ir religijotyrininkas prof. Egdūnas Račius diskutuos apie tai, kiek ir kokio Rytų civilizacijų paveldo esama šiandienos Lietuvoje ir lietuviuose. Disputą moderuos istorikas dr. Liudas Jovaiša, jis vyks parodos „Pro Rytų vartus: Orientas Lietuvos liturginėje tekstilėje XVI–XX amžiais“ kontekste.

  PUSLAPIS IŠ 7  >>> Archyvas