7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: ŠMC inf.

ŠMC inf.

14-oji Baltijos trienalė šiais metais išsiplečia per visą Vilnių 

Kas treji metai Šiuolaikinio meno centras organizuoja vieną ambicingiausių ir svarbiausių  šiuolaikinio meno renginių Šiaurės Europoje – Baltijos trienalę, kuri kaskart atsispiria nuo tuo metu aktualių procesų, idėjų ir nuolat keičia savo pavidalą. Birželio 4 dieną startuojanti jau 14-oji Baltijos trienalė (BT14) šiemet visą vasarą vyks skirtingose Vilniaus meno erdvėse. 

ŠMC inf.

Nuo penktadienio Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Penktadienį, kovo 19 d., Šiuolaikinio meno centre atidaromos dvi naujos lietuvių menininkų parodos. Lauros Kaminskaitės „Double double“ ir Jurgio Paškevičiaus „Kintanti srovė“ – tai iki šiol didžiausi šių menininkų solo projektai. Visą savaitę – nuo kovo 19 d. iki  26 d. – ŠMC kviečia apsilankyti parodose nemokamai. 

ŠMC inf.

Penktosios parodos „JCDecaux premija 2020“ finalas: už kūrybinę drąsą apdovanota Sallamari Rantala

Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) pradedančiųjų menininkų darbus pristačiusi penktoji paroda „JCDecaux premija 2020:  Turiu žodžius“ paskelbė nugalėtoją ir publikos prizo laureatę. Tarptautinė komisija šiemet apdovanojimą skyrė Lietuvoje gyvenančiai suomių menininkei Sallamari Rantala už skulptūrinę instaliaciją „Sutemo prieš mums išeinant“. Menininkei atiteko lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ įsteigta 4000 Eur premija bei galimybė savo darbus eksponuoti lauko reklamos erdvėse.

ŠMC inf.

Menininkė Emilija Povilanskaitė naujame kūrinyje pasitelkė elektros iškrovą

Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) iki lapkričio 22 d. veiks penktoji „JCDecaux premija: turiu žodžius“ paroda, kurioje savo kūrinius pristato penkios savo karjerą pradedančios menininkės. Tarptautinė komisija parodos pabaigoje paskelbs, kas taps premijos laureate, o parodos lankytojai gali nuspręsti, kam atiteks publikos prizas. Viena iš projekte dalyvaujančių kūrėjų, Emilija Povilanskaitė imasi suvaldyti sunkiai apčiuopiamus reiškinius – naujausias jos kūrinys aprėpia elektros iškrovas ir kvapą.  Menininkė pasakoja, kaip ji susidomėjo kvapais ir kaip šią temą plėtoja savo kūriniuose.

ŠMC inf.

JCDecaux premija 2020: Turiu žodžius

Rugsėjo 24 d., 18 val. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) duris atveria pradedančiųjų menininkų kūrybą pristatanti paroda „JCDecaux premija 2020: Turiu žodžius“. Paroda veiks iki lapkričio 22 dienos.


„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, siekiantis skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. „JCDecaux“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą.

ŠMC inf.

Penktosios „JCDecaux Premija 2020“ dalyvės – skirtingų patirčių kūrėjos

Šiuolaikinio meno centras ir lauko reklamos kompanija „JCDecaux Lietuva“ jau penktus metus savo karjerą pradedantiems talentams suteikia galimybę būti pastebėtiems ir įvertintiems. Konkursinė paroda „JCDecaux premija 2020“ šiemet patikėta naujiems projekto kuratoriams Mildai Dainovskytei ir Vyteniui Burokui. Nagrinėjant daugiau nei 100 menininkų paraiškas, buvo atrinkti penkių menininkų projektai ir šių metų parodos dalyvėmis tapo –  Karolina Janulevičiūtė, Saulė Noreikaitė, Emilija Povilanskaitė, Sallamari Rantala ir Aistė Marija Stankevičiūtė. 

ŠMC inf.

Michael Rakowitz. Sugrįžimas

Kuratorė: Neringa Bumblienė

2020.09.11 – 11.08

Atidarymas 2020 m. rugsėjo 11 d. 18 val.

Čikagoje gyvenantis skulptorius, aktyvistas, detektyvas, radijo pranešėjas ir retkarčiais virtuvės šefas Michael Rakowitz (g. 1973 m., Niujorke) yra vienas garsiausių šiuolaikinių menininkų, dirbančių kultūrinio paveldo ir muziejų temomis. Šio Irako kilmės amerikiečių menininko solo paroda Šiuolaikinio meno centre yra jo kūrybos pristatymo Vilniuje pirma dalis. Bendradarbiaujant su Lietuvos dailės muziejumi vėliau šį rudenį Radvilų rūmuose bus pristatyta antra autoriaus paroda.

ŠMC inf.

Jochen Lempert. Fenotipas

2020.07.17 – 08.30

ŠMC vasaros parodų sezoną tęsiame trečiuoju solo projektu – vokiečių fotografo Jocheno Lemperto analoginių fotografijų parodos „Fenotipas“, instaliuotos ŠMC Didžiojoje salėje, atidarymu. Savo darbuose Lempert tyrinėja sąsajas tarp žmogaus ir gamtos pasaulių, o taip pat – žiūrėjimo, žmogaus žvilgsnio ir buvimo matomu temas. Drauge jo darbai tarsi meta iššūkį antropocentriniam žvilgsniui į pasaulį.

ŠMC inf.

Arthur Jafa paroda

2020.07.10 – 08.30

Arthur Jafa savo kūryboje tyrinėja skaudžius rasės politikos ir tapatybės klausimus. Jo kūrybos centre – įvairūs viešojoje erdvėje ir popkultūroje rasiniu pagrindu susiformavę kultūriniai reiškiniai, įsitikinimai ir galios dinamika. Vilniuje bus parodyti du menininko filmai: „akingdoncomethas“ (2018) – vienas kitą papildančių ir pertraukiančių afroamerikiečių gospelų ir pamokslininkų kalbų montažas, ir dokumentinis esė filmas „Dreams Are Colder Than Death“ (2014). Vienas pagrindinių kalbinamų pašnekovų šiame filme yra JAV rašytojas Fred Moten, atstovaujantis feminizmo įtakoje susiformavusią kryptį rasės ir kultūros studijose. Menininko kūryba taip pat įsiliejo į naująją feminizmo bangą ir tapo svarbiu šio progresyvaus teorinio ir politinio judėjimo ramsčiu.

ŠMC inf.

Kipras Dubauskas. Dienanakčiavimas

2020.07.10 – 09.06

Kviestiniai menininkai: Alexandre Bavard, Adam ir E. B. Itso, Mykolas Cibutavičius, Eglė Razumaitė, Styrmir Orn Gudmundson, Noise Ladder, Jon Benjamin Talleras, TRUCK ir kiti.

Kuratorė: Ūla Tornau

„Dienanakčiavimas“ – tai Kipro Dubausko personalinė paroda ant ŠMC stogo, kviečianti neįprastais maršrutais patirti pastatą ir miestą. Ji sukonstruota reaguojant į pandemijos metu pakitusį santykį su viešosiomis erdvėmis ir siekiant prieš artėjančią ŠMC pastato rekonstrukciją sujungti jo vidų ir išorę.

  < PUSLAPIS IŠ 12  >>> Archyvas