7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: MO muziejaus inf.

MO muziejaus inf.

MO muziejuje apsilankiusi Marina Abramovič: tai viena geriausių mano matytų parodų

Lietuvoje viešinti performanso menininkė Marina Abramovič nepraleido progos apsilankyti MO muziejuje – čia ji susipažino su kovo 9 d. atidaroma didžiąja paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“. 

Žymiausia performanso menininke pasaulyje neretai tituluojama kūrėja, savo darbuose tyrinėjanti kūno galimybes, teigė esanti pavargusi nuo Vakarų dominuojamos perspektyvos, todėl žvilgsnis į seksualumo kultūrą Baltijos šalyse jai atrodo itin reikšmingas.

 Marina Abramovič. D. Rimeikos nuotr.
Marina Abramovič. D. Rimeikos nuotr.
MO muziejaus inf.

Naujoje MO muziejaus parodoje – dėmesys seksualumo kultūrai Baltijos šalyse

Kovo 9 d. MO muziejuje atveriama tarptautinė didžioji paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“, meninio tyrimo apie Baltijos šalių seksualumo istoriją kontekste pristatanti beveik 300 meno kūrinių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Spaudos konferencijos metu naująją parodą pristatė jos komanda  – kuratoriai Inga Lāce, Adomas Narkevičius ir Rebeka Põldsam bei MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.    
 

D. Rimeikos nuotr.
D. Rimeikos nuotr.
MO muziejaus inf.

MO muziejuje atidaroma nauja didžioji paroda „Šito pas mus nėra“

Kovo 9 dieną MO muziejuje atidaroma didžioji paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“ (kuratoriai – Inga Lāce, Adomas Narkevičius, Rebeka Põldsam). Naujosios parodos centre – seksualumo ir lyčių vaizdavimas bei ryšiai vizualiajame Baltijos šalių mene nuo 1960–ųjų iki šių dienų.

R. Šeškaičio nuotr.
R. Šeškaičio nuotr.
MO muziejaus inf.

MO muziejuje – nauja interaktyvi instaliacija, kviečianti tyrinėti savo emocijas

Šiuo metu naujos didžiosios parodos atidarymui besirengiantis MO muziejus neapsieina be kitų naujienų – greta vaikams skirtos mažosios parodos „Troleibuso ūsai“, lankytojai kviečiami patyrinėti hole įsikūrusią instaliaciją „Įkūnytos emocijos“. Garsą ir pojūčius jungiantis projektas skirtas tiek suaugusiems, tiek vaikams – pastarųjų MO hole taip pat laukia interaktyvi viktorina, skatinanti gilintis į savo emocijas.            

Instaliacija „Įkūnytos emocijos“. D. Putino nuotr.
Instaliacija „Įkūnytos emocijos“. D. Putino nuotr.
MO muziejaus inf.

MO muziejus ir NVO organizacijos kreipėsi į Prezidentūrą ir Vyriausybę: tokį barjerą paramos teikimui turime vieninteliai Europoje – siūloma, kaip jį keisti

MO muziejus, verslo ir NVO organizacijos kreipiasi į Prezidentūrą ir Vyriausybę, siūlydami atsisakyti reikalavimo paramos teikimą įforminti notarine sutartimi, kai parama suteikiama piniginėmis lėšomis bankiniu pavedimu. Iniciatyvinės grupės teigimu, tokį reikalavimą Europoje taiko tik Lietuva. Jis apsunkina paramos gavimą šalyje, o mažinti biurokratinius barjerus paramai – ypač tokių krizių, kaip pandemija ir karas, metu – yra ypač svarbu.  

MO muziejus. N.Tukaj nuotr.
MO muziejus. N.Tukaj nuotr.
MO muziejaus inf.

MO parodų kuratorė Miglė Survilaitė: muziejus seniai nebėra neutrali vieta

Prieš penkerius metus atidarytas MO muziejus jau yra surengęs virš dviejų dešimčių parodų. Kiekvienos jų komandoje drauge su kviestiniais menotyrininkais, įvairių kultūros, mokslo sričių specialistais darbuojasi muziejaus kuratoriai, kurių rankose – visa parodos kelionė: nuo pirminės idėjos iki galutinės lankytojo patirties.                       

Viena jų – menotyrininkė, parodų kuratorė Miglė Survilaitė, MO muziejuje dirbanti beveik dešimtį metų ir stebėjusi jo augimą į vieną reikšmingiausių Lietuvos kultūros ir meno reiškinių. Kuratorė dalinasi mintimis apie parodų kūrimo procesų sėkmes ir iššūkius, muziejaus vietą visuomenėje bei tai, ko lankytojai gali tikėtis ateityje.

„90-ųjų DNR“. MO muziejus. R. Šeškaičio nuotr.
„90-ųjų DNR“. MO muziejus. R. Šeškaičio nuotr.
MO muziejaus inf.

MO muziejaus naujienos 2024–aisiais: kas lauks lankytojų?

2023-ieji MO muziejui buvo ne tik jubiliejiniai metai, bet ir svarbių įvertinimų laikas: į naujus metus MO žengė sulaukęs penktojo gimtadienio, tapęs pirmuoju mokytojų kvalifikaciją tobulinti galinčiu meno muziejumi ir pripažintas vienu iš penkių geriausių meno muziejų Europoje. 

Didžiausiu 2023-iųjų MO įvykiu tapo Vilniaus 700 metų jubiliejui skirta paroda „Vilniaus pokeris“, o per metus muziejus sulaukė virš 140 tūkst. lankytojų. 2024-aisiais veiksmo MO muziejuje bus ne ką mažiau – jau kovo mėnesį bus atverta nauja didžioji paroda. Ką dar įdomaus naujaisiais metais patirs MO lankytojai?  

R. Šeškaičio nuotr.
R. Šeškaičio nuotr.
MO muziejaus inf.

Tapytojas Andrius Zakarauskas: noriu, kad žiūrint į mano paveikslus būtų ir juokinga, ir graudu

Apsilankymas menininko studijoje – visuomet savitai intriguojantis, kone intymus: tai – kertinė kūrybinio proceso vieta, ypatingi užkulisiai, dažniausiai liekantys neregimi parodų lankytojams. MO muziejus siūlo neeilinę galimybę žvilgtelėti į tapytojo Andriaus Zakarausko studiją: iki sausio pabaigos MO hole eksponuojamas muziejaus steigėjo Viktoro Butkaus videoformatu užfiksuotas kūrybinis procesas bei jo rezultatas – tapybos darbai „Stebuklas“ ir „Pakrikštijimas“.

Andrius Zakarauskas, „Stebuklas“
Andrius Zakarauskas, „Stebuklas“
MO muziejaus inf.

MO muziejus lankytojus pasitinka atsinaujinęs

JAV atlikti tyrimai – iškalbingi: keturi iš penkių vartotojų mieliau naudojasi savitarnos paslaugomis, tokias paslaugas renkasi didžioji dauguma jaunosios kartos vartotojų. Ši tendencija pastebima ir Lietuvoje – daugėja galimybių pirkimus atlikti tam pritaikytuose terminaluose ar savitarnos kasose.

Penktąjį gimtadienį atšventęs MO muziejus technologiškai atsinaujino – tai padės gerinti muziejaus prieinamumą, o lankytojo patirtį pritaikyti dinamiškam šiuolaikiniam  tempui. Nuo šiol muziejaus lankytojai bilietus gali įsigyti savitarnos terminaluose, jų laukia ir nauja, patogesnė naudoti nemokamo e.gido platforma, vaikus muziejuje pasitinka interaktyvūs MOmukai.    

MO muziejaus kasa. D. Putino nuotr.
MO muziejaus kasa. D. Putino nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 2  >>> Archyvas