Šventiniu laikotarpiu tradiciškai sugrįžta jau 11-asis festivalis „Kalėdinis Vilnius“, šįmet pasiūlysiantis aštuonias skirtingas programas, o jas atliks ir pripažintos muzikos įžymybės, ir jaunos kylančios žvaigždės: nuo Zalcburgo Mozarteumo orkestro koncertmeisterio Franko Stadlerio, smuikininko Džeraldo Bidvos iki Vilniuje vykusio tarptautinio konkurso „Premio Scarlatti“ laimėtojos Pietų Korėjos pianistės Borim Kang. Į sceną ne kartą kils ir festivalio sumanytojai – viena ryškiausių savo kartos lietuvių smuikininkių Dalia Dėdinskaitė ir žinomas violončelininkas Glebas Pyšniakas.
Šiaurės Lietuvoje rugsėjo 6-ąją prasidės jau trečiasis tarptautinis Josepho Achrono muzikos festivalis, į mažesnius miestus ir miestelius pritrauksiantis visame pasaulyje koncertuojančius garsius atlikėjus. „Pagerbdami šį legendinį Lazdijuose gimusį litvakų kompozitorių, nešame žinią, jog didelį kultūrinį paveldą kūrė įvairių tautybių žmonės“, – sako festivalio meno vadovas, žinomas violončelininkas Glebas Pyšniakas.
Turėdamas vos vieną dieną Vilniuje, legendinis Viačeslavas Ganelinas nusprendė koncertuoti ir tam pasirinko kamerinę „Muzikos magijos klubo“ erdvę senamiestyje. Šeimininkai vertėsi per galvą, bet po trijų dienų jo ir perkusininko Arkadijaus Gotesmano koncertas pavyko sklandžiai, klausėsi sausakimša salė, netilpusieji spraudėsi tarpduryje. Muzikantų noras grįžti į šį klubą jo steigėjams – didelė vertybė. Kaip ir nuolatine tampanti publika.
Marijampolėje visą birželį (5–28 dienomis) tradiciškai vyks Tarptautinis Šv. Jurgio meno sezonas, kurį šįmet jau dešimtą kartą rengia iš šio miesto kilęs žinomas operos solistas Edmundas Seilius. Publikos gausiai lankomame festivalyje, jau jubiliejiniame, numatytos aštuonios skirtingos programos nuo klasikos iki šiuolaikinių autorių kūrybos. Laukiama ir premjerų, o renginių maratoną vainikuos kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus 80-mečiui skirtas koncertas, kuriame išgirsime dar niekad negrotos, autoriaus stalčiuose gulėjusios muzikos.
Viena žymiausių dabartinės kartos Lietuvos smuikininkių Dalia Dėdinskaitė laimėjo Estijos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterės konkursą ir nuo lapkričio gyvens tarp Vilniaus ir Talino. Ten praėjusią savaitę ji jau „pasimatavo“ naujas pareigas ir prisistatė orkestrui bei publikai: koncertavo pilnutėlėje beveik 900 vietų Estijos koncertų salėje.
„Smagu, kai šiuolaikinę savo muziką galime atvežti į tokį miestą kaip Viena, groti vienoje pagrindinių koncertų salių ir sulaukti ovacijų, šūksnių „Bravo!“, – džiaugiasi vienas žymiausių Lietuvos violončelininkų Glebas Pyšniakas. Jis ką tik grįžo iš Austrijos sostinės, ten garsioje „MuTh“ salėje su kvartetu „The New Baltic Sound“ („Naujasis Baltijos garsas“), kurį sudaro žinoma smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, perkusijos virtuozai Pavelas Giunteris ir latvis Guntaras Freibergas, atliko Baltijos šalių kompozitorių programą.
Keturių Lietuvos džiazo grandų – saksofonininkų Petro Vyšniausko ir Vytauto Labučio, kontrabosininko Eugenijaus Kanevičiaus ir perkusininko Arkadijaus Gotesmano projektas „Emeritus“ kovo 20-ąją atkeliauja į Muzikos magijos klubą Vilniaus senamiestyje. „Nuo tada, kai susibūrėme į kvartetą, kalbos baigėsi – mes grojam ir grojam. Kiekvienąkart – kitaip, naujoviškai. Tokie jau mes esam“, – sako garsūs muzikantai ir geri bičiuliai.
Kai pasaulyje pripažinti atlikėjai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai – pianistė Aleksandra Žvirblytė ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas – sutelkia idėjas ir jėgas, projektas tampa unikalus, o kiekvienas atlikimas – vis kitas spektaklis. Toks jų „Kosminis Čiurlionis“, kuris visiškai naujai šį penktadienį, vasario 23-iąją, nuskambės Muzikos magijos klube Vilniaus senamiestyje.
Viena garsiausių Lietuvos pianisčių, profesorė Mūza Rubackytė jau aštuntą kartą Nacionalinę filharmoniją pavers fortepijono muzikos centru – lapkričio 18-ąją čia prasidės Vilniaus fortepijono festivalis. Į jį tradiciškai suvažiuos ir pripažinti meistrai, ir prestižinių tarptautinių konkursų laureatai iš viso pasaulio. Net keliuose koncertuose bus galima išvysti ir pačią maestrą, festivalio meno vadovę M. Rubackytę.