7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: br. Mindaugas Slapšinskas OP

br. Mindaugas Slapšinskas OP

Patricijos Palaimintasis

Ieškant šiuolaikinės bažnytinės dailės įtaigumo

Bažnyčia jau seniai nebėra meno mecenatė, vieta, kur gimsta naujos meno idėjos, kur dailininkui leidžiama žengti žingsnį į priekį, kurti ir palikti savo pėdsaką. Ką ten mecenatė?! Bažnyčia ne tai kad nebėra mecenatė, ji šiandien labiau asocijuojasi su institucija, net ir mene bijančia naujumo, menkai ką išmanančia apie šiandienos meną, jo paieškas ir daug saugiau besijaučiančia iki koktumo saldžiame art sulpicient šešėlyje.

Patricija Jurkšaitytė, Palaimintasis Teofilius Matulionis. V. Ilčiuko nuotr.
Patricija Jurkšaitytė, Palaimintasis Teofilius Matulionis. V. Ilčiuko nuotr.
br. Mindaugas Slapšinskas OP

Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolyno pranešimas

Vilniuje, šalia Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios ir vienuolyno, planuojama statyti viešbutį su konferencijų centru ir biurų pastatą. UAB „Orkela“ – šio projekto iniciatorė.

 

Kad ir kokie būtų šalių sprendimai dėl šio projekto, esame tvirtai įsitikinę – istorinio Dominikonų vienuolyno ansamblio apsauga turi būti užtikrinta. Visiems yra suprantama ir žinoma, kad kultūros paveldas įpareigoja tiek valstybę, tiek jo savininkus, tiek visuomenę. Todėl mes, Vilniaus broliai dominikonai, tikimės ir tikime, kad valstybės bei savivaldos institucijos ir visos suinteresuotos šalys savo pareigas vykdys teisėtai, teisingai ir tinkamai,“ – sako Lietuvos dominikonų vienuolyno subprioras, brolis Mindaugas Slapšinskas OP.

 

Broliai dominikonai atidžiai stebi projekto derinimo procesus, kuriuose matoma ir pozityvių aspektų. Projektas vis dėlto buvo viešinamas, visuomenė – gana plačiai supažindinta su juo, o vėliau, išgirdus žmonių pastabas, kiek koreguotas ir projekto iniciatorės vėl plačiai pristatytas visuomenei.

 

Tačiau tenka apgailestauti, kad neapsieinama ir be negatyvių aspektų. Susipriešinimas tarp visuomenės ir privataus intereso tampa vis gilesnis. Teisinė aplinka, kurioje turėtų vykti visuomenės ir privataus intereso dialogas, nėra išbaigta (neratifikuota Faro konvencija ir pan.), tai neišvengiamai veda šias dialogo puses į iš esmės nereikalingus ginčus.