7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Lėlės“ teatro inf.

„Lėlės“ teatro inf.

Paroda „Dailė lėlių teatre“

Lapkričio 13 d. 19 val. „Arkos“ galerijoje (Aušros vartų g. 7) atidaroma Vilniaus teatro „Lėlė“ 60-mečiui ir atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirta paroda „Dailė lėlių teatre“. Ją sudarys kelios autonomiškos ekspozicijos, sujungtos į visumą lėlių teatro tema. Parodoje, kuri veiks iki gruodžio 7 d., bus eksponuojami „Lėlės“ teatro „Gyvąjame lėlių muziejuje“ bei kituose Lietuvos muziejuose ir privačiose kolekcijose saugomi kūriniai.

 

Parodos sudarytojas lėlininkas Rimas Driežis pabrėžia, kad: „1958 m. spalio 27 d. atidarytas Vilniaus teatras „Lėlė“ savo scenoje išplėtojo ir įtvirtino „dominuojančios scenografijos“ arba „dailininko teatrą“, o ilgainiui „dailininko dominavimas spektaklyje“ tapo viso lietuviškojo lėlių teatro ryškiausia ir vertingiausia savybe, išskiriančia mūsų lėlininkus iš kitų. „Vaizdų kalba“ ir kita nežodinė raiška skatino „Lėlės“ dailininkus kreipti savo ieškojimus link „tarpdisciplininių menų“, nors anuomet šiai kūrybos sferai dar nė vardo nebuvo. Taip ne vienas dailininkas „Lėlėje“ ėmėsi režisuoti spektaklius, o „scenografas ir režisierius viename asmenyje“ tapo įprastu reiškiniu.“

„Lėlės“ teatro inf.

„Lėlėje“ – kaubojai ir indėnai

Vilniaus teatras „Lėlė“, šį sezoną jau pristatęs režisierių Ainio Storpirščio bei Jūratės Trimakaitės darbus, ir toliau tęsia pažintį su jaunosios kartos kūrėjais. Gruodžio 2, 3 d. 12 val. „Lėlės“ Didžiojoje salėje laukia dar viena premjera – Karolio Vilko režisuotas spektaklis vaikams „Indėnukas Džo“. Spektaklio kūrybinę komandą taip pat sudaro scenografas Romanas Duda, kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis, vaidina Šarūnas Gedvilas, Žygimantė Elena Jakštaitė, Laurynas Jurgelis, Lijana Muštašvili, Imantas Precas, Gediminas Rimeika, Asta Stankūnaitė, Rūta Šmergelytė.

„Indėnukas Džo“ – tai kelionių spektaklis, kurio metu kartu su pagrindiniu veikėju kaubojuku-indėnuku Džo klajosime per neaprėpiamus slėnius, miškus ir kanjonus bei patirsime galybę nuotykių, pavojų ir netgi meilę. Kelionė per laukinius vakarus neabejotinai bus paini ir ilga, kadangi drąsusis Džo, susiruošęs aplankyti močiutę, netikėtai pateks į stebuklingą mišką, kuriame pamirš ne tik kur eina, bet ir kas jis pats esąs... Taip jis pateks į indėnų nelaisvę, susitiks princesę Mokahontą, susikaus su mistine miško būtybe Popobava ir galiausiai, prisiminęs savo tikslą, papasakos apie sukauptą patirtį aplankytai močiutei.