7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Lėlėje“ – kaubojai ir indėnai

„Lėlės“ teatro inf.
Nr. 40 (1234), 2017-12-01
Teatras Anonsai

Vilniaus teatras „Lėlė“, šį sezoną jau pristatęs režisierių Ainio Storpirščio bei Jūratės Trimakaitės darbus, ir toliau tęsia pažintį su jaunosios kartos kūrėjais. Gruodžio 2, 3 d. 12 val. „Lėlės“ Didžiojoje salėje laukia dar viena premjera – Karolio Vilko režisuotas spektaklis vaikams „Indėnukas Džo“. Spektaklio kūrybinę komandą taip pat sudaro scenografas Romanas Duda, kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis, vaidina Šarūnas Gedvilas, Žygimantė Elena Jakštaitė, Laurynas Jurgelis, Lijana Muštašvili, Imantas Precas, Gediminas Rimeika, Asta Stankūnaitė, Rūta Šmergelytė.

„Indėnukas Džo“ – tai kelionių spektaklis, kurio metu kartu su pagrindiniu veikėju kaubojuku-indėnuku Džo klajosime per neaprėpiamus slėnius, miškus ir kanjonus bei patirsime galybę nuotykių, pavojų ir netgi meilę. Kelionė per laukinius vakarus neabejotinai bus paini ir ilga, kadangi drąsusis Džo, susiruošęs aplankyti močiutę, netikėtai pateks į stebuklingą mišką, kuriame pamirš ne tik kur eina, bet ir kas jis pats esąs... Taip jis pateks į indėnų nelaisvę, susitiks princesę Mokahontą, susikaus su mistine miško būtybe Popobava ir galiausiai, prisiminęs savo tikslą, papasakos apie sukauptą patirtį aplankytai močiutei.

Pagrindinė spektaklio komanda – išradingi jaunieji kūrėjai – susibūrė statant dar pirmąjį Karolio Vilko spektaklį „Vaikystė“. Jau tada,  Oskaro Koršunovo vadovaujamo aktorių kurso bakalauro studijų pabaigoje, šis meninkas patraukė dėmesį netikėtai savita teatrine kalba, pasižyminčia ne linijiniu, bet asociatyviu, koliažiniu pasakojimu, grįstu vizualiais, neverbaliniais sprendimais.

Spektaklyje „Indėnukas Džo“, taip pat kaip ir „Vaikystėje“, bus ištarta labai mažai žodžių. Ši kelionė – tai nuolat kintantys scenografijos vaizdai, kuriuose gausu įvairaus plauko būtybių – indėnų, kaubojų, gyvūnų, monstrų – aptaisytų itin išraiškingais, kartais tiesiog gigantiškais kostiumais... Pasak kostiumų dailininkės Ievos Šimukonytės: „Sunkiausia buvo nepasimesti tarp dvidešim dviejų visiškai skirtingų veikėjų kostiumų ir atrasti juos jungiančią bendrą visumą. Be to, nemenkas iššūkis ir pirmą kartą kurti spektaklį vaikams. Nuolat galvojome kaip juos sudominti, neišgąsdinti.“

Spektaklio komandos jaunystė ir entuziazmas justi jau pačiame kūrybiniame procese: „Gal dėl to, kad esame naujokai, viskas vyksta kaip prieš peržiūrą akademijoje. Labai daug kas keičiasi, labai daug ko atsisakome. Ir man tai patinka. Net jei ir niekaip nesugebam paruošti visko pagal taisykles... O palyginti su tuo, kaip statėme „Vaikystę“ kažkur garaže, dabar maloniau dirbti – čia yra dirbtuvės. Pavyzdžiui, labai džiaugiuosi tuo, kad išmokau virinti geležį...“ – apie kūrybinį procesą pasakoja spektaklio scenografas, grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje baigęs Romanas Duda.

Pagrindinį spektaklio veikėją – Indėnuką Džo atliks aktorius Gediminas Rimeika. Pasak jo: „Šis pasakojimas yra analogiškas Raudonkepurės istorijai, tik čia veikia berniukas. Repeticijų metu buvo daug istorijos versijų. Su Karoliu Vilku, kaip ir anksčiau, kuriant „Vaikystę“, ieškojome archetipų ir stengėmės užsiiminėti savotiška teatro „alchemija“. O kalbant apie temą, tai – pirmieji žingsniai pasaulio pažinimo link ir svarbiausia tame – draugai ir meilė, kuri aplanko Indėnuką Džo.“

Tuo tarpu spektaklio režisierius ir jo scenarijaus autorius Karolis Vilkas teigia, kad šiuo spektakliu tikisi sudominti vaikus teatru, pasiūlydamas jiems itin vizualų, veiksmo ir siurrealių nuotykių prisodrintą vieno berniuko kelionės pasakojimą.

Spektaklio „Indėnukas Džo“ premjera Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje salėje vyks gruodžio 2, 3 d. 12 val.