7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Gabrielė Kuizinaitė

Gabrielė Kuizinaitė

Lietuvoje gyvenanti ir kurianti menininkė Eva Tomaš diktuoja porceliano mados tendencijas

Eva Tomaš  yra vyresniosios kartos vengrų kilmės taikomojo meno kūrėja, gimusi Užkarpatėje, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 1974 metų ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja įvairiose parodose, tarptautinėse bienalėse, taikomojo meno mugėse. Menininkės kūriniai yra saugomi Lietuvos dailės muziejuje. Eva Tomas yra stažavusis tarptautinėse keramikos studijoje „Kecskemet“ Budapešte, Vengrijoje, taip pat rezidencijose Austrijoje, Vienoje, kur taip pat yra saugoma jos porceliano kolekciją. Praėjusių metų tarptautinėje taikomojo meno mugėje Eva Tomaš buvo  nominuota geriausio menininko titului. Ji buvo apdovanota už tai, kad yra vienintelė Lietuvoje taip įvaldžiusi porceliano meistrystę.

Ewa Tomaš, „Trys karaliai“. 2014 m.
Ewa Tomaš, „Trys karaliai“. 2014 m.
Gabrielė Kuizinaitė, Paulina Gudaitytė

Taikomojo meno mugė pasakos daiktų istorijas

„Craft Vilnius 2015“ programa „Litexpo“ parodų centre

Gruodžio 3–6 d. taikomojo meno mugė „Craft Vilnius 2015“ vėl kvies žiūrovus ir pažvelgti į profesionaliai atliktus taikomojo meno kūrinius, ir ką nors įsigyti, ir įsitraukti į veiklą kūrybinėse dirbtuvėse.

Mugės organizatoriai pabrėžia, kad nuo seno žmonės norėjo kurtis gražesnę buitį, savo namams įgyti daiktų, kurie būtų perduodami iš kartos į kartą, taptų šeimos relikvijomis, turinčiomis ypatingą reikšmę. Kai suklestėjo pramoninė įvairių namų dekoro elementų gamyba, žmonės tarsi pamiršo autentiško, vienetinio meno kūrinio galią. Mugės metu bus siekiama priminti žmonėms šiuos dalykus.

Planuojama pristatyti taikomųjų menininkų profesionalų kūrinių iš šiuolaikinės tekstilės, juvelyrikos, drabužių dizaino srities, odos, metalo bei stiklo. Pagrindinė šių metų renginio tema, anot organizatorių, – daiktai ir jų istorijos. Taip pat mugėje keliamas klausimas, kaip gimsta idėjos, tampančios menu. „Litexpo“ parodų rūmų erdvėje bus ne tik pristatomi įdomiausi Lietuvos bei užsienio šalių taikomosios dailės menininkai, bet ir bus bandoma pažvelgti į jų kūrybos ištakas.

Margarita Taurinskienė, „Rugpjūčio naktys“
Margarita Taurinskienė, „Rugpjūčio naktys“
Elzė Sakalinskaitės ir Militos Bačaitytės darbai
Elzė Sakalinskaitės ir Militos Bačaitytės darbai
Redos Aleknienės darbas
Redos Aleknienės darbas