7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LNMB inf.

LNMB inf.

Kūrybiškiausios knygų anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“!

Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau daugybę įdomių dalykų galima atrasti net ir neišėjus iš jaukių namų. Nuo senų laikų knyga buvo pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas. Knygose rasime turų po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas – tiek naujausias, tiek seniai skaitytas – vertinate ir branginate Jūs? Kokia knyga paliko neišdildomą žymę Jūsų gyvenime?

LNMB inf.

Moderniojo džiazo klasika

20 d. 18 val. Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kviečia į muziko Jono Rimšos toliau tęsiamus pokalbius apie džiazą. Šįkart susipažinsime su 1940–1960 metais atsiradusiais džiazo stiliais, kurie vadinami moderniuoju džiazu.

 

Penktojo dešimtmečio pradžioje suskambęs pirmasis modernaus džiazo stilius iš esmės pakeitė džiazo estetiką ir funkciją – bibòpas (angl. bebop). Šio stiliaus kūrėjai sakė, kad jų muzika skirta ne pramogai, ne kojoms, o galvai. Tai gana ekspresyvi, greitai grojama, nervinga ir kartais agresyvi muzika. Bibopo harmoninė kalba daug aštresnė nei tradicinio džiazo. Po bibopo atėjo šaltojo (angl. cool) džiazo laikotarpis. Šis stilius – reakcija į neretai perdėtą bibopo ekscentriškumą. Grįžtama prie ramesnio svingavimo, bet jau su bibopo išlavinta instrumentine technika ir nauja estetine patirtimi. Šaltasis stilius pasižymi lyriškumu, prislopinta ekspresija, jį kuriant naudojamos klasikinei muzikai būdingos raiškos priemonės. Šį stilių pamėgo intelektualioji publika.