7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paroda „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ skirta muziejaus įkurimo jubiliejui

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose

NMKČDM inf.
Nr. 24 (1038), 2013-06-14
Anonsai Kultūra

Birželio 16 d., sekmadienį, 15.30 val. vyks muziejaus įkūrimo 50-mečio minėjimas. Žiūrovų laukia šventinis koncertas ir parodos „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ atidarymas.

 

Druskininkai jau seniai tapo neatskiriama M. K. Čiurlionio biografijos dalimi. Tai ne tik grįžimas į M. K. Čiurlionio dailę ar muziką, bet ir į M. K. Čiurlionio laiką. Tai memorialinio muziejaus įkūrimas, tai – parodos ir koncertai, plenerai, edukacijos ir renginiai, kurių

niekada netrūksta M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus aplinkoje.

 

Jubiliejinėje parodoje, dedikuotoje Memorialinio muziejaus 50-mečiui, žiūrovas susipažins su M. K. Čiurlionio piešiniais, muziejaus nuotraukų archyvu, Adomo Varno, Vytauto Ciplijausko, Petro Stausko, Mildos Mildažytės-Kulikauskienės, Irenos Vabalienės, Algimanto Švėgždos darbais, bylojančiais apie jų sąsajas su M. K. Čiurlioniu. Kiekvienas šių darbų turi savo istoriją: V. Ciplijausko „M. K. Čiurlionio portretas“ kelis dešimtmečius puošė Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, nuo jo prasidėdavo ekskursijos į M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį.

 

Ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadovas P. Stauskas rūpinosi M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus kūrimu, o atokvėpio minutę čia liedavo akvareles. I. Vabalienė, sukūrusi ne vieną literatūros klasiko portretą, tekstilėje įkūnijo ir M. K. Čiurlionio portretą, alsuojantį Druskininkams būdingu floristikos grožiu. M. Mildažytė-Kulikauskienė ne tik su palete išvaikščiojo M. K. Čiurlionio pamėgtas Druskininkų apylinkes, bet daugelį metų tyrinėja Čiurlionio istorinį paveldą. Vokietijoje gyvenusio Algimanto Švėgždos pastelių ciklai – tapyti M. K. Čiurlionio namų sode bei Druskininkų apylinkėse. Šiandien šią, kelerius metus periodiškai atsinaujinusią dailininko viešnagę Druskininkuose ženklina ne tik muziejui dovanotas jo kūrinių rinkinys, bet ir Adelberto Nedzelskio išleista knygelė „Algimanto Švėgždos viešnagė Druskininkuose“ (2008). Vieno pirmųjų Čikagos M. K. Čiurlionio galerijos steigėjų Adomo Varno (JAV ) portretas „M. K. Čiurlionis“ – 2000-aisiais, kartu su kitais Čikagos galerijos dovanotais kūriniais pasiekė Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Taip Čiurlionio vardas nutiesė tiltus iki išeivijos lietuvių.

 

Papildoma informacija tel. 8 313 55831, 8 647 26611

 

Paroda veiks: 2013 06 16–2013 09 01