7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Fluxus ministerijos“ Kaune parodų planas

 Buvusio batų fabriko „Lituanica“ patalpose (Jonavos g. 3, Kaunas)

Rengėjų inf.
Nr. 5 (1019), 2013-02-01
Anonsai Kultūra

Pasaulyje pripažintos šiuolaikinio meno parodos pavasarį keliasi po Kauno „Fluxus ministerijos“ stogu

 
Buvusio batų fabriko „Lituanica“ patalpose įsikūręs menų inkubatorius „Fluxus ministerija“ (Jonavos g. 3, Kaunas) pavasarį Kauno kultūros mylėtojams pristatys net penkias Kauno publikai dar nematytas parodas. Nuo kovo iki liepos „Fluxus ministerijos“ parodų erdvėse bus eksponuojamos pasaulyje žinomų menininkų brolių Jono ir Adolfo Mekų fotografijų parodos, „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno paroda bei šiuolaikinių lietuvių fotomenininkų Audronės Vaupšienės ir Audriaus Naujokaičio kūryba.
 
„Džiaugiamės, kad į Kauną atkeliauja pasaulyje jau pripažintos Jurgio Mačiūno, Jono Meko, Audriaus Naujokaičio parodos, o greta jų bus pristatyti ne ką prastesni kitų lietuvių menininkų darbai. Kauno publikai išties pasisekė, nes visas parodas meno gerbėjai galės aplankyti nemokamai“, - teigė „Fluxus ministerijos“ viceministras Edgaras Stanišauskas.
 
Kovo mėnesį Kauno „Fluxus ministerijoje“ bus eksponuojama Jono Meko fotografijų paroda „Prisiminimai iš Vokietijos“ („Reminiszenzen aus Deutschland“). Fotografijose užfiksuotas Jono Meko ir jo brolio Adolfo Meko
Vokietijoje praleistas gyvenimo laikotarpis nuo 1944-ųjų iki 1949-ųjų metų. Fotografijose įamžintos ne tik Vysbadeno ir Kaselio dipukų – žmonių be vietos – gyvenimo kasdienybė ir likimai, bet ir asmeniniai dokumentai, kaip pavyzdžiui, Mainzo universiteto studentų užrašai bei skrajutės, išmestos iš sąjungininkų lėktuvų.
 
Balandžio mėnesį menų inkubatoriaus parodų erdvę okupuos Adolfo Meko fotografijų paroda „Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba“. Lietuvoje mažai žinomo JAV kino atstovo Adolfo Meko (1928-2011) retrospektyvoje lankytojai galės išvysti kadrus iš A. Meko kino filmų, nuotraukas iš asmeninio bei profesinio gyvenimo, kolegų ir studentų atsiminimus apie talentingą meno pasaulio veikėją.
 
Gegužės mėnesį „Fluxus ministerijoje“ bus eksponuojama lietuvių išeivio „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno paroda „Bet kas gali pakeisti meną: Mačiūnas SoHo rajone“.  Apie parodą teigiamai atsiliepė ne tik
tarptautinis šiuolaikinio meno žurnalas „Artforum International Magazine“, bet ir profesionalus meno kritikas Holland‘as Cotte‘ris viename įtakingiausių ir populiariausių Amerikos dienraščių „The New York Times“.
Pasaulinio dėmesio sulaukusioje parodoje eksponuojama per 170 darbų, tarp kurių judėjimo įkūrėjo Jurgio Mačiūno ankstyvoji kūryba, autoportretai, grafikai ir planai menininkų būstui žymiajame SoHo rajone, taip pat įvairūs „Fluxus“ manifestai, interviu, filmai ir dokumentai. Parodoje naujai pateikiama Niujorko istorijos dalis ir šiuolaikinio meno istorija.
 
Gegužę „Fluxus ministerijoje“ lankytojai taip pat galės aplankyti foto/video medijomis dirbančios menininkės Audronės Vaupšienės parodą „Trys istorijos“. Parodoje autorė pateikia tris pasakojimus apie besikeičiančią lietuvišką socialinę tapatybę ir autorės santykį su atmintimi bei jos vaizdavimu. Paroda susideda iš trijų dalių - „Instrukcija“, „Be pavadinimo“ ir „Ekshumacija“ , kuriose nagrinėjamas sudėtingas atminties ir troškimų vaizdavimas bei jų nevienareikšmė sąveika su asmenine ir kolektyvine atmintimi.
 
Vasaros pradžią „Fluxus ministerijoje“ vainikuos lietuvių fotomenininko Audriaus Naujokaičio fotografijų paroda „Orvidų sodyba". Birželio mėnesį eksponuojamą parodą 2011 metais A.Naujokaitis kartu su Jonu Meku pristatė Londono Serpentino galerijos rengiamame menininkų maratone.
 
 
Edgaras Stanišauskas
Viceministras
Fluxus ministerija
Mob. +370 614 78 250
[email protected]