7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vytauto Karčiausko kūrybos paroda „Laikas – Time – Temps“ Birštone

Rengėjų inf.
Nr. 31 (1352), 2020-09-18
Kronika

 

Parodos atidarymas Rugsėjo 18 d., 17 val. Paroda veiks iki Spalio 15 dienos.Birštonas, Kurhauzo parodinė erdvė, B. Sruogos g. 2.

Mes visi laiką suvokiame kaip duotybę. Su laiku nepasiginčysi, jo nenurungsi ir kaip skambėjo žodžiai dainoje - laiko nesustabdysi.  Tačiau šioje V. Karčiausko skulptūrų parodoje akivaizdu, kad meno kūrinys turi galių tapti  vizija ir  jame laikas gali sustoti. Eksponuojama  30  mažosios plastikos, dekoratyvių skulptūrų, didesnių  matmenų lauko  ir  mobilių skulptūrų,  įkūnijančių statiško laiko ribų laužymą/praplėtimą. Autorius kuria abstrakčias ir realistines formas, kontrasto principu jas jungdamas, priešpastatydamas, sudekoratyvindamas ir stilizuodamas.  Kūriniuose atsiranda skirtingų medžiagų struktūros ir būviai: granito, bronzos  ir vandens, stiklo, nerūdijančio plieno formos ir paviršiai, atspindintys  aplinką, detalės,  pratęsiančios skirtingas substancijas: tvirtas ir takias, ažūriškas, uždaras, blizgias ar matiškas. Dailininkas puikiai suvokia detalės grožio reikšmes, išnaudoja skulptūrinio modeliavimo, natūros grožį, taip siekdamas estetinio, filosofinio, simboliško raiškos poveikio žiūrovui. 

Vytautas Karčiauskas - skulptorius, juvelyras, metalo meistras,  studijavo  valstybiniame Talino dailės institute (1978). Buvo vienas  pirmųjų Klaipėdos Persitvarkymo Sąjūdžio organizatorių (1990). Įkūrė privačią Klaipėdos  meno galeriją ,,Pėda"(1991). Kuria mažosios formos skulptūras ir autorinę juvelyriką, visuomenines skulptūrines kompozicijas  Lietuvoje ir užsienyje. Interaktyvios mobilios skulptūrinės kompozicijos  reprezentavo Lietuvą Pasaulinėse EXPO Parodose: 2010- Šanchajuje,(Kinija), 2012 –Yeosu, Pietų Korėjoje,  2015- Milane (Italijoje). Buvo apdovanotas Klaipėdos Apskrities garbės Ženklu ,bei Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto Sidabro Kryžiumi.  Nuo 1976 aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dailininko credo –  kūrybos savitumas  ir nepriklausomybė. Kūryba menininkui yra tarsi šviesa, kuri šviečia tam, kad išaiškėtų tiesa. Šiuo metu dailininkas gyvena ir kuria Vilniuje. 

Dailėtyrininkė  Nijolė Nevčesauskienė 2020 Vilnius

 

 

Žymos:
Rengėjų inf.,