7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas 2020 Kaune

Rengėjų inf.
Nr. 27 (1348), 2020-07-10
Anonsai Kultūra

Kaune surengtas jau dvidešimtas tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas.  Simpoziumas vyksta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse, kur tarptautinė menininkų komanda kuria meno kūrinius iš kaulinio porceliano. 

Dėl Covid- 19  pandemijos  Kaulinio porceliano simpoziumas susiduria su naujais iššūkiais.  Užsidarius valstybių sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti į Lietuvą dėl įvestų  apribojimų  ir privalomos izoliacijos. Tačiau menininkė iš JAV Allison Safford dalyvauja simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai meninei instaliacijai reikalingos detalės spausdinamos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei. Menininkų  kūrybos pristatymai ir paskaitos persikėlė į virtualią erdvę.  Tačiau su kauliniu  porcelianu bus galima susipažinti  ir gyvai,   simpoziumo parodoje  ir edukaciniuose užsiėmimuose.

Šių metų simpoziumo tema - tvarumas. Menininkai kuria meno darbus, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją.  Šios kūrybos rezultatus bus galima pamatyti simpoziumo  parodoje, kuri  atidaroma  rugpjūčio  20 d. Kauno  paveikslų galerijoje, Donelaičio  g. 16. Dar viena parodinė erdvė, kurioje bus eksponuojami darbai - tai nauja VDA Kauno fakulteto galerija, atsidarysianti naujai  atrestauruotuose  rūmuose Muitinės g. 2. 

Kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai  -  Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva),  Wen Hsi  Harman (Taivanas - Didžioji Britanija),  Martin Harman (Didžioji Britanija),  Audrius Janušonis  (Lietuva),  Verners Lazdans (Latvija),  Rokas Dovydėnas  (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvija).

Kaulinis porcelianas -  tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų  kaulų pelenai. Būtent tai  lemia kaulinio porceliano  savybes:  jis yra nepaprastai  tvirtas, peršviečiamas ir akinančiai baltas. Tačiau  tuo pačiu  tai  yra labai  įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su  ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno  fakulteto  docentas Remigijus Sederevičius.    

Projektą organizuoja  Vilniaus dailės akademijos  Kauno  fakultetas, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 Daugiau  informacijos:

 www.porcelianosimpoziumas.lt, www.facebook.com/porcelianosimpoziumas

 

 

Žymos:
Rengėjų inf.,