7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ievos Skauronės tapyba, Žydrūno Mirinavičiaus stiklas „Skaidrumo spalvos“

Rengėjų inf.
Nr. 37 (1316), 2019-11-15
Kronika


Tai yra penktoji „Duetų“ ciklo paroda „Vitražo manufaktūroje“. Šiuo parodos formatu pristatomi skirtingų sričių dailininkai: vitražistai bei stikliai, tapytojai, grafikai – drauge eksponuojantys savo kūrybą šioje kamerinėje, specifinėje Vilniaus senamiesčio galerijoje.

Parodos autorių kūriniuose atidengiami laiko tėkmės užneštos būties fragmentai. I.Skauronės tapyboje iš tamsumų išnyra Dovydo žvaigždė, architektūriška ritmika paklaidina Vilniaus Mažojo geto labirinte, su skaudžiais jo likimais ir praradimais. Ž.Mirinavičiaus stiklo kūriniuose dangiškai švytintis skaidrumas sužeidžiamas aštriais skustuvo ašmenimis, lyg nepakeliamos būties lengvybės alegorija.

Stiklo ir molbertinės tapybos kūriniai šio dueto parodoje išryškėja kaip dvi tapybiškumo paralelės. Tapybiškasis pradas: spalvų, faktūrų, švytėjimų, ritmų skambėjimas – sieja šiuos du skirtingomis priemonėmis kuriančius menininkus, kadaise baigusius studijas toje pačioje – VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos – katedroje.

Ieva Skauronė – dailininkė monumentalistė, tapytoja, aktyviai dalyvaujanti meniniame gyvenime: dalyvavusi grupinėse parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi daugiau nei dvi dešimtis personalinių parodų įvairiose Lietuvos galerijose bei Prancūzijoje, Lenkijoje, ji taip pat yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2008 m. dėstė VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros studentams, dvi kadencijas vadovavo šiai katedrai bei VDA Tarptautinių ryšių skyriui. Šiuo metu eina VDA Rektorės pareigas, taip pat dėsto freskos ir mozaikos specialybės studentams.

Žydrūnas Mirinavičius – vitražistas, aktyviai dalyvauja kūrybinėje veikloje: organizuoja bei dalyvauja įvairiose grupinėse parodose Lietuvoje, taip pat kuria vitražus, stiklo dekorus individualiuose interjeruose, bažnyčiose; skaito pranešimus konferencijose vitražo bei monumentaliosios dailės architektūroje temomis, taip pat publikuoja tekstus populiarioje ir mokslinėje spaudoje. Šiuo metu yra VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros lektorius, dėsto freskos ir mozaikos bei vitražo specialybės studentams.

Parodos kuratorė Eglė Rakauskaitė
Parodos atidarymas 2019 m. lapkričio 8 d. (penktadienį) 17 val.
Paroda veiks: 2019 11 08 – 2019 11 22
Galerija „Vitražo manufaktūra“, Stiklių g. 6, Vilnius

Žymos:
Rengėjų inf.,