7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Gretos Grendaitės ir skulptoriaus Tomo Vosyliaus paroda „Medus ir vanilė“

LDS inf.
Nr. 36 (1315), 2019-11-08
Anonsai Kultūra


Atidarymas lapkričio 8 d. 17 val. LDS Galerijoje XX
Paroda veiks lapkričio 8 d. - 28 d.

Grafikė Greta Grendaitė ir skulptorius Tomas Vosylius (duetas „Legal Art Lovers“) pristato jau ketvirtąją bendrą parodą. Nors menininkai kuria skirtingomis raiškos priemonėmis, jų kūryba subtiliai susilieja temų aspektu. Bendrose parodose jie sukuria dialogą, gvildenantį socialines, ekologines, jėgos ir galios temas. Svarbus menininkų kūrybos rakursas yra pats žmogus ir jo patyrimai sociokultūrinėje aplinkoje; juos domina žmogaus chameleoniški virsmai, nulemti pačios šiuolaikinės visuomenės konteksto ir joje egzistuojančių socialinių vaidmenų.

Parodoje „Medus ir vanilė“ G. Grendaitė ir T. Vosylius tęsia flirtą su socialinės aplinkos provokuojamomis būsenomis ir tarpinėse situacijose, tarppatyrimo metu gimstančiais personažais.

Optimistiškai nuteikiantis parodos pavadinimas veikia kaip inversija ir paradoksaliai sustiprina kūriniuose ironiškai vaizduojamą socialinio pasaulio maskaradą, grįstą savita menininkų mitologija, kurios pagrindas – kasdienių (pa)stebėjimų, patirčių, prisiminimų ir jų transformacijų metu gimstančios būsenos ir herojai.

Žymos:
LDS inf.,