7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Lietuvių grafikos rinkinys padovanotas centriniam grafikos institutui Romoje

Julija Reklaitė
Nr. 41 (1278), 2018-12-14
Kronika

Gruodžio 14 dieną Lietuvos respublikos ambasadorius Italijos Respublikoje Ričardas Šlepavičius, įteikė Centriniam Grafikos Institutui Romoje, 15 Lietuvių grafikos kūrinių rinkinį.


Rinkinį suformavo prof. Dr. Giedrė Jankevičiūtė ir Vilniaus grafikos meno centro vadovės Jurga Minčinauskienė ir Kristina Kleponytė-Šemeškienė. Rinkinyje 15 originalių grafikos kūrinių, kurių autoriai Elvyra Kairiūkštytė, Kęstutis Grigaliūnas, Laisvydė Šalčiūtė ir Petras Repšys, yra svarbūs Lietuvos grafikos istorijai. Centrinis grafikos institutas yra viena iš nedaugelio Nacionalinių kultūros institucijų Italijoje, kurios pradžia skaičiuojama nuo1738 metų. Institute saugoma ir tiriama apie 23500 piešinių ir 110000 atspaudų, kurie atspindi Europos grafikos meno istoriją nuo penkto iki aštunto šimtmečio, taip pat saugoma daugiau nei 23400 matricų, yra išsaugotos veikiančios grafikos mašinos, fotografijos kolekciją sudaro daugiau nei 16000 eksponatų, yra 25000 leidinių sauganti biblioteka ir formuojama šiuolaikinio bei video meno kolekcija. Centrinis grafikos institutas įsipareigojo padovanotus kūrinius saugoti, prižiūrėti ir eksponuoti neribotą laiką.


Kaip sako rinkinio sudarytojos: „Lietuvos grafikos mokykla yra labai stipri ir gerai žinoma mūsų Europos dalyje. Ši dovana - žingsnis į dar platesnį pripažinimą, nes būti priimtiems į tokį prestižinį rinkinį, šalia Leonardo da Vinci, Albrecht Durer, Rembrandt, Giovanni Battista Piranessi ir kitų senųjų meistrų piešinių bei estampų, moderniosios ir šiuolaikinės Giorgio Morandi, Renzo Romero, Jannis Kounellis ir kitų autorių grafikos kūrinių, reiškia, kad tenkiname aukščiausius kriterijus ir galime būti įdomūs ne tik artimiausiems kaimynams, bet net ir meno išlepintiems italams, kurie yra ypatingai reiklūs dailės kūrinių kokybei“.


Šis dėkingumo gestas yra bendradarbiavimo tarp Lietuvos ambasados Italijoje, Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus ir Centrinio grafikos instituto finalas, kurio pagrindu vyko paroda „MAGMA. Kūnas ir žodis Lietuvos ir Italijos moterų mene nuo 1965 iki šiandien“, kuruota Laimos Kreivytės ir Benedetta Carpi de Resmini Vilniuje ir Romoje; Romoje stažavosi penkios studentės iš Vilniaus dailės akademijos. Dovana simboliškai vainikuoja ir 2018 m. pavasarį vykusią Vilniaus grafikos meno centro kuratorių stažuotę Romos centriniame grafikos institute, įgalina tolimesnio bendradarbiavimo plėtotę ateityje tarp grafiką propaguojančių Italijos ir Lietuvos institucijų.

 

Žymos:
Julija Reklaitė,