7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Gegužės 22 d.: Monikos Krikštopaitytės knygos „Konstantinas Bogdanas: šviesioji nesėkmės pusė“ sutiktuvės

NMM biblioteka
Nr. 20 (1257), 2018-05-18
Anonsai Kultūra

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į neseniai pasirodžiusios Monikos Krikštopaitytės knygos „Konstantinas Bogdanas: šviesioji nesėkmės pusė“ pristatymą.

Menotyrininkei M. Krikštopaitytei, knygos sudarytojai, K. Bogdano kūryba atrodo svarbi kaip vieno gryniausių konceptualaus meno pradžios pavyzdžių, rodančių dėmesį menininko realybei. Tai autorius, kuris užfiksavo dailininkų ir menininkų skirtį, išryškino žiūrovo svarbą kūrinio gyvenime ir niekada nesusireikšmino: menas jam buvo ir liko kūrinių kūrimu, specifine bendravimo forma.

Pasakojant apie K. Bogdano kūrybą tenka papasakoti ir apie paskutinių dešimtmečių dailės gyvenimą. Vis dėlto knygos autorei labiau rūpėjo pasakojimo vientisumas, interpretacijos išmonė, troškimas savaip įamžinti Lietuvos dailės istorijos laikotarpį, kuris sutapo su jos pačios profesiniu brendimu.

Pristatyme dalyvaus knygos autorė M. Krikštopaitytė, knygos objektas – menininkas K. Bogdanas, taip pat menotyrininkas, kuratorius ir menininkas Jonas Valatkevičius ir menotyrininkė, kuratorė, poetė bei menininkė Laima Kreivytė – abu puikiai susipažinę su K. Bogdano kūrybine veikla, buvę jo bendražygiai tam tikrame etape.

Leidinį „Konstantinas Bogdanas: šviesioji nesėkmės pusė“ išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Knygos dizainą kūrė Gedas Čiuželis.

Trumpai apie renginį

Data    gegužės 22 d.
Laikas    18 val.
Vieta    Meno erdvė, V a.
Trukmė    apie 1,5 val.
Dalyvavimas    įėjimas laisvas

Žymos:
NMM biblioteka,