7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Menininkų Zanes Cerpinos (NO/LV) ir Stahlio Stenslie (NO) pokalbis ir degustacija „Antropoceno receptų knyga: maisto utopijos ir distopijos“

Rengėjų inf.
Nr. 38 (1232), 2017-11-17
Kronika

Lapkričio 20 d. 17 val. VDA maisto ir dizaino laboratorijoje (VDA Dizaino inovacijų centras, Maironio g. 3, 325 a.) vyks menininkų Zanes Cerpinos (NO/LV) ir Stahlio Stenslie (NO) vykdomo projekto „The Anthropocene Cookbook“ (liet. „Antropoceno receptų knyga“) pristatymas.


Pristatymo „Antropoceno receptų knyga: maisto utopijos ir distopijos“ metu menininkai kels klausimus apie tai, kaip atrodys maistas, jei į jį žvelgsime iš post-ekologinės katastrofos perspektyvos. Ar turėsime valgyti vabzdžius? O gal mūsų racioną sudarys nanotechnologinis maistas? O jei prabiltume apie maisto spausdintuvus, pritaikytus jo gamybai, arba jautienos auginimą laboratorijoje, naudojant genetines technologijas? Kaip pasiruošti ūkininkavimui patalpose? Kaip tokius tabu produktus, valgomus tik išimtinai, paversti socialiai priimtinais ir kasdieniais? Ir kaip iš vabzdžių pagamintas maistas ateityje galiausiai taps tokiu įprastu, kad net galėsi įsigyti vabzdžių mėsainį greito maisto restorane.


Zane Cerpina ir Stahlis Stenslie pristatys šiuo metu vykdomą meninio tyrimo projektą „Antropoceno receptų knyga: ateities išlikimo mityba“. Jame menininkai tyrinėja žmonijos ateities virtuvę. Norėdami išlaikyti netrukus 9 milijardus pasieksiančią populiaciją, nebegalime tikėtis, kad pakaks tik motinos Žemės resursų. Projekte nagrinėjamos inovatyviausios ir spekuliacinės idėjos, susijusios su naujais maisto produktais meno, dizaino, mokslo ir technologijų srityse. Projektas apmąsto mūsų valgymo tradicijas ir iššūkius, bei pasiūlo naujus receptus laukiant tamsių ekologinės katastrofos metų. Ar ateities kartos turės ką valgyti, išskyrus šiandienos likučius? Koks bus mėgstamiausias receptas po 50-ies metų? Kaip jums toks variantas: „Valgis piliulėje“, globalus patiekalas, skirtas pusryčiams, pietums ir vakarienei? Kokie galėtų būti utopiniai ir distopiniai mitybos scenarijai, kuriuos galimai patirsime ateityje? Auditorijai bus pristatytas platus tyrimų laukas, nuo „Krizių meniu“ iki „Firminių antropoceno patiekalų“, ieškomi nauji antropoceno prieskoniai, tokie kaip mikroplastika, radiacija, tarša ir kiti.


Susitikime su menininkais bus išbandyti valgomi pavyzdžiai.
Menininkai užsuka į Vilnių pakeliui iš tiriamosios rezidencijos VDA Nidos meno kolonijoje. Jie lankosi Kolonijos inicijuoto Inter-PAGAN tinklo kvietimu, besiruošdami dalyvauti 8-ajame Interformato Simpoziume, vyksiančiame trumpiausios nakties savaitgalį (2018 06 20-24). Inter-PAGAN (Inter & Pan-disciplinary Arts & Grounded Anthropocene Network, liet. Tarp- ir pan-disciplininių menų ir įžeminto antropoceno tinklas) tinklas kartu su 8 partneriais tyrinėja prigimtiškumo praktikas Šiaurės Europos šiuolaikiname mene, muzikoje ir naujosiose medijose.


Zane Cerpina (NO/LV) yra Osle gyvenanti menininkė, dirbanti su naujai atsirandančiomis medijomis, besidominti antropoceno, aplinkosaugos sąmoningumo, ekologinės kritikos, interaktyvių technologijų ir įkūnytų patirčių temomis.


Stahlis Stenslie (NO) yra menininkas, kuratorius ir tyrėjas, besidomintis eksperimetiniu medijų menu, interaktyviomis patirtimis ir žlugdančiomis technologijomis. Oslo Architektūros ir dizaino mokykloje Stahlis apsigynė daktaro disertaciją lytėjimo ir technologijų tema. Šiuo metu menininkas dėsto ir kaip profesorius atlieka meno ir technologijų tyrimus Aalborgo universitete, Danijoje.

 

 

Žymos:
Rengėjų inf.,