7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Įtraukiančios kūrybinės patirtys rezidencijose Romoje ir Paryžiuje

Rengėjų inf.
Nr. 12 (1461), 2023-03-24
Teatras Anonsai
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.

Nuolat kintantis, interaktyvių ir inovatyvių sprendimų ieškantis meno pasaulis skatina greitą reakciją į pokyčius. Rezidencijos – tai kūrybiniai mainai skirti plėsti menininkų, teoretikų akiratį bei viena iš galimybių, padedančių įvertinti kolegų iš užsienio darbus, užmegzti ryšius su vietos menininkais.

 

Pernai startavusi idėja tęsiama ir šiais metais – bendradarbiauti, susipažinti, diskutuoti. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ (festivalį rengia VšĮ „Teatro informacijos centras“), LR kultūros atašė Italijoje ir Prancūzijoje bendradarbiaudami su Lietuvos kultūros institutu ir šiose šalyse veikiančiomis Lietuvos Respublikos ambasadomis, kviečia teikti paraiškas į rezidencijas Romoje bei Paryžiuje.

 

LR kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė kviesdama dalyvauti atrankoje teigia: „Aš tikiu, kad rezidencijos formatas – sąlygos be išankstinių lūkesčių – yra geriausia kas gali nutikti atrinktam menininkui. Tačiau tikėčiausi, kad į Paryžių atvykstantis žmogus turės (vis dėlto reikalingą) konkrečią intenciją ir motyvaciją, bus atviras patirčiai, ir aktyvus išnaudoti galimybes“. Tuo tarpu LR kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė viliasi, kad „ši galimybė padės Lietuvos scenos menų profesionalams išplėsti savo darbinių kontaktų tinklą Italijoje, o užmegztos partnerystės atneš įdomių bendradarbiavimo projektų ateityje.“

 

Į šių metų rezidenciją Romoje kviečiami teikti paraiškas scenos menų prodiuseriai, teatrologai ir teatro kritikai, į Paryžių kviečiami teatro kūrėjai, menininkai, teatrologai. Vykti į kiekvieną miestą šiemet bus atrenkamas vienas rezidentas, jam bus suteikiamas apgyvendinimas, stipendija, padengtos kelionės išlaidos. Detalesnę informaciją, paraiškų teikimo nuorodas bei terminus galima rasti čia: https://www.sirenos.lt/festivalio_naujienos/visos-naujienos/.
 

Praeitų metų rezidentai, dalindamiesi patirtimi ir įspūdžiais pabrėžia, kad projektas buvo puiki galimybė užmegzti pažintis, vystyti kūrybinį bendradarbiavimą, formuoti tvirtus tarptautinius santykius su užsienio menininkais. Rezidencijoje praeitais metais dalyvavusi režisierė Laura Kutkaitė teigia, kad jaučiasi praplėtusi Europos teatro lauko suvokimą, AAT|Artūro Areimos teatro direktorė bei prodiuserė Inga Sanakojevaitė svarsto, kad el. paštu tvirtos pažintys nebūtų užsimezgusios. O štai scenografė Ugnė Tamuliūnaitė rezidencijos metu susipažinsusi su menininke iš Portugalijos, dabar kartu kuria spektaklį „Sound and Fury“ Lisabonoje: „Šią galimybę dirbti tarptautinėje komandoje vertinu kaip labai naudingą etapą, atradau išties įdomių žmonių kūrybiniame teatro lauke.“

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Žymos:
Rengėjų inf.,
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.