7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Teatro festivalis „Išeities taškas“: kai nori išeiti, bet nežinai nuo ko pradėti

Rengėjų inf.
Nr. 29 (1223), 2017-09-15
Teatras Anonsai

Pernai startavęs jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“, siekęs pakeisti teatro santykį su žmogumi ir kėlęs tikslą išsiaiškinti jaunimui rūpimas temas, problemas ir aktualijas, šiemet tęsia savo pagrindinę misiją. Šiemet rugsėjo 19-24 d. vyksiančio festivalio, kurio pagrindiniai kūrėjai – studentai, spektakliuose išvysime tai, kas aktualu daugeliui – skausmingiausi ir sudėtingiausi dalykai, kurie trukdo judėti pirmyn. Nebus apsieita ir be išmaniųjų technologijų – dalį vieno festivalio spektaklių žiūrovai stebės savo mobiliajame telefone.

Festivalis prasidės spektakliu „MANO INSTRUKCIJA“, nagrinėjančiu moralės klausimus, didelį dėmesį skiriant stereotipams. Pagrindinė spektaklio tema – savidestrukcija – analizuojama per asmenines patirtis. Kūrybinė komanda kelia klausimus: kokios savidestrukcijos priežastys? Ar to įmanoma išvengti? „Mes nusigręžiame patys nuo savęs ir nuo kitų, bijodami būti kitokiais, bijodami išeiti iš savo komforto zonos. Priimame taisykles apie ką galime ir apie ką negalime garsiai šnekėti. Tuomet pradedame virti savose sultyse, darome, kad daryti ir nesusimąstome kodėl ir kam to reikia? Iš prigimties žmogus yra sukurtas taip, kad jam reikia kito žmogaus, tačiau vadovaujamės dažnai girdimomis frazėmis - gyvenk dėl savęs. Tačiau į ką tai viskas virsta? Didžiulį chaosą, provokacijas, nesusikalbėjimą. Kaip tai ištaisyti? Kurioje vietoje yra klaida?“ – klausimus kelia režisierė Eimantė Urmonaitė.

KMKT „Kaitos platformos“ socialinis vyksmas „MAN NE *X“, režisuojamas Vytauto Gasiliūno –  edukacinis projektas, grįstas žymiojo Augusto Boalio teatro metodika, žiūrovui leis būti ne pasyviu stebėtoju, bet spektaklio kūrėju, įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas. Spektaklio metu analizuojamos opiausios nūdienos problemos (emigracija, smurtas, socialinė nelygybė, rasizmas ir kt.).

Trupė „TEATRONAS“ festivalyje pristatys du režisieriaus Gildo Aleksos spektaklius: fizinę komediją „BALANDIS“ ir improvizacijomis paremtą dramą „PASIMETIMAS“. Pirmasis komiškai kalba apie mūsų kūnus baimės būsenoje. Antrasis – improvizacijomis paremta drama, apima visuotinį jaunosios kartos pasimetimą ir neapsisprendimą įvairiose temose: ar kūryba yra apie save ar kitus? Ar depresija yra liga ar būsena? „Iš vienos pusės, šiuose spektakliuose žiūrovas neprovokuojamas ir gali likti nepamąstęs visą spektaklį. Iš kitos pusės, kadangi žiūrovas nėra provokuojamas, padėties suvokimas atsėlina netikėtai ir, nors abiejuose spektakliuose juokas iš žiūrovų salės girdisi nuolatos, abu spektakliai palieka žiūrovą šiek tiek liūdnesnį, nei atėjo. Gal tai ir yra kontraversija." – pasakoja spektaklių režisierius Gildas Aleksa.

Jaunojo aktoriaus ir režisieriaus Arnio Aleinikovo vienos dalies šou #YOLO – tai tikros, septynių jaunų žmonių istorijos, kuriose kiekvienas atras save – netobulą, paprastą ir kartais juokingą. „Dažnai nematome išėjimo, nors jis visai šalia. Visi scenoje esančių aktorių išgyvenimai yra tikri ir leidžia žiūrovui susitapatinti, apsvarstyti savo vertybes, imtis pokyčių“ – sako spektaklio režisierius. „Gyvenime viskas priklauso nuo mūsų požiūrio. Nėra nieko vien balto ar vien juodo. Mes bijom įvairiausių dalykų, neleidžiam sau jaustis vienaip ar kitaip. Tačiau „YOLO“ teigia, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, kad gyvename vieną kartą ir nėra kada atidėlioti savo planų“ – teigia spektaklio režisierius Arnis Aleinikovas. „Šiame spektaklyje viskas tikra ir iš jo kiekvienas išsineš skirtingus potyrius ir mintis“ – sako jis.

Trupė „AŠTUONETAS“ pristatys režisieriaus Valentino Masalskio spektaklį „ŠIS VAIKAS“ pagal dramaturgo J. Pommerat pjesę, analizuojantį niekada neišsemiamą kartų skirtumų, tėvų ir vaikų santykių temą ir keliantį klausimus kodėl klausom, bet negirdim, kalbam, bet nepasakom?

Nemokamame spektaklyje „TI ESKIZAS“ (rež. Antanas Gluskinas) kalbama apie išsiskyrimą – sunkų, be ne tokį jau neįveikiamą, ir paauglystę – paradoksalų metą, kai norisi visko arba nieko. Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniajame telefone (būtina turėti Android 5).

Festivalį užbaigs spektaklis-liudijimas „SAMURAJAUS KNYGA“, atliekamas trupės „Sindikatas BAD RABBITS“, vadovaujamos režisieriaus Boriso Dauguviečio auskaro laureato Agniaus Jankevičiaus. Spektaklis kalba apie rastą berniuko Tomo Lašo, mėginusio gyventi pagal Samurajaus kodeksą, dienoraštį, kuris tapo tramplynu apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kai sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią? Kas nutinka, kai jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

...kai nori išeiti, bet nežinai nuo ko pradėti...

Daugiau informacijos: www.kamerinisteatras.lt

Organizatorius: Kauno miesto kamerinis teatras

Kontaktinis asmuo: Jurga Knyvienė (direktorė) – 862043447