7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Šiuolaikinio šokio spektaklis „Ilgesys“

Rengėjų inf.
Nr. 36 (1188), 2016-11-11
Teatras Anonsai

,,Ilgesys” (ispaniškai „Anhelo“) yra Madride reziduojančios lietuvės šokėjos Ugnės Dievaitytės ir ispanų kilmės menininko Koke Armero kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas, apibendrinantis jų domėjimąsi D. Goleman ir kitų mokslininkų, tiriančių emocinį intelektą, naujausiais tyrimais bei paieškas, kaip skirtingos emocijos atsispindi per fizinio kūno išraiškas ir formas. 

Spektaklyje vaizduojamas perėjimas nuo instinktyvios, pasąmoninės žmogaus būties iki kasdienių buitinių išgyvenimų ir sąmoningo realybės suvokimo. Pradžioje šokėjų kuriami gyvi skulptūriniai vaizdiniai, atspindintys žmogų kaip gyvūną,  atveda stebėtoją į jausminių vaizdinių realybę. Sapniškas, surrealus pasaulio vaizdavimas po truputį tampa vis racionalesnis. Antroje spektaklio dalyje šokėjų judesiai įgauna kasdienes, atpažįstamas formas. „Ilgesys“ – tai dviejų žmonių kelionė nuo sapniško pasaulio į realybę, iš pasąmoninių gelmių į sąmonės šviesą. Šios kelionės trukmė iš anksto nežinoma, čia svarbiausia – apsisprendimas tai daryti kartu.

Pagrindinis U. Dievaitytės ir K. Armero tikslas – atrasti fizinę išraišką bei choreografinę-dramaturginę formą, kurios įkūnytų įvairiapusišką žmogaus santykio su pasauliu dinamiką. Artimas žmogiškas ryšys yra sudėtingas ir kompleksiškas, sudarytas iš daugiaprasmiškų jausmų, minčių ir intencijų. Dar prieš gimstant esame santykyje su kitu žmogumi bei erdve, kurioje vystomės. Gyvenime neišvengiamai nuolat kuriame ir ardome įvairius ryšius su tuo, kas mus supa. Dažnai tai darome net nesąmoningai. Susitikimai, santykis ir išsiskyrimai – tai mūsų egzistencijos patyrimai, natūralūs kaip kvėpavimas. Ugnė ir Koke, kurdami šokio spektaklį „Ilgesys“, kviečia žiūrovą kartu ieškoti atsakymų į klausimus: kaip prisirišame prie žmonių, vietų, tam tikrų patirčių, veiklų; kas kyla susitikus, išsiskiriant, priartėjant ir atsitraukiant, atvykstant ir išvykstant. Kūrinys suteikia galimybę pačiam žiūrovui reflektuoti, įsijausti ir susitapatinti su tuo, kas vyksta scenoje.

Šiuolaikinio šokio spektaklis „Ilgesys“ – tai tarptautinis projektas, sukurtas bendradarbiaujant lietuvei Ugnei Dievaitytei, ispanui Koke Armero, prancūzų kilmės kompozitoriui VIDAL bei ispanams drabužių dizainerei NIKITA NIPONE ir šviesų dailininkui Pablo Seoane („Cía de la Luz“). Lapkričio 18-26 dienomis yra numatomos spektaklio premjeros keturiuose Lietuvos miestuose.

Pagrindinis projekto rėmėjas - Lietuvos Kultūros taryba. Kiti rėmėjai: Comunidad de Madrid, Teatros del Canal, Centro Danza Canal, Centro Cultural Paco Rabal. Partneriai: Plungės kultūros centras, Kaišiadorių kultūros centras, Kėdainių kultūros centras, šokio teatras „Aura“, „Kūnas Mag“.

Numatomos premjeros:
Lapkričio 19 d., Plungė, Plungės kultūros centras
Lapkričio 21 d., Kėdainiai, Kėdainių kultūros centras
Lapkričio 24 d., Kaišiadorys, Kaišiadorių kulūros centras
Lapkričio 26 d., Kaunas, Aura+ 

Bilietus galite įsigyti Kultūros centrų ir šokio teatro „Aura“ kasose, taip pat valandą prieš spektaklį.