7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Keistuolių teatre premjera – „Moteris“

 

Keistuolių teatro inf.
Nr. 8 (1114), 2015-02-27
Teatras Anonsai
Aldona Vilutytė (Romi)
Aldona Vilutytė (Romi)

Keistuolių teatras kovo 5, 6 d. 19 val. pristato dar vieną šio sezono premjerą – vieno veiksmo tragikomediją „Moteris“, pagal šiuolaikinę vokiečių dramaturgo Roland Schimmelpfennig pjesę „Moteris iš praeities“.

 

Šis spektaklis – tai mistiškas pasakojimas apie moterį, kuri po daugybės metų ateina susigrąžinti savo pirmosios meilės (ne)svarbu kokiomis aplinkybėmis ir (ne)svarbu su kokiomis pasekmėmis. Įsivaizduokite, kad gyvenate brandžioje jau 23 metus trunkančioje santuokoje ir vieną dieną pasigirsta durų skambutis, o tarpduryje pasirodo jūsų pirmoji meilė, kuri staiga įsiveržia ir sujaukia jūsų gyvenimą. Įsiveržia, nes kadaise, dar būdamas jaunas, tu jai pažadėjai, kad mylėsi amžinai. Premjera „Moteris“ – apie tai, kaip toks durų skambutis gali iš esmės sujaukti ir pakeisti kiekvieno iš spektaklio veikėjų – Romi (akt. Aldona Vilutytė), Klaudijos (akt. Judita Urnikytė, Gelminė Glemžaitė), Frenko (akt. Dalius Skamarakas), Endžio (akt. Mantas Zemleckas) ir Tinos (akt. Eglė Grigaliūnaitė) gyvenimus. Šis spektaklis – persukinėjamo filmo montažas, kuriame keliaujama laiku, todėl laikas yra susimaišęs, nes praeitis, dabartis ir ateitis arba tai, kas įvyko, vyksta ir įvyks, tarpusavyje tiesiogiai susiję.
 
Spektaklio dėmesio centre – trys moterys, trys skirtingi jų gyvenimai ir portretai. Moteris iš praeities – Romi, įrodanti, kad meilė yra vienintelė, kuriai nepaklūsta jokie logikos dėsniai: „Tai spektaklis apie tai, kad mes pamirštame praeitį, bet praeitis mūsų nepamiršta. Ji grįžta į mūsų gyvenimus įvairiais pavidalais, o mes ne visada būname tam pasiruošę“, − pasakoja šį personažą įkūnijanti aktorė Aldona Vilutytė. Kita moteris, Klaudija (akt. Judita Urnikytė, Gelminė Glemžaitė), pasirengusi kovoti už savo dvidešimt trejus metus trunkančią santuoką ir savo orumą. Dar viena moteris, Tina, jaunoji pirmosios meilės idealistė, tikinti jos galia ir amžinybe. „Žodžiai turi didelę galią, todėl reikia atsargiai juos rinkti ir atsargiai vartoti. Kai esi jaunas, beveik visai apie tai negalvoji, bet ateina laikas tą pamoką išmokti, gaila, kad dažniausiai tai suvoki tik po kokių skaudžių įvykių“, − pasakoja Tinos personažą įkūnijanti aktorė Eglė Grigaliūnaitė.
 
Spektaklio „Moteris“ kūrybinei grupei vadovauja jauna režisierė Giedrė Kriaučionytė, ji šiais metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Aido Giniočio vadovaujamą režisūros kursą. Spektaklyje „Moteris“ taip pat kuria ir kitos jaunos menininkės – kostiumų dailininkė Ieva Černiauskaitė ir kompozitorė Karolina Kapustaitė. Šios premjeros kūrybinis procesas labai intriguojantis dar ir dėl to, kad jame dalyvauja ir vaidmenis kuria net dvi jaunosios režisierės buvusios dėstytojos: scenos judesio – Judita Urnikytė ir scenos kalbos – Aldona Vilutytė. „Keista ir  įdomu, kad šiame spektaklyje susitinku su savo buvusiais studentais ir dirbu su jais kaip su lygiais. Jau ne jie, o aš iš jų mokausi. Spektaklio režisierė taip pat yra mano buvusi studentė, tik dabar ne aš, o ji moko mane, kaip reikia vaidinti, kalbėti. Apsisuko ratas ir tai yra savotiškas iššūkis.  Manau, gerai, kad kūrybinis procesas tęsiasi kartu su nauja karta, augusia mano akyse“, − pasakoja aktorė Aldona Vilutytė. 
 
„Ši spektaklio istorija turi labai daug paslapčių, tai intrigavo vos tik perskaičius pjesę. Iškilo klausimas, kuris kankina iki dabar – kiek mes esame atsakingi už šalia esančių žmonių gyvenimus? Įdomu ir tai, kad nuo pirmojo šios pjesės skaitymo požiūris į pjesėje aprašytus veikėjus apsivertė aukštyn kojomis, matyt, todėl premjera įvyks Keistuolių teatre. Ir pačiame Keistuolių teatre tai bus „keistas“ spektaklis, pratęsiantis „keistų“ spektaklių Keistuolių teatre sąrašą“, − pasakoja režisierė Giedrė Kriaučionytė.
 
 
Aldona Vilutytė (Romi)
Aldona Vilutytė (Romi)