7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„1/3 gyvenimo” - Atviro rato premjera

Teatrinių sapnų alchemija

Rengėjų inf.
Nr. 36 (1004), 2012-10-12
Teatras Anonsai
„1/3 gyvenimo”
„1/3 gyvenimo”

Spalio 13, 14 dienomis 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje teatras Atviras ratas rodys jau antrąją ką tik prasidėjusio septintojo kūrybinio sezoną premjerą – spektaklį „1/3 gyvenimo” (pagal Justo Tertelio pjesę).

 

Spektaklio idėjos autorius ir režisierius – Justas Tertelis. Vaidina: Marija Korenkaitė, Vesta Šumilovaitė, Šarūnas Banevičius, Ainis Storpirštis, Vytautas Leistrumas, Jonas Šarkus. Scenografiją ir kostiumus spektakliui kūrė Laura Luišaitytė, muziką – Rita Mačiliūnaitė.


„1/3 gyvenimo” – tai spektaklis, kviečiantis teatro žiūrovus pažvelgti į mus supančią realybę iš iracionaliosios ir nepaaiškinamosios – sapnų – pusės. Juk jau seniai visiems žinoma, ir seniai įrodyta, kad trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, vadinasi, gyvendamas paraleliniame ir nepažiniame sapnų pasaulyje. Sakoma, kad kai kurie žmonės būtent jame susikuria žymiai įdomesnį, spalvingesnį ir patrauklesnį gyvenimą, nei racionalioje realybėje.

 

Ar tai yra iš tiesų, ir ar tai įmanoma, ir jei įmanoma, tai kaip? Būtent šiuos ir daugybę kitų klausimų, susijusių su sapnais, mėgina gvildenti spektaklio „1/3 gyvenimo” kūrybinė grupė.
Naujausioji premjera – bus pirmasis aktoriaus ir dramaturgo Justo Tertelio režisūrinis darbas ir jau trečioji teatre Atviras ratas inscenizuota jo pjesė. 2007 metais buvo pastatyta mono pjesė  „PRA. Vieno aktoriaus vienos dalies prasidėjimas” (režisierius Aidas Giniotis), 2010-aisiais –  „Sudie, idiotai!” (režisierius Aidas Giniotis). 


Paklaustas apie spektaklio kūrybinį procesą, Justas Tertelis pripažįsta, kad „kuriant spektaklį buvo įdomu visai kitaip pasižiūrėti į personažus, t.y. ne sugalvoti, ką jie veikia, ką jaučia, o sugalvoti, ką jie sapnuoja. Juk sapne atsiskleidžia užslėptos baimės ir troškimai. Ar iš sapno galima sužinoti, ką realybėje veikia mūsų personažas, ir ką jis galvoja? Vėliau, atsispirdamas nuo sapnų temos pradėjau, galvoti apie žmoguje esančius ir jį valdančius racionalųjį ir neracionalųjį pradus. Taip susiklojo kelios skirtingos spektaklio plotmės: sapnai ir realybė, protas ir jausmai. Juk kuo daugiau mes vadovaujamės racionalumu, tuo daugiau mums reikia iliuzijos.”


Keliaplanę iliuziją mėginančio apčiuopti ir parodyti spektaklio kūrybinė grupė tvirtina, kad žiūrovas į šį spektaklį turi ateiti pasiruošęs visiems įmanomiems netikėtumams, nes tik atvira sąmone ir atviru žvilgsniu per teatre sapnuojamą kolektyvinį sapną galima mėginti įsibrauti ir į individualius sapnus. 


Teatro Atviras ratas informacija
 

„1/3 gyvenimo”
„1/3 gyvenimo”