7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kauno mažojo teatro spektaklyje „Tarnaitės“ – pavydas ir teatro užkulisių bjaurioji pusė

Rengėjų inf.
Nr. 13 (1165), 2016-04-01
Teatras Anonsai
„Tarnaitės“
„Tarnaitės“

Balandžio 9, 17 dienomis Kauno mažajame teatre premjera – vienos dalies kriminalinis spektaklis pagal Jean Genet pjesę „Tarnaitės“.


Spektaklis pastatytas pagal XX amžiaus viduryje sukurtą prancūzų autoriaus Jean Genet pjesę „Kambarinės“, kuri paliečia amžinas problemas – konkurenciją ir socialinę nelygybę. Spektaklio režisierė Raimonda Kimbraitė garsiąją pjesę interpretavo atsižvelgdama į šiandienines realijas ir XX amžiaus kūriniui suteikė visiškai naują, modernų pobūdį: „Kūrinį pastačiau per savo prizmę dėl to, kad teatras man artimiausias dalykas, o pjesėje viskas vyksta tarsi teatras teatre.“ J. Genet pjesės veiksmo vieta – virtuvė – spektaklyje virsta grimo kambariu, tačiau jame verdančios intrigos, profesiniai, tarpasmeniniai bei psichologiniai konfliktai, kartu su jų autoriais – aktoriais, persikels ir į jų „namų“ erdvę, susirašinėjimus socialiniuose tinkluose, pokalbius „Skype“.  Purvas, gimstantis konkurencinėje aplinkoje, persikelia ir į asmeninę aplinką, šeimą.


Pagrindinės spektaklio veikėjos – dvi teatro artistės, penkerius metus vaidinusios vien „zuikučius“, – turi kur kas daugiau ambicijų ir siekia vaidinti pagrindinius vaidmenis, kurie iki šiol atitekdavo „poniai“. Vedamos pavydo, aklo poreikio dominuoti, „tarnaitės“ praranda gebėjimą blaiviai, sąmoningai vertinti savo pačių sugebėjimus ir galimybes, kardinaliai transformuoja ligtolinę jų vertybių sistemą, ištrina bet kokias etines bei moralines ribas. 
Spektaklis skirtas suaugusių auditorijai, nes, kaip teigia režisierė, „spektaklyje yra ir šiek tiek erotikos, kai kurios spektaklio scenos pateikiamos pakankamai aštria forma ir suprantamos tik suaugusiems.“ Kūrinyje atsispindi kadaise idealizuota teatro užkulisių bjaurioji pusė, pavydas, konkurencija, pyktis, visų kažkada turėtų vertybių praradimas. Šioms idėjoms realizuoti scenoje režisierė pasitelkė vaizdo projekcijas, gyvą operinį dainavimą, tam tikrus performanso elementus ir parodijos elementus. 


„Žiūrovas teatre mato tik produktą, tačiau nemato bei nesuvokia, kokia kaina pastarasis yra sukurtas, ir kad rampos šviesoje prieš jo akis publika manipuliuojantis talentingas aktorius vis dėl to tėra žmogus“, – teigia Raimonda Kimbraitė. 

Spektaklio kūrybinė grupė:
Režisierė Raimonda Kimbraitė 
Vaidina: Goda Simonaitytė, Marcelė Zikaraitė ir Viktorija Narvydaitė, Elzė Samanta Juraškaitė
Scenografė Gintautė Teresė Juciūtė
Kompozitorius Raimundas Eimontas
Kostiumų dailininkas-stilistas Saimonas Aukštuolis
Vaizdo projekcijų autorius Leonas Blėdis
Šviesų dailininkas Renaldas Bartulis

„Tarnaitės“
„Tarnaitės“