7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ketvirtasis „Ornamento“ renginys – Marijos Olšauskaitės projektas

Paroda „Kelionė Vilnius–Niujorkas“

NDG inf.
Nr. 38 (1006), 2012-10-26
Tarp disciplinų Anonsai

Spalio 27 d., šeštadienį, 16 val. Nacionalinės dailės galerijos vestibiulyje ir auditorijoje vyks ketvirtasis „Ornamento“ renginys – Marijos Olšauskaitės projekto-parodos, įgyvendinamos kartu su vyresnės kartos menininku Gediminu Akstinu, pristatymas.


sukurdamos erdvę pokalbiui rankos pakyla viena virš kitos,
delnais atsisukusios viena į kitą, – rankų gestai pasakojant šį sumanymą.

Niujorkas yra
kai vieta yra aiški, tėra klausimas, kada.

Paroda tęsiasi pokalbio forma ten
Ji tampa nuogirda.

M. Olšauskaitė


Marijos Olšauskaitės projektas, skirtas „Ornamentui“, įsikūnija jos paliktuose pėdsakuose, kurie veda į bendrą dviejų menininkų parodą – pasklidusią erdvėje ir laike, nuolat kintančią, apibrėžiamą naujų situacijų ir geografijos. Parodą sudaro kelios dalys – Marijos Olšauskaitės bei Gedimino Akstino kelionės į Niujorką ir šių dviejų menininkų kartu sukurtas objektas, eksponuojamas Nacionalinėje dailės galerijoje. Abi projekto dalys papildo ir pratęsia viena kitą: kelionė į Niujorką prasideda tą pačią dieną kaip ir parodai skirto kūrinio-pėdsako rodymas galerijoje, kuris tampa galimybe naujoms kelionėms. Visa tai pinasi į bendrą pasakojimą, kurį papildys parodą lydinti „Ornamento“ kuratorių ekskursija, prasidėsianti Nacionalinės dailės galerijos pietiniame vestibiulyje.

 

Marija Olšauskaitė (g. 1989) – jauniausios kartos menininkė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Vilniuje. Jos kūryboje svarbus estetikos ir turinio ryšys, dažnai lemiantis bendradarbiavimą su įvairių sričių atstovais, skirtingų meninių praktikų ir pasakojimo būdų – filmo, performanso, juvelyrikos, instaliacijos – apropriaciją. Kūrybos pobūdį dažnai nulemia pačios menininkės inicijuotų susitikimų aplinkybės ir rezultatas.

Svarbesnės parodos: Aukcionas, Šiuolaikinio meno centras, Vilnius, 2012; Kolekcionierius, Šiuolaikinio meno centras, Vilnius, 2012; Solo paroda, „The Gardens“ parodų erdvė, Vilnius, 2012; Intermission, „Café Cadets de Gascogne“, Ryga.

 

Daugiau informacijos: www.ndg.lt