7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Šokio teatras „Airos“ kviečia į spektaklio premjerą – „Melancholijos bokštai”

Rengėjų inf.
Nr. 15 (1167), 2016-04-15
Šokis Anonsai

Balandžio 15, 16 d. 19 val. Šokio teatras „Airos“ kviečia į premjerą „Melancholijos bokštai“, ji įvyks „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje Vilniuje.


Choreografės ir režisierės Airos Naginevičiūtės (2016 m. už  spektaklio „Stiklo sodai“ choreografiją nominuotos „Auksiniam scenos kryžiui“) „Melancholijos bokštai“ – tai antroji diptiko dalis, tarsi tęsianti spektaklyje „Stiklo sodai“ pradėtą kelionę, tyrinėjančią ribines Būties akimirkas.  


Šiame spektaklyje choreografė Aira Naginevičiūtė bei scenografas Arūnas Adomaitis jau ne pirmą kartą bendradarbiauja su dramaturge Gabriele Labanauskaite ir kompozitoriumi Vladu Dieniniu, sykiu sudarančiais grupės „Avaspo“ branduolį. Judesio, teksto ir garso elementus į vientisą šokio spektaklio mozaiką dėlioja performanso meno atstovas ir režisierius Benas Šarka bei šokėjos Goda Laurinavičiūtė ir Greta Grinevičiūtė.   


„Melancholijos bokštuose“ kūrybinė komanda eksperimentuoja su poetine kalba, pasitelkia poetines metaforas, kuria judesio ir muzikos naujadarus ir, stebėdama žmogaus sielos tamsą ir šviesą, mąsto apie žmogų, kūrėją, pasaulį ir egzistencinę tuštumą. Tačiau spektaklyje „Melancholijos bokštai“ melancholijos nuotaikos nėra dramatiškos. Čia choreografė derina šviesų liūdesį ar nerimą su ironijos ir švelnumo prošvaistėmis, lakią ir tikrą žmogaus emociją paverčia estetine realybe, baugia ir gražia vidinio pasaulio šviesa. Sykiu – tai šiuolaikinio šokio projektas, kuriame kiekvienas stato savo interpretacijos bokštus.


„Melancholijos bokštai“ – tai  poezijos, šokio bei muzikos spektaklis, tyrinėjantis būsenas, kuriose išgyvenami paribiai – vienatvės ir naujų erdvėlaikių suvokimas. Šiose būsenose medituojamas rūkas, mirštama ir atgimstama kitokiu pavidalu, pasineriama į susimąstymus apie save patį, pasaulį ir egzistencinę tuštumą. Spektaklyje „Melancholijos bokštai“ skaitomi Gabrielės Labanauskaitės tekstai ir Paulio Celano eilėraštis „Mirties fuga“, kalbantis apie juodą pieną. Šis juodosios tulžies ekstraktas gali būti „geriamas“, kaip nakties ir žvaigždžių melancholija. 


Aira Naginevičiūtė – Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, pirmoji Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėja, apdovanota aukščiausiu teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“. Per savo kūrybinę karjerą subūrusi ir vadovavusi ne vienai trupei, prieš daugiau nei dvejus metus A. Naginevičiūtė įkūrė profesionalų šokio teatrą „Airos“, debiutavusį spektakliu „Chimeros karoliai“.


Projekto iniciatoriai: „Kauno menininkų namai“, šokio teatras „Airos“, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“.

 

Spektaklio premjera „Melancholijos bokštai“ bus rodoma balandžio 15 ir 16 d. 19 val. „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje. Bilietus į spektaklį galite įsigyti TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu - TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose. Bilietų kaina – 10 €,15 €, taikomos įvairios nuolaidos.