7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

VU Šv. Jonų bažnyčios skliautus užlies unikalios pedalinės fisharmonijos garsai

Rengėjų inf.
Nr. 24 (1516), 2024-06-14
Muzika Anonsai
VU Šv. Jonų bažnyčios pedalinė fisharmonija
VU Šv. Jonų bažnyčios pedalinė fisharmonija

Šį šeštadienį, birželio 15 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 12-ojo sezono uždarymo koncertą „Vasaros siuita“ VU Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte dalyvaus Benas Matuzevičius, Regina Dainytė, Vytautas Jonkus, Karolina Indrulytė, Sofiia Osadchuk (Ukraina), dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius.

 

Šiame koncerte kiekvienas klausytojas atras kažką artimo sau, nes programoje skambės įvairių žanrų ir stiliaus kūriniai. Klausytojai išgirs Johanno Sebastiano Bacho, Johanno Georgo Albrechtsbergerio, Alexandre Guilmanto, Česlovo Sasnausko, Mykolo Kleopo Oginskio, Wilhelmo Rudnicko, Theodoro Dubois ir Vido Pinkevičiaus kūrinius vargonams.

 

Kaip pasakojo studijos vadovai, šie metai VU Šv. Jonų bažnyčios vargonams yra ypatingi, nes šiuo metu vykdoma vargonų renovacija. „Praėjo beveik ketvirtis amžiaus po didžiausių Lietuvos vargonų inauguracijos ir jau atėjo metams juos atnaujinti. Tikimės, kad po renovacijos atjaunėję ir pailsėję vargonai savo didingais garsais dar labiau džiugins VU bendruomenę, vilniečius bei miesto svečius“, – sakė Vidas Pinkevičius.

 

Dėl didžiųjų vargonų renovacijos šių mokslo metų pabaigos „Unda Maris“ studijos koncertas bus atliekamas prie altoriaus stovinčia pedaline fisharmonija. Šis beveik šimto metų senumo instrumentas pavadintas „University Organ“ buvo pagamintas Didžiojoje Britanijoje. Ilgus metus ši fisharmonija buvo privačioje kolekcijoje Nyderlanduose. Pernai metais ji buvo restauruota Gdanske ir padovanota Vilniaus universitetui, o 2023 metų balandį – Aušros ir Vido Pinkevičių inauguruota VU Šv. Jonų bažnyčioje.

 

„Unda Maris“ studijos nariams nebuvo lengva prisitaikyti prie šio unikalaus instrumento, nes tai yra angliško tipo fisharmonija, kokių Lietuvoje daugiau nėra. Vargonininkams reikia specialios grojimo technikos, kad kūrinius atliktų sklandžiai. Nors iš pradžių buvo abejojančių savo galimybėmis, tačiau ilgainiui visi drąsiai priėmė naują iššūkį,“ – mintimis dalinosi Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė.

 

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: https://www.organduo.lt/lt

Žymos:
Rengėjų inf.,
VU Šv. Jonų bažnyčios pedalinė fisharmonija
VU Šv. Jonų bažnyčios pedalinė fisharmonija