7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Gruodį Paliesiaus dvare apkeliausime pasaulį

Rengėjų inf.
Nr. 40 (1489), 2023-12-01
Muzika Anonsai

Gruodį Paliesiaus dvaras kviečia ne tik džiaugsmingai nusiteikti šventėms, bet ir su muzika pakeliauti po visą pasaulį! Dvaro koncertų salėje gruodį pasirodys gitaristas bei vokalistas Domantas Razauskas ir įvairiausiais pasaulio instrumentais grojantis Saulius Petreikis – netrūks improvizacijų, raudų ir užkalbėjimų. Iš JAV sugrįš Lietuvoje visuomet laukiamas, tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Andrius Žlabys. O publikai puikiai žinomas dainininkas Eugenijus Chrebtovas ir pianistas Vitalijus Neugasimovas patys mus pakvies į Ameriką, atlikdami programą „Auksinės Amerikos dainos“. Antrąją Kalėdų dieną smuikininkė Ieva Pranskute ir violončelininkas Mislavas Brajkovićius uždegs keliauti „Drauge aplink pasaulį“ su įvairių šalių kompozitoriais. Ir, žinoma, galiausiai magiškai sutiksime Naujuosius Metus su pianistu Petru Geniušu ir dainininke Erica Jennings!

Gruodžio 9 d. 16 val. Paliesiaus dvare pasirodys neišskiriamas scenos duetas – Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis. Atlikėjai puikiai pažįstami ir atpažįstami iš savo muzikinio braižo bei skambesio. Kiekvienas jų koncertas įsimintinas ir nepakartojamas. Net ir senos dainos kaskart įgauną naujus, netikėtus skambesius. Šio dueto atliekama muzika paliečia kiekvieną širdies kertelę. Jie tiki tuo, ką daro, ir priverčia tuo tikėti klausytojus. Viename koncerte – tik gražiausios Domanto dainos, eilės, Sauliaus improvizacijos ir muzika, tekanti venomis.

Gruodžio 16 d. 16 val. į Paliesiaus dvaro koncertų salę „Pasaga“ sugrįžta JAV gyvenantis pianistas Andrius Žlabys. Pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir paveikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos, prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje jis vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą.

Gruodžio 17 d. 14 val. Eugenijus Chrebtovas savo ištikimiausiems gerbėjams dovanos programą „Auksinės Amerikos dainos“. Ji klausytojus nukels į laiką prieš kelis dešimtmečius  ir leis kartu padainuoti, paploti ir palinguoti svingo ritmu, skambant nuo pat pirmųjų taktų atpažįstamai muzikai. Eugenijaus Chrebtovo atliekamų kūrinių bagaže yra ne tik klasika, bet ir populiariosios dainos. Profesionalumu ir charizma garsėjantis dainininkas kaskart nustebina savo klausytojus žinomus kūrinius atlikdamas naujai, neįprastai. Jam fortepijonu pritars Vitalijus Neugasimovas – pianistas, improvizatorius, kompozitorius. Jis kaip solistas, kamerinių ansamblių dalyvis, koncertmeisteris ir pedagogas dalyvavo įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir Europoje šalyse, grojo su įvairiais ansambliais ir chorais, aktyviai bendradarbiauja ir rengia projektus su žinomais senosios, klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjais.

Gruodžio 26 d. 16 val., pasirodys  smuikininkė Ieva Pranskutė ir kroatų violončelininkas Mislavas Brajkovićius. Ieva Pranskutė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, kuri mokytis instrumento ėmė penkerių, o šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru. Mislavas Brajkovićius yra daugelio tarptautinių konkursų (CARSA, „Lions Grand Prix“, Antonio Janigro, „Fidelio Interpretation“, CIMA, Rudolf Matz, Ars Nova, HDGPP ir Kroatijos nacionalinio konkurso) laureatas. Duetas pakvies klausytojus į muzikinę kelionę, kurią pradės Vienoje, kur ir susipažino, su Wolfgangu Amadeus Mozartu, atliks Anatolijaus Šenderovo kūrinius su autentiškomis žydiškomis melodijomis, o galiausiai patrauks link įspūdingo repertuaro su komiko, smuikininko ir kompozitoriaus Aleksejaus Igudesmano kūriniais bei aranžuotėmis.

Gruodžio 31 d. 18 val. Paliesiaus dvare prasidės Smaragdiniai Naujieji Metai. Legendos byloja, kad pažiūrėjus į smaragdą širdyje tampa giedra, palietus jį tirpsta skausmas ir liūdesys, visa esybė prisipildo jėgos, kliūtys tarsi išnyksta. Tokia smaragdo galia laukia ir dvare: magija palies liežuvį su rinktiniais vynais iš dvaro rūsių bei šventine vakariene, išjudins kūną su šokiais. O fortepijono magija užburs įvairiapusiškasis pianistas Petras Geniušas, balsu kerės dainininkė Erica Jennings: kartu jie atvers kelią klausytojams į nepažįstamas muzikos erdves, leis atrasti kažką naujo, sugraudins ir įkvėps svajoti. Įžiebs meilę – kaip smaragdas.

 

Žymos:
Rengėjų inf.,
Saulius Petreikis ir Domantas Razauskas
Saulius Petreikis ir Domantas Razauskas
Andrius Žlabys
Andrius Žlabys
Eugenijus Chrebtovas
Eugenijus Chrebtovas
Ieva Pranskutė ir Mislavas Brajkovićius
Ieva Pranskutė ir Mislavas Brajkovićius
Petras Geniušas ir Erica Jennings
Petras Geniušas ir Erica Jennings