7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lapkritis Paliesiaus dvare: nuo džiazo iki grigališkųjų giesmių

Rengėjų inf.
Nr. 35 (1484), 2023-10-27
Muzika Anonsai
Andrius Balachovičius ir Vytautas Labutis
Andrius Balachovičius ir Vytautas Labutis

Kai dienos taip sparčiai trumpėja, o saulės spinduliai pakutena vis rečiau, kviečiame sušilti su muzika. Lapkritį Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“ vyks trys intriguojantys koncertai. Lapkričio 11 d. pasirodys saksofonininko Vytauto Labučio ir akordeonisto Andriaus Balachovičiaus duetas, kuris parengė smagią ir spalvingą programą su originaliai perkurtais klasikos, džiazo, roko kūriniais bei savo pačių kūryba. Lapkričio 18 d. gros „Duo Andersson“ – vieni ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos muzikų. Tai smuikininkė Julija Andersson ir pianistas Paulius Anderssonas. O lapkričio 25 d. skambės „Meditacijos Mergelei Marijai“ –prikeltos giesmės iš viduramžiškų Lietuvos rankraščių, kurias atliks grigališkasis ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“ ir kanklininkė Aistė Bružaitė.

Lapkričio 11 d., 16 val., Paliesiaus dvare kviečiame klausytis smagaus dviejų išskirtinai kūrybiškų asmenybių – Andriaus Balachovičiaus ir Vytauto Labučio! Savo programoje jie sujungia savąsias džiazo ir akordeono muzikos patirtis į naują visumą – kontrastais stebinančią, intriguojančią ir spalvingą programą. Laukia originali šių atlikėjų kūryba ir klasikos, džiazo, pop, roko, akordeono repertuaro kūrinių originaliai perkurtos versijos.

Duetas susikūrė 2018 m. Surengė solinius koncertus Birštono ir Vilniaus akordeono festivaliuose, „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje, Tauragės džiazo dienose, Gariūnų verslo centro klasikinėje koncertų salėje, Piano LT salėje, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Akordeonistas A. Balachovičius tapo laureatu (kaip solistas ir kaip kamerinių ansamblių dalyvis) ne viename konkurse Lietuvoje ir užsienyje, yra akordeonų kvinteto „Modus“ primarijus. V. Labutis – įvairiapusis muzikas, savitas improvizatorius, atlikėjas, kompozitorius, multiinstrumentininkas, taip pat grupių lyderis, laimėjęs daug premijų, koncertavęs bemaž visoje Europoje, išleidęs 3 autorinius albumus.

Lapkričio 18 d., 16 val., pasirodys „Duo Andersson“ – smuikininkė Julija Andersson ir pianistas Paulius Anderssonas. Jie abu yra tarptautinių konkursų laureatai, nuolat garsinantys Lietuvos vardą svetur, siekiantys publikai pristatyti retai atliekamus klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. Paliesiaus dvaro publikai duetas pristatys šiuolaikinės muzikos programą „Dabartyje“, kurioje aktualiai atsiskleis klasicizmo, romantizmo ir šiuolaikinės muzikos opusai.

Paulius Anderssonas yra vienas perspektyviausių Lietuvos pianistų, pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – Pirmąsias premijas ir Grand Prix. Smuikininkė ir altininkė Julija Andersson yra prestižinių konkursų laureatė, kaip solistė nuolat koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais. Julija ir Paulius Anderssonai kartu koncertuoja nuo 2014 metų. 2022 m. duetas apdovanotas diplomu ir publikos prizu Tarptautiniame Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių konkurse.

Lapkričio 25 d., 16 val., Paliesiaus dvare vyks „Meditacijos Mergelei Marijai“ – tai grigališkųjų giesmių koncertas, kuriame seniausiąjį katalikų bažnyčios liturginį giedojimą pratęsia ir papildo subtilus kanklių skambesys. Skambės giesmės iš vietinių Lietuvos XIV–XV a. rankraščių. Daugelis giesmių skambės pirmą kartą po ilgų amžių pertraukos: jas prikėlė muzikologė Beata Baublinskienė, tyrinėjanti bernardinų grigališkąjį palikimą ir inicijavusi ne vieną grigališkojo choralo koncertą Lietuvoje.

Kūrinius atliks ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“: jo branduolys jau daugiau kaip dešimt metų gieda Vilniaus pranciškonų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Giesmių nuotaiką pratęs Aistės Bružaitės, vienos žinomiausių savo instrumento atlikėjų Lietuvoje, atliekamos kanklių improvizacijos ir keletas kūrinių. Koncertas suteiks klausytojams galimybę atitolti nuo kasdienio šurmulio ir pasinerti į savitą, grigališkųjų giesmių ir kanklių muzikos kuriamą, skambančią rimtį.

Žymos:
Rengėjų inf.,
Andrius Balachovičius ir Vytautas Labutis
Andrius Balachovičius ir Vytautas Labutis
„Duo Andersson“
„Duo Andersson“
Ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“
Ansamblis „Schola Cantorum Assumptionis“