7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kovą Paliesiuje – džiazas ir klasika

Rengėjų inf.
Nr. 9 (1458), 2023-03-03
Muzika Anonsai
 „Baroque Contempo“. Organizatorių nuotr.
„Baroque Contempo“. Organizatorių nuotr.

Kovą Paliesiuje bunda gamta, o „Pasagos“ koncertų salėje liejasi muzika! Pavasarį originaliai pradės kvartetas „Baroque Contempo“, jungiantis baroką ir džiazą. Kovo vidury violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistė Gabrielė Sutkutė pakvies pabūti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Mėnesį užbaigs platų repertuarą įvaldžiusio džiazo pianisto ir kompozitoriaus Egidijaus Buožio džiazo rečitalis su jo autoriniais kūriniais.

 

Kovo 4 d. 16 val. Paliesiaus dvare – kvartetas „Baroque Contempo“ ir kitaip suskambėsiantis barokas, netikėta ir spalvinga baroko ir džiazo sintezė. Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė sopranas Karolina Glinskaitė atskleis impulsyviojo baroko magiją, arijoms suteikdami intriguojantį džiazinį pulsą. Tai miniatiūrinė kelionė baroko muzikos labirintais – barokas kitaip, barokas naujai, barokas be perukų. Skambės Stradellos, Händelio, Bononcini, Pergolesi ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncertą taip pat papildys originali vizualinė instaliacija, kurią pagal „Baroque Contempo“ muziką sukūrė menininkai Adomas Žudys ir Dalia Mikonytė.

 

Kovo 18 d. 16 val. Augustas Gocentas (violončelė) ir Gabrielė Sutkutė (fortepijonas) kviečia į „Sapną Paryžiuje“. Ramioje prieblandoje išgirsime Debussy kūrybos atspindžius ir kartu melodingą Fauré muzikos tėkmę. Prancūziškos elegancijos vakaras suteiks svečiams galimybę pabūti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Programa sumanyta taip, kad išėję iš salės žiūrovai pažvelgtų į miesto magiją pro savo vaikystės svajų šydą, kai naktis, apsigaubusi šilkiniu apsiaustu ir vakarine melodija, mums primintų seniai pamirštą sapną.

 

Kūrinius atliks jauni, bet jau pasižymėję atlikėjai. Violončelininkas Augustas Gocentas metus buvo remiamas M. Rostropovičiaus fondo, taip pat globojamas S. Karoso fondo. Jis stengiasi dalyvauti kiekviename festivalyje, projekte, konkurse ar pats organizuoti koncertus, iki šiol yra surengęs dvidešimt tris rečitalius su dešimčia skirtingų programų. Pianistė Gabrielė Sutkutė yra žinoma kaip muzikantė, pasižyminti stipriu temperamentu bei „puikia precizika ir muzikalumu“ (Rasa Murauskaitė, „7 meno dienos“). Ji aktyviai koncertuoja, yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių, grojusi tokiose salėse kaip „Wigmore Hall“, „Steinway Hall“, „Jacqueline du Pré Music Building“ Didžiojoje Britanijoje, „Musikhuset Aarhus“ Danijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

 

Kovo 25 d. 16 val. laukia Egidijaus Buožio – džiazo pianisto, kompozitoriaus, prodiuserio, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros profesoriaus – rečitalis. Atlikėjas yra įvaldęs platų repertuarą: nuo gerai žinomų džiazo standartų iki originalių šiuolaikinio džiazo kompozicijų su be-bop, hard-bop, cool, fusion, acid ir etnodžiazo elementais. 2003 m. Buožis buvo nominuotas Metų džiazo interpretuotoju ir apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“, su Valerijumi Ramoška išleistas albumas „Solos and Duos“, muzikos žurnalo „Gramofonas“ įvertintas 5 iš 5 gramofonų dėl muzikos ir garso masteringo. 2015 m. Egidijus Buožis taip pat pateko į Guinnesso rekordų knygą už ilgiausios pasaulyje spontaniškos džiazo kompozicijos (72 minučių) atlikimą. Koncerte pianistas skambins savo autorines kompozicijas. Tad kviečiame visus džiazo gerbėjus puikiai praleisti džiazuojančią pavasario popietę!

Žymos:
Rengėjų inf.,
 „Baroque Contempo“. Organizatorių nuotr.
„Baroque Contempo“. Organizatorių nuotr.
Augustas Gocentas ir Gabrielė Sutkutė. Organizatorių nuotr.
Augustas Gocentas ir Gabrielė Sutkutė. Organizatorių nuotr.
Egidijus Buožis. Organizatorių nuotr.
Egidijus Buožis. Organizatorių nuotr.