7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Spalvinga gegužė Paliesiaus dvare

Rengėjų inf.
Nr. 18 (1425), 2022-05-06
Muzika Anonsai
Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas. Organizatorių nuotr.
Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas. Organizatorių nuotr.

Paliesiaus dvaras kviečia stebėti stebuklingą pavasariškos gamtos virsmą ir mėgautis nuostabia muzika – gegužės mėnesį laukia net keturi įspūdingi koncertai.

Gegužės 7 d. įvyks pirmasis Lietuvoje ir Italijoje rengiamo tradicinio tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d’Europa. Lietuva–Italija“ koncertas. Festivalio atidarymo renginyje pasirodys „Duettissimo“ – smuikininkės Dalios Dėdinskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniako duetas. „Svajonių Duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios ir Glebo koncertą Harleme, Nyderlanduose. Šie talentingi ir intensyviai visame pasaulyje koncertuojantys muzikai pristatys ilgai brandintą kamerinės muzikos programą. Koncerto svečiai taip pat turės galimybę pasigrožėti tapytojo Mindaugo Juodžio kūriniais.

Gegužės 14 d. laukiama į Lietuvą bei Paliesiaus dvarą koncertuoti sugrįžtančios garsios Niujorke gyvenančios JAV ir Izraelio pianistės bei pedagogės Goldos Vainberg-Tatz. „Pianistė, skambinanti nuostabiai tvirtai ir švariai“, – taip virtuozišką Goldos atlikimą įvertino „New York Times“. G. Vainberg-Tatz muzikinį išsilavinimą įgijo gimtojoje Lietuvoje, M.K. Čiurlionio menų mokykloje, Tel Avivo Rubino muzikos akademijoje, Manhatano muzikos mokykloje ir Juilliardo mokykloje Niujorke. Ji yra daugelio visame pasaulyje rengiamų konkursų laureatė.

Gegužės 21 d. bosas Tadas Girininkas ir pianistas Justas Šervenikas pristatys žavią programą „Tarp rytų ir vakarų“. Pajūrio išaugintas puikus operos solistas T. Girininkas koncertu minės 40-metį ir 15 metų sceninės veiklos sukaktį. Dainininkas net kelis kartus yra pelnęs garbingus Lietuvos scenos apdovanojimus: „Operos švyturio“ premiją už įsimintinus metų vaidmenis, kelis kartus apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už vaidmenis Wagnerio, Verdi, Donizzeti operose. Programoje skambės Johanneso Brahmso, Hugo Wolfo, Valentino Silvestrovo, Rogerio Quilterio, Geraldo Finzi kūriniai.

Gegužės 28 d. lauks intymus altininkės Silvijos Simionescu ir pianistės Ievos Jokubavičiūtės dueto pokalbis „Star-Crossed“. S. Simionescu yra pagarsėjusi kaip itin aistringa ir intelektuali atlikėja. Talentas atvėrė jai duris į prestižines koncertų sales visame pasaulyje ir karjeros aukštumas. Silvia nuolat koncertuoja Barselonos koncertų salėje „L’Auditori“, Sankt Peterburgo filharmonijoje, Buenos Airių „Teatro Colon“, Ciuricho „Tonhalle“, „Casals“ salėje, Tokijuje, Beethoveno koncertų salėje, Bonoje ir kitur. Rumunijoje gimusi S. Simionescu įstojo į tarptautinę Menuhino muzikos akademiją Šveicarijoje, kur studijavo smuiko ir alto atlikimo meną pas Yehudi Menuhiną, Alberto Lysy ir Johannesą Eskaerį. Jos atliekamus įrašus išleido „Ars“, „Leman Classics“, „Arion“, „Alpheé“, „Orion“ ir „Bis“. S. Simionescu dėsto smuiką ir kamerinę muziką Bazelio muzikos akademijoje ir nuolat veda meistriškumo kursus Vokietijoje, Indijoje, Šveicarijoje ir Ispanijoje.

Lietuvių pianistės Ievos Jokubavičiūtės pasirodymai pelnė kritikų pripažinimą JAV ir Europoje. Jos sugebėjimas tiksliai perteikti kūrinio esmę kritikų apibūdinamas kaip „aštraus proto ir sąmojingumo“ ženklas („The Washington Post“). I. Jokubavičiūtė 2010 m. išleido kompaktinę plokštelę „Alban Berg Tribute“, kuri buvo puikiai įvertinta „The New York Times“ ir kitų kritikų, teigiamai priimtas ir 2014 m. albumas „Returning Paths“. Pianistė atlieka solo rečitalius Niujorke, Čikagoje, Filadelfijoje, Baltimorėje ir Vašingtone. I. Jokubavičiūtė koncertavo su simfoniniais orkestrais Čikagoje, Rio de Žaneire, Montevidėjuje, Vašingtone. Jos įkurtas fortepijoninis trio „Trio Cavatina“ laimėjo 2009 m. tarptautinį Naumburgo kamerinės muzikos konkursą ir 2010 m. debiutavo koncertų salėje „Carnegie Hall“.

Žymos:
Rengėjų inf.,
Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas. Organizatorių nuotr.
Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas. Organizatorių nuotr.
Golda Vainberg-Tatz. Organizatorių nuotr.
Golda Vainberg-Tatz. Organizatorių nuotr.
Tadas Girininkas ir pianistas Justas Šervenikas. Organizatorių nuotr.
Tadas Girininkas ir pianistas Justas Šervenikas. Organizatorių nuotr.
Silvija Simionescu ir Ieva Jokubavičiūtė. Organizatorių nuotr.
Silvija Simionescu ir Ieva Jokubavičiūtė. Organizatorių nuotr.