7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vaikų kambariai sekmadieniais virs muzikos karalyste

LNOBT inf.
Nr. 1 (1366), 2021-01-08
Muzika Kultūra vaikams Anonsai
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras nepamiršta savo mažųjų žiūrovų ir siūlo žiemos savaitgalius namuose praskaidrinti vaikiškais spektakliais. Jau sausį internete jie galės stebėti baleto „Pelenė“, operų „Penki Merės stebuklai“, „Buratinas“ įrašus, o vėliau – ir kitus LNOBT vaikams skirto repertuaro spektaklius.

 

Ar žinote, kad namuose žiūrint spektaklius kartu su artistais galima drąsiai šokti ir dainuoti? Nenuoramoms, kuriems sunku kelias valandas ištverti teatro kėdėje, tai patiks!

 

Sausio 10 d. savo namuose kviečiame žiūrėti Sergejaus Prokofjevo baletą „Pelenė“. Jį LNOBT scenoje jau daugiau nei tris dešimtmečius pristato vis naujos Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivių kartos. Matysite 2017 m. spektaklio įrašą, kuriame Pelenės vaidmenį atlieka dabar jau LNOBT trupėje šokanti jaunoji balerina Viltė Lauciūtė, Princo – Gytis Saniukas. Spektaklio dirigentas – Alvydas Šulčys.

 

Sausio 17 d. į susitikimą vaikus pakvies Ramintos Šerkšnytės opera „Penki Merės stebuklai“. Muzikos vadovo Juliaus Geniušo, režisieriaus Kęstučio Jakšto, dailininkų Gintaro Makarevičiaus ir Julijos Skuratovos 2017 m.  sukurtam pastatymui libretą rašytojos Pamelos Trevers kūrinių apie Merę Popins motyvais parašė poetė Ramutė Skučaitė. Auklė Merė turi stebuklingų galių ir neatsitiktinai pasirodo namuose būtent tada, kai vaikams, kurių tėvai nuolat užsiėmę itin svarbiais reikalais, jos labiausiai trūksta...

 

Sausio 24 d. vaikai turės galimybę išvysti operą, kurią girdėdami užaugo jų tėvai ir seneliai. Jurgio Gaižausko „Buratinas“, kuriam libretą parašė poetas Anzelmas Matutis, pirmąkart LNOBT scenoje pastatytas 1969 m. ir daugelį metų teatro repertuare buvo pristatomas kaip vienintelė lietuvių autorių sukurta opera vaikams. 1985 m. pasirodė antrasis, dirigento Rimo Geniušo, režisieriaus  Eligijaus Domarko ir dailininko Algio Kariniausko sukurtas „Buratino“ pastatymas, kurio įrašą ir siūlome pamatyti nūdienos auksinio raktelio besidairantiems smalsuoliams.

 

Internetines LNOBT vaikiškų spektaklių transliacijas rasite teatro „YouTube“ kanale. Deja, karšto šokolado internetu pasiūlyti negalėsime, bet neabejojame, kad namų virtuvėje savaitgaliais kiekviena mama turi stebuklingų galių...

Žymos:
LNOBT inf.,
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.