7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Skaitmeninėje koncertų salėje – žiemos klasika ir premjera

LNF inf.
Nr. 42 (1363), 2020-12-04
Muzika Anonsai
Lietuvos kamerinis orkestras ir  Vilmantas Kaliūnas. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos kamerinis orkestras ir Vilmantas Kaliūnas. D. Matvejevo nuotr.

Lietuvos nacionalinė filharmonija tęsia koncertų transliacijas iš Didžiosios salės ir šį šeštadienį, gruodžio 5 d., kviečia klausytis vieno žymiausių mūsų šalies klasikinės muzikos kolektyvų – Lietuvos kamerinio orkestro. Skambės nuotaikinga programa „Žiemos klasika orkestrui ir obojui“.

 

Pačioje žiemos pradžioje su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) pasirodo jaunasis obojininkas, įvairių konkursų laureatas Pijus Paškevičius ir vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų Pavelas Giunteris. Koncertą diriguos iš Vokietijos atvykęs Vilmantas Kaliūnas, jau gerai žinomas mūsų publikai. Transliacijos metu su muzikais galėsim susipažinti iš arčiau, mat jie ketina ne tik koncertuoti, bet ir su publika virtualiai pabendrauti. Turėtų būti įdomu.

 

Ką išgirsime šiame koncerte? Viena didžiausių programos staigmenų bus Niujorke gyvenančios kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kūrinio „Nunc stans. Nunc fluens“ perkusijai ir styginiams premjera. Autorė sako, kad jos naujo kūrinio pavadinimas radosi iš lotyniško Boecijaus posakio „Nunc fluens facit tempus. Nunc stans facit aeternitatum“, lietuviškai skambančio kaip „Dabartis, kuri teka, kuria laiką. Dabartis, kuri išlieka, kuria amžinybę“. Ši mintis apie galimas skirtingas dabarties patirtis – vieną tekančią ir kitą stovinčią – itin rezonavo su išgyvenamu viruso pandemijos laikotarpiu.

 

Virtualaus koncerto pavadinimas „Žiemos klasika orkestrui ir obojui“ sufleruoja, kad programoje skambės obojui parašyta muzika. Išgirsime Richardo Strausso Koncertą obojui ir mažam orkestrui D-dur, AV 144, TrV 292. Šį koncertą Richardas Straussas parašė paskutiniais gyvenimo metais Šveicarijoje. Tai mums mažai pažįstamo vėlyvojo Strausso kūrybos metodo pavyzdys, jam būdingas klasikinis išraiškos priemonių ir formos skaidrumas.

 

Vakaro programą itin šviesiai vainikuos Wolfgango Amadeus Mozarto muzika. LKO atliks Simfoniją Nr. 39 Es-dur, KV 543. Šis kūrinys su simfonijomis Nr. 40 ir 41 (pastaroji žinoma kaip „Jupiterio“) sudaro paskutinių Vienos klasiko simfonijų triptiką, ir visos jos sukurtos stebėtinai greitai – 1788-ųjų vasarą.

 

Koncertas „Žiemos klasika orkestrui ir obojui“ gruodžio 5 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje vyks be publikos. Nemokama transliacija numatyta internetu https://nationalphilharmonic.tv/, Skaitmeninės salės ir Filharmonijos „Facebook“ paskyrose. Daugiau informacijos – www.filharmonija.lt

Žymos:
LNF inf.,
Lietuvos kamerinis orkestras ir  Vilmantas Kaliūnas. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos kamerinis orkestras ir Vilmantas Kaliūnas. D. Matvejevo nuotr.
Pavelas Giunteris. H. Milaševičiaus nuotr. iš LNF archyvo
Pavelas Giunteris. H. Milaševičiaus nuotr. iš LNF archyvo
Pijus Paškevičius. D. Matvejevo nuotr.
Pijus Paškevičius. D. Matvejevo nuotr.