7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Filharmonija pradėjo prekybą jubiliejinio sezono bilietais

LNF inf.
Nr. 26 (1347), 2020-07-03
Muzika Anonsai
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.

Vilniaus festivalio koncertais pralaužusi karantininio sąstingio ledus, Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) savo lankytojus jau kviečia į jubiliejinio, 80-ojo koncertų sezono renginius. Filharmonijos interneto svetainėje paskelbti 2020 m. rugsėjo–gruodžio mėn. koncertai. Nuo liepos 1 d. bilietus galima įsigyti internetu. Visą liepos mėnesį vyks abonemento „Grosso“ akcija – perkant ne mažiausio tarifo vertės bilietus į penkis ir daugiau Filharmonijos rengiamų koncertų (išskyrus kalėdinius ir naujamečius) taikoma 30 proc. nuolaida.

 

„Džiaugdamiesi įveiktais karantino iššūkiais ir sėkmingai įvykusiais Vilniaus festivalio koncertais, ne tik toliau rengiame vasaros koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, bet ir intensyviai ruošiamės rudeniui, gyvename ateinančio, jubiliejinio 80-ojo sezono nuotaikomis“, – sako LNF vadovė Rūta Prusevičienė. „Visi tikimės, kad artėjantis naujasis sezonas bus kitoks: mažiau suvaržytas, mažiau baugštus, daugiau įkvėptas ir šventiškas – jubiliejinis!“, – antrina Modestas Pitrėnas, kaip ir Filharmonija 80-mečio jubiliejų švęsiančio Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas.

 

80-ąjį koncertų sezoną numatyta pradėti rugsėjo 5 dieną. Filharmonijos Didžiojoje salėje LNF ir LNSO 80-mečio proga tądien turėtų nuskambėti Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinis atlikimas.

 

Nuo rugsėjo iki metų pabaigos vien LNSO publikai žada pristatyti 15 koncertinių programų. O iš viso iki Naujųjų metų LNF parengė per septyniasdešimt koncertinių programų, skambėsiančių pačioje Filharmonijoje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Trakų pilies menėje, Paliesiaus dvare ir kitur.

 

Vilniuje sulauksime įvairių iškilių pasaulio muzikų ir kolektyvų, kaip antai kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ su solistais Gidonu Kremeriu (smuikas) ir Alexandru Kantorowu (fortepijonas), vokalinio ansamblio „Queenʼs Six“, Lenkijos radijo kamerinio orkestro „Amadeusׅ“, pianistų Luko Geniušo, Mūzos Rubackytės, Goldos Vainberg-Tatz, Andriaus Žlabio, Guodos Gedvilaitės, Gabrieliaus Aleknos, Pinos Napolitano, smuikininkų Davido Nebelio, Ayleno Pritchino, altininkės Ūlos Ulijonos Žebriūnaitės, violončelininkų David Geringo, Caroline Stinson, Camille Thomas, kontrabosininko Romano Patkolo, vokalistų Edgaro Montvido, Justinos Gringytės, Jūratės Švedaitės-Waller, dirigentų Georgo Marko, Ernesto Hoetzlo, Olivier Grangeano ir kitų.

 

Keliuose koncertuose su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) solo smuiku grieš ir diriguos Sergejus Krylovas. Naujasis sezonas bus ypatingas jo vadovaujamam LKO – kolektyvas minės 60-ties metų jubiliejų, o pats S. Krylovas gruodį švęs 50-metį. LKO jubiliejinį sezoną Filharmonijoje pradės rugsėjo 26 dieną.

 

2020-ųjų ruduo Filharmonijoje bus apstus įvairių jubiliejinių koncertų. Solidžias sukaktis minės ne tik Filharmonija ir jos didžiausi kolektyvai – LNSO ir LKO. Ištisas koncertų ciklas „Beethovenui 250“ bus skirtas Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms, o programa „Gustavo Mahlerio dainos“ bus paminėtos G. Mahlerio 160-osios gimimo metinės. Ypač šviesiai prisiminsime savo šalies muzikus – Oną Narbutienę (90-osios gimimo metinės), Vytautą Laurušą (90-osios gimimo metinės) bei pernai mus palikusį Anatolijų Šenderovą. Populiariausių, o ir naujų dainų programa taps ryškiu šventiniu kompozitoriaus Mikalojaus Noviko 80-mečio akcentu.

 

Iš gegužės į spalio mėnesį perkeltu koncertu „Simfoninė poema“ apie savo kūrybinės veiklos 20-metį primins Edgaras Montvidas. Pianistė Guoda Gedvilaitė koncertu „Muzikinės kryžkelės“ paminės savo veiklos 30-metį. Švęsime Lietuvos valstybinės muzikos mokyklos (dabar – Kauno Juozo Gruodžio konservatorija) įkūrimo 100-metį. Jubiliejus ir sukaktis koncertais įprasmins Valstybinis choras „Vilnius“ (50), Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (60) ir „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla (40), Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla (55).

 

Dalį rudens koncertų sudarys dėl karantino perkeltieji iš kovo–gegužės mėn. Į juos klausytojų anksčiau įsigytieji bilietai galioja. Daugiau informacijos apie koncertus – interneto svetainėje www.filharmonija.lt.

 

LNF inf.

Žymos:
LNF inf.,
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.