7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Rygos Jūrmalos muzikos festivalis keliamas į 2021 metus

Rengėjų inf.
Nr. 19 (1340), 2020-05-15
Muzika Anonsai
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.

Rygos Jūrmalos muzikos festivalio įkūrėjai šiemet koncertų nerengs ir planus nukelia į 2021 m. Festivalio komanda iki paskutinės akimirkos dėl vasarą turėjusio vykti renginio išliko optimistiška, tačiau besitęsiantis COVID-19 pandemijos poveikis ir Latvijos vyriausybės paskelbtos viešųjų renginių gairės lėmė sprendimą renginį atšaukti. Festivalio įkūrėjų ir komandos manymu, kitokie sprendimai būtų kėlę rizikos festivalio publikai, menininkams ir personalo žmonių saugumui bei sveikatai.

 

Rygos Jūrmalos muzikinio festivalio komanda įsitikinusi, kad galės atnaujinti savo veiklą 2021 m., ir dabar dar visas jėgas skirs būsimai programai, kurioje greičiausiai pasirodys ir šiemet planavusių koncertuoti menininkų. Detalią kitų metų festivalio programą planuojama skelbti iškart po šios vasaros. Visi melomanai, įsigiję bilietų į šios vasaros koncertus, aktualią informaciją dėl pinigų grąžinimo gaus asmeniškai.

 

Festivalio komanda pripažįsta, kad sprendimas atšaukti renginį nebuvo lengvas, bet ambicingų ateities planų neatsižada, tik atideda juos vėlesniam laikui. „Visos komandos vardu dėkojame nuostabiems orkestrams, dirigentams ir solistams, atsidavusiems festivalio užmojui – tapti klasikinės muzikos perlu Šiaurės Europoje“, – sako Zane Čulkstena, festivalio direktorė.

 

Festivalio meno vadovas Martinas Engstroemas sako, kad jau intensyviai ruošiamasi kitų metų renginiams. „Tikimės, kad didžiulis komandos ir partnerių entuziazmas leis būsimo festivalio programą atskleisti jau po vasaros. Bet viena aišku jau šiandien –  kaip ir pernai, matysime geriausius pasaulio orkestrų, dirigentų ir solistų idiliškoje Latvijos gamtos apsuptyje su puikiausia klausytojų auditorija“, – pasakoja meno vadovas.

 

Nuotolinė Jaunimo akademija ir duoklė Marissui Jansonui

 

Be įspūdingos simfoninių orkestrų ir solistų programos, festivalis kartu su Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija šiemet planavo ir naujovę – Jaunimo akademiją. Šios minties neatsisakoma –  talentingi jaunuoliai iš viso pasaulio turės galimybę dalyvauti specialioje meninio ugdymo programoje nuotoliniu būdu.

 

Pirmosios meistriškumo klasės jau sėkmingai startavo su Bavarijos radijo simfoniniu orkestro muzikantais – Natalie Schwaabe (fleita) ir Lionel Cottet (violončelė). Netrukus festivalis skelbs ir kitų meistriškumo klasių detalią informaciją, bet jau dabar aišku, kad jose muzikos meno mokys ir legendinis violončelės viztuozas Miša Maisky.

 

Festivalis išnaudos nuotolines priemones ir legendiniam latvių dirigentui Mariss Jansons paminėti, kurio netekome pernai. Dirigentui atminti festivalis sukurs specialią televizijos transliacijos programą. Nors projektas yra tik pradiniame etape, keturi orkestrai, kuriems M. Jansons vadovavo (Oslo filharmonijos, Pitsburgo simfoninis, Karališkasis „Concertgebouw“ ir Bavarijos radijo simfoninis orkestras) jau sutiko dalyvauti. Daugiau informacijos apie projektą bus skelbiama vėliau.

 

Sėkmingas 2019 m. festivalio startas

 

Pernai startavęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis dviejuose Latvijos miestuose surengė 20 simfoninės ir kamerinės muzikos koncertų. Per keturis vasaros savaitgalius Rygos ir Jūrmalos muzikos salėse grojo daugiau nei 450 muzikų, iš kurių – keturi bene geriausi pasaulyje simfoniniai orkestrai, vedami legendinių dirigentų – Zubino Mehta, Michailo Pletnevo, Gianandrea Noseda ir Susanna Mälkki. Renginyje apsilankė daugiau nei 15 tūkstančių melomanų net iš 50 šalių, tarp kurių – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Japonijos, Argentinos, Izrealio, Meksikos, Tailando, Australijos ir kt. Ranka pasiekiami vasaros koncertai sulaukė ir daug lietuvių dėmesio.

 

Festivalį didžiule sėkme pripažino ir muzikos kritikai, ir gausiai koncertus lankiusi publika iš įvairiausių pasaulio kampelių. Į daugelį pasirodymų bilietų neliko dar gerokai iki renginio, o tarptautinė spauda (tarp jų – ir „The Daily Telegraph“, „Condé Nast Traveller“) festivalį pavadino didžiausia ir kokybiškiausia naujiena vasaros muzikos renginių žemėlapyje. Melomanus sužavėjo ir puikiai parinktos festivalio vietos – istorija dvelkianti Latvijos sostinė Ryga ir pušynais nusėtas Jūrmalos pajūris.

 

Festivalio komanda, vadovaujama meno vadovo Martino Engstroemo ir jo dešiniosios rankos Miguelio Estebano, įdėjo be galo daug pastangų, kad Latvijoje vasarą susirinktų aukščiausios kokybės muzikai iš viso pasaulio. Renginio organizatorius vienija ne tik didžiulė meilė muzikai, bet ir tikėjimas, kad Ryga ir Jūrmala gali tapti Šiaurės Europos vasaros perlu, kuris pritraukia melomanų, ieškančių dar neatrastų muzikos ir vasariškos Baltijos potyrių.

 

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

Žymos:
Rengėjų inf.,
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio pristatymo Vilniuje akimirka. Organizatorių nuotr.
Rygos Jūrmalos muzikos festivalio pristatymo Vilniuje akimirka. Organizatorių nuotr.