7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Koncertas „Naktės“

Ingrida Alonderė
Nr. 40 (1277), 2018-12-07
Muzika Anonsai
Choras „Jauna muzika“. R. Šeškaičio nuotr.
Choras „Jauna muzika“. R. Šeškaičio nuotr.

Grupė „Merope“ ir choras „Jauna muzika“ gruodžio 27 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir 28 d. 18 val. Visagino kultūros centro „Draugystės“ salėje kviečia visus kartu išlydėti metus, atsigręžti į save ir labai atvirai pasikalbėti muzikos kalba...

 

Koncerto vakarą senųjų folkloro dainų interpretacijos pinsis su improvizacija ir elektronika. Unikalius elementų derinius, virtuoziškumą ir kerinčią atmosferą dovanos Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ (vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas) bei grupės „Merope“ dainininkė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva), Indijos bambukine fleita bansuri gros Jeanas-Christophe’as Bonnafous (Prancūzija), o gitara skambins bei elektroninius efektus kurs Bertas Coolsas (Belgija).

 

„Merope“ – tai išskirtinę garsų paletę kurianti alternatyvaus folkloro muzikos grupė. Jų minimalistinės kompozicijos yra įkvėptos senųjų lietuvių liaudies dainų, kurių medžiagiškumas ir intonacijos maišosi su Indijos muzikos motyvais, taip pat elektroninės, džiazo, improvizacinės muzikos elementais.

 

Koncertas „Naktės“ pavadintas pagal jame pristatomą naujausią grupės kompaktinę plokštelę. Pagrindinis įkvėpimo šaltinis – senosios liaudies dainos. Dauguma jų buvo specialiai aranžuotos ir pritaikytos atlikti chorui „Jauna muzika“ kartu su grupe „Merope“.

 

Pavadinime yra užkoduota naktis ir muzikinis ritualas – stebuklingas senųjų metų išlydėjimas. Koncerto metu skambės užburiančios melodijos, besiskleidžiančios įvairiausiomis skirtingomis formomis, subtilios improvizacijos ir garsinės tekstūros. Ritualinė tradicija tarsi atgims ir taps gyva, dinamiška, apjungianti seną ir naują, tačiau visuomet išlaikanti tikrąją dainos nuotaiką bei dvasią.

 

Kviečiame patirti išskirtinę naktį be skubėjimo, leisti sau atsiverti begaliniam atvirumui, tyliam, intymiam metui, būsenai tarp realybės ir sapnų, kair kalbama tyliai, simboliais ir užuominomis...

Choras „Jauna muzika“. R. Šeškaičio nuotr.
Choras „Jauna muzika“. R. Šeškaičio nuotr.
Grupė „Merope“. F. Pipi nuotr.
Grupė „Merope“. F. Pipi nuotr.