7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Martynas Švėgžda von Bekkeris pristato naują kompaktinę plokštelę

Vaida Urbietytė-Urmonienė
Nr. 6 (1200), 2017-02-10
Muzika Anonsai

Jau ne vienerius metus Vokietijoje gyvenantis, ten įsitvirtinęs ir pasaulio publikos širdis užkariavęs smuiko virtuozas Martynas Švėgžda von Bekkeris grįžta į Lietuvą tam, kad pristatytų dar niekur negirdėtus, specialiai jam parašytus jaunųjų kompozitorių – Monikos Sokaitės, Agnės Mažulienės, Lukecijos Petkutės, Karolinos Kapustaitės, Linos Posėčnaitės, Rasos Bartkevičiūtės, Jono Jurkūno, Dominyko Digimo, Kristupo Bubnelio ir Veslavo Sobieskio – kūrinius smuikui solo. Kaune, vasario 11 d. 16 val. „POST galerijoje“ visi kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti daug netikėtų muzikinių sąskambių, eksperimentų, ieškojimų ir atradimų, kurie žada išties puikios muzikos gūsį.

Šis koncertas – tai naujausios M. Švėgždos von Bekkerio ir jaunųjų Lietuvos kompozitorių parengtos kompaktinės plokštelės „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“ pristatymas. Žymaus smuikininko idėja skatinti jaunųjų kompozitorių susidomėjimą kūryba smuikui solo, yra itin svarbi ir aktuali kūrybinio repertuaro dalis. Šis unikalus jaunimo ir tikro „scenos vilko“ bendradarbiavimas turi išskirtinę akademinę išliekamąją vertę bei konstruktyvų pedagoginį impulsą jauniems kompozitoriams.

„Man visuomet smagu dirbti su jaunais talentingais menininkais, kurie ima iš gyvenimo viską, kas reikalinga ir naudinga. Tad, jaunime, parašykite ką nors smuikui ir aš mielai tai atliksiu“, – sakė smuikininkas M. Švėgžda von Bekkeris, kurio vardas yra puikiai žinomas visame pasaulyje. Daugelio tarptautinių  konkursų laureatas, ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos universiteto menų fakulteto bei S. Šimkaus konservatorijos docentas,  tarptautinių meistriškumo kursų dėstytojas, ilgametis Lietuvos kultūros garbės atašė. Smuikininkas yra išties puikus kūrinių  interpretatorius, šiuo projektu reprezentuojantis jaunųjų kompozitorių kūrybą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Profesionalus M. Švėgždos von Bekkerio  šiuolaikinės muzikos interpretacijų išmanymas yra viena jo vizitinių kortelių.

Visos kompaktinėje plokštelėje įrašytos kompozicijos labai skirtingos, ateityje galinčios tapti vertinga ir neatsiejama kūrinių smuikui solo dalimi. Koncerte bus pristatyti kūriniai, atskleidžiantys didžiulį kūrėjų potencialą, kūrybinę energiją bei laisvę. Klausytojai turės išskirtinę galimybę įsigyti kompaktines plokšteles su atlikėjo bei kompozitorių autografais.