7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

25-asis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezonas

 

LVSO inf.
Nr. 31 (1045), 2013-08-02
Muzika Anonsai
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Birželio mėnesį Vilniaus paveikslų galerijos kieme vasaros koncertais Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius) užbaigė XXIV koncertinį sezoną. Sezono metu nuskambėjo 52 koncertai ir operos, kurių klausėsi apie 44 tūkstančiai klausytojų.

 

LVSO vasara ne tik atostogų metas, bet ir intensyvus pasirengimas jubiliejiniam XXV sezonui. Dirigento Gintaro Rinkevičiaus iniciatyva 1988 m. suburtas jaunų muzikų kolektyvas pirmąjį koncertą surengė 1989 m. sausio 30 d., o po dvidešimt penkerių metų Lietuvos profesionalaus meno scena neįsivaizduojama be šio novatoriško ir veržlaus kolektyvo bei jo vadovo.

 

Šių metų rugsėjo mėnesio 26 d. startuosiantinis šventinis sezonas bus kupinas solidžių muzikinių susitikimų. Pirmąjį pusmetį įvyks 20 koncertų. Tai simfoniniai, kameriniai, visai šeimai skirti koncertai bei šventinės programos tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. Be šių koncertų orkestras dar gros „Vilniaus miesto operos“ pastatymuose.

 

Simfoninių koncertų cikle klausytojų laukia Lietuvos ir užsienio muzikos grandai: Nikolajus Luganskis, Gidonas Kremeris, Sergejus Nakariakovas, Aliona Baeva, Mikhailas Kazakovas, Saulius Sondeckis, Lukas Geniušas, Andrius Žlabys. Gausi ir įvairialypė koncertų visai šeimai paletė: projektai su „Liepaičių“ choru, Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorėmis bei bendra koncertinė programa su taip pat 25-metį švenčiančiu „Keistuolių“ teatru. Orkestras atliks dvi pasaulines Lietuvos kompozitorių kūrinių premjeras festivalio „Gaida“ pradžios koncerte. Naujais ir jau klausytojų pamėgtais projektais bus pažymėta priešnaujametinė savaitė, kurioje persipins klasikos ir populiarieji žanrai, o koncertuose dainuos visada publikos išsiilgti Merūnas Vitulskis, Asmik Grigorian, Ieva Prudnikovaitė, Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius, Evelina Sašenko ir kiti.   

 

XXV sezono pradžią paskelbs A. Brucknerio simfonija Nr. 9, d-moll, o S. Prokofjevo koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 C-dur, op. 26 su LVSO atliks Nikolajus Luganskis. Šios fortepijono žvaigždės stilistiką „The Daily Telegraph“ nusako kaip itin jautrią, kur atlikėjas pirmiausia demonstruoja ne save, o muziką.  

 

Nors sezono pradžia skelbiama rugsėjo 26-oji, į Vilniaus kongresų rūmus klausytojai kviečiami anksčiau, nes rugsėjo mėnuo bus pažymėtas išskirtiniais, proginiais koncertais. Kultūros rėmimo fondo paremta iniciatyva, kurioje apjungiami du Lietuvos kultūros švyturiai M. K. Čiurlionis ir Maironis kvies į LVSO koncertą su Kauno valstybiniu choru „Lietuva brangi“. O rugsėjo 23 d. bus paminėta skaudi istorijos dalis - vyks koncertas skirtas Vilniaus Geto 70-iesiems likvidavimo metams atminti, kuriame programą atliks LVSO, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus orkestras bei solistai Liora Grodnikaitė ir Rafailas Karpis.

 

 

 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras