7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LVSO inf.

LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyko gastrolių į Vokietiją

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, išvyko gastrolių į Vokietiją. Per devynias dienas skirtinguose miestuose orkestras surengs septynis koncertus.

 

„Gastrolės Vokietijoje jau tampa mūsų orkestro tradicija – maždaug nuo 2000-ųjų ten vykstame kas tris metus, – pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Esame užmezgę ilgalaikius ryšius su Jörgo Hannemanno koncertine agentūra – jie lieka labai patenkinti mūsų koncertais, mumis pasitiki ir kviečia atvykti, o mes pasitikime jais.“

 Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repeticijaTiubingene
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repeticijaTiubingene
LVSO inf.

Vilniaus kongresų rūmuose grieš Corinne Chapelle

Kovo 8 d. Vilniaus kongresų rūmų scenoje galėsime išgirsti vieną garsiausių savo kartos smuikininkių, legendinio Yahudi Menuhino mokinę Corinne Chapelle. Koncerte „Corinne Chapelle: smuiko romantika“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento Andrio Pogos, C. Chapelle atliks tikrą smuiko repertuaro perlą – Felixo Mendelssohno koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad Valdovų rūmuose turėjęs įvykti koncertas perkeltas į Vilniaus kongresų rūmus.

Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras muzikos mylėtojus kviečia susitikti Vilniaus knygų mugėje

Neseniai iškilmingai atšventęs savo 30-ąjį jubiliejų, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, jau 10 metus iš eilės kvies susitikti Vilniaus knygų mugėje, kuri tradiciškai įvyks „Litexpo“ parodų rūmuose vasario 21–24 d. Vasario 23 d. 13 val. Muzikos salėje esančiame „Tiketos“ stende knygų mugės svečiams maestro G. Rinkevičius pristatys jubiliejinio sezono koncertus.

 

Kaip ir kasmet, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras knygų mugės lankytojus kvies užsukti tiek klasikinės muzikos mylėtojus, tiek ir kitų muzikos žanrų mėgėjus. Orkestro atstovai atsakys į lankytojų užduodamus klausimus, supažindins su orkestro veikla bei artėjančiais koncertais. Tai vienintelis kartas metuose, kai bilietų į orkestro koncertus bus galima įsigyti su išskirtinėmis nuolaidomis iki 50 proc. Orkestro stende taip pat bus galima įsigyti orkestro jubiliejui skirtų knygų ir kompaktinių įrašų.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras jubiliejinį sezoną užbaigs Vilniaus kongresų rūmuose

Jubiliejinį 30-ąjį koncertų sezoną švenčiantis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras nusprendė 30-ąjį koncertų sezoną užbaigti Vilniaus kongresų rūmuose. Apie tai šiandien informavo orkestro vadovas Stasys Pancekauskas.

 

Šį pavasarį planavęs išsikelti iš Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcijai ir koncertuoti Valdovų rūmuose, „Litexpo“ parodų centre bei kitose koncertų salėse, šią savaitę Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras paskelbė tokius planus atidedantis vasarai. „Kadangi Vilniaus kongresų rūmai yra Vilniaus Senamiesčio teritorijoje, architektūrinius sprendimus būtina suderinti su Kultūros paveldo departamentu, miesto vyriausiuoju architektu ir kitomis institucijomis. Visa tai užima daugiau laiko nei mes tikėjomės. Todėl nusprendėme Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro jubiliejinį 30-ąjį koncertų sezoną užbaigti Vilniaus kongresų rūmuose. Tikimės, kad tai nesudarys papildomų rūpesčių klausytojams“, – sakė orkestro vadovas S. Pancekauskas.

Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro jubiliejaus spaudos konferencijoje orkestrą sveikino būrys žvaigždžių

Šiandien, sausio 30-ąją, sukanka lygiai trisdešimt metų nuo pirmojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncerto. Tuo metu vos 28-erių sulaukusio maestro Gintaro Rinkevičiaus suburto orkestro įkūrimas sutapo su nacionaliniu atgimimu ir tapo didžiuliu įvykiu Lietuvos kultūros padangėje. Begalinė meilė muzikai, užsidegimas, drąsa ir aukščiausias profesionalumas jau tris dešimtmečius išskiria šį kolektyvą iš kitų. Savo 30-ojo jubiliejaus išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje orkestrą sveikino ir prisiminimais dalinosi orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius, orkestro vadovas Stasys Pancekauskas, koncertmeisteris ir pirmasis smuikas Zbignievas Levickis ir visas būrys ištikimų orkestro draugų – pirmajame orkestro koncerte dainavę operos solistai Irena Milkevičiūtė ir Vladimiras Prudnikovas, Edgaras Montvidas, Vytautas Juozapaitis, Tadas Girininkas, pianistai Alexanderis Paley ir Lukas Geniušas, smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.

Gintaras Rinkevičius spaudos konferencijoje. LVSO nuotr.
Gintaras Rinkevičius spaudos konferencijoje. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Naujajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetyje – ir naujos koncertų salės

Septyniais šventiniais koncertais užbaigęs metus, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras po trumpo atokvėpio ruošiasi naujam koncertų pusmečiui. Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas netrukus ne tik iškilmingai švęs savo 30-ąjį jubiliejų, kartu su Dalia Ibelhauptaite pristatys P. Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjerą, bet ir dėl Vilniaus kongresų rūmuose vyksiančios rekonstrukcijos nuo kovo mėnesio bus priverstas persikelti į kitas koncertų sales.

 

Vasario 1, 2 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengs net du jubiliejinio 30-ojo gimtadienio koncertus. Ypatingai šventei besiruošiantis kolektyvas žada tikrą puotą muzikos gurmanams, mat šiuose koncertuose bus galima išgirsti net vienuoliką klasikos pasaulio žvaigždžių – pirmajame orkestro koncerte dainavusius operos solistus Ireną Milkevičiūtę ir Vladimirą Prudnikovą, jaunosios kartos žvaigždes Asmik Grigorian, Edgarą Montvidą, Kostą Smoriginą ir Tadą Girininką, vienus žymiausių Lietuvos pianistų Luką ir Petrą Geniušus, ilgametį orkestro draugą ir bendražygį Alexanderį Paley, legendinį violončelininką Davidą Geringą, smuikininkę Dalią Kuznecovaitę bei Kauno valstybinį chorą, vadovaujamą maestro Petro Bingelio. Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro G. Rinkevičius. Tiesa, tik dabar suskubę įsigyti bilietus bus priversti nusivilti – abu koncertai parduoti dar prieš gerą mėnesį.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Vilniaus kongresų rūmuose – tango ir flamenko misterija su simfoniniu orkestru

Gruodžio 28 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pristatys savo naujausią projektą „Paslaptingosios tango ir flamenko istorijos“ su charizmatiškomis artistėmis – dainininke Ieva Prudnikovaite ir flamenko šokėja Marina de Flamenco. Koncerto idėjos autorė, ne vienerius metus pas garsiausius pasaulio šokio meistrus flamenko meną studijavusi Marina de Flamenco šiame koncerte žiūrovams nori parodyti ne tik tikrą ispanų kultūrą, flamenko šokio misteriją, bet ir atskleisti šiame šokyje slypinčią moters vidinę jėgą.

Ieva Prudnikovaitė. LVSO nuotr.
Ieva Prudnikovaitė. LVSO nuotr.
Marina de Flamenco. LVSO nuotr.
Marina de Flamenco. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras gruodį pakvies į šventinių koncertų savaitę

Gruodžio 26–31 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tradiciškai pakvies į šventinių koncertų savaitę. Norintiems šventes sutikti kitaip, pasirinkti tikrai bus iš ko – klausytojus džiugins net septyni orkestro koncertai, kuriuose skambės žymiausi solistai ir skirtingų žanrų kūriniai – nuo tango ir flamenko, iki roko ir klasikos.

 

Pernai nesutalpinus visų norinčiųjų, šiemet Kalėdiniu laikotarpiu bus surengti net du nepaprasto pasisekimo sulaukusio projekto „Roko baladės“ koncertai. Gruodžio 26 d. ir 29 d. Vilniaus kongresų rūmuose klausytojai galės išgirsti talentu ir ypatinga charizma apdovanotus rokerius Povilą Meškėlą, Česlovą Gabalį ir Jeronimą Milių, atliekančius žymiausius „Depeche Mode“, „Nirvana“, „Queen“, Billy Idolo ir kitų roko žvaigždžių hitus.

Erica Jennings, Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. R. Danisevičiaus nuotr.
Erica Jennings, Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. R. Danisevičiaus nuotr.
LVSO inf.

Baltijos šalių nepriklausomybės šimtmečio proga vienoje scenoje susitiks trys orkestrai

Lapkričio 24 d. Latvijos, Estijos ir Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtame Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte Rygoje vienoje scenoje pasirodys net trys simfoniniai orkestrai – Latvijos nacionalinis, Estijos nacionalinis ir Lietuvos valstybinis, kuriems diriguos trys maestro – Andris Poga, Mihhailas Gertsas ir Gintaras Rinkevičius. Didžiojoje gildijos salėje jie atliks įspūdingą vieno žymiausių šiuolaikinių kompozitorių Michaelo Daugherty kūrinį „Laiko mašina“ (angl. „Time Machine“) trims dirigentams ir orkestrui. Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte taip pat skambės ir nacionalinių kompozitorių kūriniai.

 

Amerikiečių kompozitorius M. Daugherty šiuo metu yra vienas geriausiai apmokamų, dažniausiai atliekamų ir įrašinėjamų gyvų kompozitorių JAV. Dienraštis „The Times“ gyrė kompozitorių kaip „aukščiausio lygio profesionalą“, „kompozitorių-ikoną“ su „originalia vaizduote, bebaimiu muzikinės struktūros pojūčiu ir itin atidžia klausa“. Tarptautinio pripažinimo M. Daugherty pirmąsyk sulaukė 1994-aisiais, kai jo „Metropolio simfonija“ buvo atlikta prestižinėje Niujorko „Carnegie Hall“ koncertų salėje. Nuo to laiko kompozitoriaus muzika pateko į orkestrų, kamerinių ansamblių ir muzikos grupių repertuarą, o M. Daugherty tapo vienu iš dešimties dažniausiai atliekamų gyvųjų kompozitorių JAV.

Andris Poga
Andris Poga
Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Mihhailas Gertsas
Mihhailas Gertsas
LVSO inf.

Austrijos pietuose parašytas Gustavo Mahlerio meilės prisipažinimas nuskambės Vilniaus kongresų rūmuose

Gustavo Mahlerio Penktoji simfonija parašyta bene sėkmingiausiu jo gyvenimo laikotarpiu – kompozitoriaus atostogų pietų Austrijoje esančioje viloje ant ežero kranto metu, mylimai žmonai Almai besilaukiant pirmojo judviejų kūdikio. Lapkričio 16 d. šį simfonija nuskambės ir Vilniaus kongresų rūmuose – didingą muzikos šedevrą pakvies išgirsti Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas vieno garsiausių maestro iš Estijos Olari Eltso.

 

Legendinis Herbertas von Karajanas apie G. Mahlerio Penktąją simfoniją yra pasakęs: „Klausydamasis šio kūrinio pamiršti laiko tėkmę, o fantastiškas finalas tiesiog užima kvėpavimą”. Muzikologės Rimos Povilionienės teigimu, tai yra keturiasdešimtmečio vyro kūryba – brandi, jau išgyvenusi ir spėjusi apmąstyti jaunatvišką pakilimą, iškovojusi tam tikrą pripažinimą. Tai simfonija, po kurios kompozitorius, rodos, atidėjo iki tol jo kūrybą vis persmelkdavusius vaikystės prisiminimus ir nerūpestingas nuotaikas, įdėmiai pažvelgė į pasaulį – jau suaugusiojo akimis. Ši simfonija dar neaptemdyta skaudžių gyvenimo realijų – dvasinių sukrėtimų ir žiaurių netekčių šešėlio, kuriuos likimas ruošė netolimoje gyvenimo ateityje, bet ir tokia sugeria visas gyvenimo spalvas.

Gustav Mahler
Gustav Mahler
  PUSLAPIS IŠ 8  >>> Archyvas