7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LVSO inf.

LVSO inf.

Laukia unikali galimybė Lietuvoje išgirsti Niujorko „Metropolitan“ ir Milano „La Scala“ žvaigždę tenorą Aleksandrą Antonenko

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, šią vasarą publiką džiugina įspūdingomis simfoninės muzikos koncertų programomis. Liepos 2–3 d. klausytojų laukia dar du tikriems gurmanams skirti vakarai. Pažaislio muzikos festivalyje ir Vilniaus kongresų rūmuose skambės „Daina apie žemę“ – koncertas, apjungsiantis du išskirtinius kūrinius – Franzo Schuberto Mišias Nr. 2 ir Gustavo Mahlerio simfoniją-kantatą „Daina apie žemę“. Ryškiausios šio koncerto žvaigždės – pasaulinio lygio solistai mecosopranas Justina Gringytė ir Niujorko „Metropolitan“ bei Milano „La Scala“ teatrų žvaigždė Aleksandras Antonenko.

Aleksandras Antonenko. LVSO nuotr.
Aleksandras Antonenko. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Violončelės virtuozas Davidas Geringas Vilniaus kongresų rūmuose pristatys išskirtinę programą

Birželio 26 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose įvyks ilgai lauktas violončelės virtuozo Davido Geringo koncertas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Jame žymusis muzikas prisistatys dviem skirtingais amplua.

David Geringas. Organizatorių nuotr.
David Geringas. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda 12-ąjį vasaros festivalį

Šią savaitę Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pradeda jau 12-ąjį LVSO vasaros festivalį. Birželio 10 d. – liepos 3 d. klausytojai galės išgirsti vieną sėkmingiausių visų laikų orkestro projektų „Roko baladės“, maestro Petro Bingelio atminimui bei Gedulo ir vilties dienai skirtą G. Verdi „Requiem“, įžymiąją G. Mahlerio „Dainą apie žemę“ bei F. Schuberto Mišias Nr. 2. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras primena, kad koncertuose po atviru dangumi galimybių paso nereikės.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

„Keistuolių teatro“ aktoriai koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru

Birželio 5 d. 18 val. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies susitikti savo mažuosius klausytojus. Vilniaus kongresų rūmuose jų lauks ypatingi svečiai – „Simfoniniais keistuoliais“ virtę „Keistuolių teatro“ aktoriai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis.

 

„Mūsų teatras turi išskirtinį bruožą – prieš daugiau nei 30 metų pradėjęs kurti vaikams, jis visada įtraukdavo į savo spektaklius ne tik mažuosius klausytojus, bet ir jų tėvelius. Tikime, kad ir šį kartą mūsų dainas bus smagu išgirsti ne tik tiems, kurie jų klausysis pirmą kartą, bet ir tiems, kurie su jomis užaugo. Juk koncerte atliksime pačias žymiausias dainas iš savo spektaklių „Aukštyn kojom“, „Geltonų plytų kelias“, „Laimingasis Hansas“ ir kitų“, – pasakojo „Keistuolių teatro“ įkūrėja I. Balsytė.

„Simfoniniai Keistuoliai“: Darius Auželis, Ilona Balsytė, Aidas Giniotis. Organizatorių nuotr.
„Simfoniniai Keistuoliai“: Darius Auželis, Ilona Balsytė, Aidas Giniotis. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras koncertų sezoną pratęsia iki rugpjūčio

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, Vilniaus kongresų rūmų duris klausytojams atvėrė jau praėjusį savaitgalį, vos gavus leidimą rengti koncertus. Orkestras skelbia koncertų sezoną pratęsiantis visai vasarai ir iki rugpjūčio publiką pakvies į dar devynis savo koncertus.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Atveriami Vilniaus kongresų rūmai

Šį pavasarį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, po ilgos pertraukos vėl atveria Vilniaus kongresų rūmų duris. Balandžio 24 d. klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti žymiausių šiuolaikinių Baltijos šalių kompozitorių Pēterio Vasko, Arvo Pärto ir Felikso Bajoro kūrinius. Juos atliks ryškiausia Lietuvos smuikininkė, daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė Dalia Kuznecovaitė, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriai, smuikininkai Zbignievas Levickis ir Kristupas Keller bei maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Koncerto klausysis 150 žiūrovų, laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų.

Zbignievas Levickis, Dalia Kuznecovaitė ir Kristupas Keller. LVSO nuotr.
Zbignievas Levickis, Dalia Kuznecovaitė ir Kristupas Keller. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tiesiogiai transliuos koncertą su Luku Geniušu

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, nusprendė nelaukti, kol žiūrovai galės rinktis į koncertų sales, ir muzikos išsiilgusiems klausytojams dovanoja pirmąjį savo koncertą nuo renginių uždarymo pradžios. Kovo 19 d. 19 val. visi norintieji turės išskirtinę galimybę tiesiogiai internetu stebėti muzikos gurmanams skirtą vakarą su specialiai į Lietuvą šiam koncertui atvykstančiu vienu ryškiausių savo kartos pianistų Luku Geniušu ir įspūdinga P. Čaikovskio ir D. Šostakovičiaus kūrinių programa.

Lukas Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
Lukas Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
Lukas Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
Lukas Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
Lukas Geniušas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Lukas Geniušas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

COVID-19 jaukia pasaulinių žvaigždžių planus: Vilniaus kongresų rūmuose A. Kniazevą keis J. Gringytė

Spalio 23 d. Vilniaus kongresų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, turėjęs koncertuoti pasaulinio garso violončelininkas Alexanderis Kniazevas priverstas atšaukti savo pasirodymą dėl COVID-19 pandemijos aplinkybių. Tačiau koncertas įvyks, tik jį puoš jau kita žvaigždė – viena garsiausių lietuvių operos solisčių Justina Gringytė.

 Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
LVSO inf.

Pavelas Giunteris: „Pristatome programą, vertą didžiausių festivalių“

„Per visą savo kūrybinę veiklą ieškau naujovių – tokių, kurios gerai skamba, intriguoja ir kūrybiškai pasiteisina“, – sako „Giunter Percussion“ vadovas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro perkusininkas Pavelas Giunteris. Spalio 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose kartu su savo kolegomis Sigitu Gailiumi ir Andriumi Puplauskiu jis surengs intriguojantį koncertą „Get It!“, kuriame susitiks netikėtas instrumentų derinys – mušamieji ir fagotas. „Manau, kad ši programa iš tikrųjų bus įspūdinga – koncertas keistas jau savo instrumentų sudėtimi, o kūriniai labai įdomūs muzikine kalba ir idėja“, – pasakoja P. Giunteris.

Sigitas Gailius, Andrius Puplauskis ir Pavelas Giunteris. Organizatorių nuotr.
Sigitas Gailius, Andrius Puplauskis ir Pavelas Giunteris. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

Smuikininkė Paula Šūmanė: „Atverkime ausis ir leiskime menui daryti stebuklus!”

Spalio 9 d. į Lietuvą atvyksta viena garsiausių Latvijos smuikininkių Paula Šūmanė. Latvijos Didžiojo muzikos prizo laureatė, Latvijos smuiko Karmen vadinama atlikėja Vilniaus kongresų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Atvaro Lakstīgalos, atliks Jeano Sibelijaus šedevrą – koncertą smuikui d-moll. Su Paula Šūmane kalbamės apie artėjantį koncertą, muzikos stebuklus ir neįprastą scenos meno padėtį šiandienos visuomenėje.

 Paula Šūmanė. Organizatorių nuotr.
Paula Šūmanė. Organizatorių nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 10  >>> Archyvas