7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LVSO inf.

LVSO inf.

COVID-19 jaukia pasaulinių žvaigždžių planus: Vilniaus kongresų rūmuose A. Kniazevą keis J. Gringytė

Spalio 23 d. Vilniaus kongresų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, turėjęs koncertuoti pasaulinio garso violončelininkas Alexanderis Kniazevas priverstas atšaukti savo pasirodymą dėl COVID-19 pandemijos aplinkybių. Tačiau koncertas įvyks, tik jį puoš jau kita žvaigždė – viena garsiausių lietuvių operos solisčių Justina Gringytė.

 Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
Justina Gringytė. P.M. Mitchello nuotr.
LVSO inf.

Pavelas Giunteris: „Pristatome programą, vertą didžiausių festivalių“

„Per visą savo kūrybinę veiklą ieškau naujovių – tokių, kurios gerai skamba, intriguoja ir kūrybiškai pasiteisina“, – sako „Giunter Percussion“ vadovas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro perkusininkas Pavelas Giunteris. Spalio 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose kartu su savo kolegomis Sigitu Gailiumi ir Andriumi Puplauskiu jis surengs intriguojantį koncertą „Get It!“, kuriame susitiks netikėtas instrumentų derinys – mušamieji ir fagotas. „Manau, kad ši programa iš tikrųjų bus įspūdinga – koncertas keistas jau savo instrumentų sudėtimi, o kūriniai labai įdomūs muzikine kalba ir idėja“, – pasakoja P. Giunteris.

Sigitas Gailius, Andrius Puplauskis ir Pavelas Giunteris. Organizatorių nuotr.
Sigitas Gailius, Andrius Puplauskis ir Pavelas Giunteris. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

Smuikininkė Paula Šūmanė: „Atverkime ausis ir leiskime menui daryti stebuklus!”

Spalio 9 d. į Lietuvą atvyksta viena garsiausių Latvijos smuikininkių Paula Šūmanė. Latvijos Didžiojo muzikos prizo laureatė, Latvijos smuiko Karmen vadinama atlikėja Vilniaus kongresų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Atvaro Lakstīgalos, atliks Jeano Sibelijaus šedevrą – koncertą smuikui d-moll. Su Paula Šūmane kalbamės apie artėjantį koncertą, muzikos stebuklus ir neįprastą scenos meno padėtį šiandienos visuomenėje.

 Paula Šūmanė. Organizatorių nuotr.
Paula Šūmanė. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras dovanos klausytojams tiesioginę sezono pradžios koncerto transliaciją internetu

Spalio 1 d. Vilniaus kongresų rūmuose, spalio 2 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir spalio 3 d. Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, savo naująjį koncertų sezoną pradės L. van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms skirta kompozitoriaus Devintąja simfonija. Praėjusią savaitę Vilniaus Katedros aikštėje 32-ąjį koncertų sezoną pristatęs orkestras klausytojams turi dar vieną ypatingą dovaną – visi norintieji spalio 1 d. sezono pradžios koncertą galės nemokamai stebėti internetu, mat bilietų į jį jau nebėra.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Gintaras Rinkevičius. LVSO nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Gintaras Rinkevičius. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte – trys geriausios Baltijos šalių smuikininkės

Birželio 27 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies į Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą „Trys smuikai“. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme susitiks trys garsiausios Baltijos šalių smuikininkės – Paula Šūmanė (Latvija), Katariina Maria Kits (Estija), Dalia Kuznecovaitė (Lietuva) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus.

Katariina Maria Kits, Dalia Kuznecovaitė, Paula Šūmanė
Katariina Maria Kits, Dalia Kuznecovaitė, Paula Šūmanė
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

LVSO pristato naują sezoną: laukia įspūdingas koncertų pusmetis

Kol karantinas nutildęs scenas ir uždaręs koncertinių salių duris, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, nesnaudžia – šią savaitę pristato naujojo sezono koncertus. Rudenį orkestro gerbėjų laukia tikra klasikinės muzikos puota – Edgaras Motvidas, Asmik Grigorian, Kostas Smoriginas, Alexanderis Kniazevas, Davidas Geringas – tai tik keli ryškiausi naujojo koncertų pusmečio vardai.

LVSO nuotr.
LVSO nuotr.
LVSO inf.

Dėl karantino Italijoje Domenico Nordio koncerte pakeis ryškiausia Lietuvos smuikininkė Dalia Kuznecovaitė

Pasaulinė situacija dėl koronaviruso pavojaus pasiekė ir Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą – dėl Lombardijos regione, Italijoje, paskelbto karantino smuikininkas Domenico Nordio kovo 13 d. negalės atvykti į Lietuvą. Vietoje jo J. Brahmso koncertą smuikui D-dur, op. 77, koncerte grieš ryškiausia šių dienų Lietuvos smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Koncerto programa išliks nepakitusi.

Dalia Kuznecovaitė. A. Ufarto nuotr.
Dalia Kuznecovaitė. A. Ufarto nuotr.
LVSO inf.

Maestro Gintaro Rinkevičiaus jubiliejuje – beveik 300 artistų

Vasario 20 d. maestro Gintaras Rinkevičius švęs savo jubiliejų. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas šiai sukakčiai paminėti pasirinko išskirtinį kūrinį – vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių Arnoldo Schoenbergo „Gurre-Lieder“ solistams, chorams ir simfoniniam orkestrui.

Gintaras Rinkevičius. LVSO inf.
Gintaras Rinkevičius. LVSO inf.
LVSO inf.

LVSO gimtadienyje – netikėta pažintis su orkestro muzikantais

Sausio 31 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, švęs jau 31-ąjį savo gimtadienį. Tiesa, šįsyk orkestro gimtadienio koncepcija – išskirtinė ir netikėta, mat koncerto tema – „Muzikinės šypsenos“. Scenoje kūrinius pristatys visos orkestro instrumentų grupės, o nuotaikingas istorijas pasakos teatro „Kitas kampas“ aktoriai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas.

D.Matvejevo nuotr.
D.Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

LVSO naujo pusmečio koncertuose – netikėtas orkestro gimtadienis ir Maestro jubiliejus

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, paskelbė naujo pusmečio koncertus. Tarp jų – netradicinė orkestro gimtadienio šventė, įspūdingas maestro Gintaro Rinkevičiaus jubiliejaus koncertas, Baltijos šalių orkestrų festivalis ir dar daug kitų muzikos mylėtojų dėmesio vertų renginių.

G. Jauniškio nuotr.
G. Jauniškio nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 10  >>> Archyvas