7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LVSO inf.

LVSO inf.

Vilniuje iškilmingai atidaryta LVSO koncertų salė

Šeštadienio vakarą Vilniuje duris atvėrė naujai rekonstruota, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti ir vienintelė Lietuvos specialiai simfoninei muzikai pritaikyta LVSO koncertų salė (buvę Vilniaus kongresų rūmai). Iškilmingas atidarymo koncertas sulaukė būrio garbingų svečių ir muzikos gurmanų.

G. Jauniškio nuotr.
G. Jauniškio nuotr.
LVSO inf.

Naujai rekonstruota LVSO koncertų salė atveria duris: paskelbtas atidarymo koncertas

Šį pavasarį Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pasitinka nacionalinės reikšmės įvykiu – kovo 16, 17 d. duris atveria naujai rekonstruota, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti ir vienintelė Lietuvoje specialiai simfoninei muzikai pritaikyta LVSO koncertų salė (buvę Vilniaus kongresų rūmai). Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras jau paskelbė prekybą bilietais į LVSO koncertų salės atidarymą.

G. Jauniškio nuotr.
G. Jauniškio nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į meilės dienos koncertą

Vasario 14 d. Valdovų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, klausytojus pakvies į jau tradicija tapusį meilės dienos koncertą. Šį vakarą gražiausias G. Verdi, G. Puccini, F. Leháro ir kitų kompozitorių meilės arijas ir duetus atliks vieni ryškiausių jaunosios kartos operos solistų sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė ir tenoras Karolis Kašiuba.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
LVSO inf.

LVSO gimtadienio koncerte – Edgaro Montvido ir Gabrielės Bukinės duetas ir didingoji „Alpių simfonija“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šiemet švenčia jau 35-ąjį orkestro gimtadienį. Vasario 8 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir vasario 9 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje orkestras surengs jau tradicija tapusius LVSO gimtadienio koncertus, kuriuose atliks vokiečių romantinės muzikos genijų – Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso – muzikos šedevrus.

LVSO gimtadienio koncertas. G. Jauniškio nuotr.
LVSO gimtadienio koncertas. G. Jauniškio nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyko į gastroles Vokietijoje

Lapkričio 25 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, išvyko gastrolių į Vokietiją, kurių paskutinė stotelė – Lichtenšteinas. Šio turo metu orkestras surengs net dvylika koncertų.

LVSO nuotr.
LVSO nuotr.
LVSO inf.

Smuiko žvaigždė Vadimas Gluzmanas Lietuvoje: „Svarbiausia – daugiau klausytis savo vidinio balso“

Šį rudenį į Lietuvą atvyksta pasaulinė smuiko žvaigždė Vadimas Gluzmanas. Kartu su Berlyno filharmonijos, Bostono, Paryžiaus, Čikagos, Amsterdamo karališkuoju „Concertgebouw“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kitais žymiausiais pasaulio simfoniniais orkestrais koncertuojantis smuikininkas lapkričio 9 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje grieš kartu su maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Vadimas Gluzmanas. LVSO nuotr.
Vadimas Gluzmanas. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte – 100 stygų iš trijų Baltijos šalių

Spalio 20 d. Valdovų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pakvies į Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą „100 stygų“. Įspūdingam tikslui renginyje savo jėgas suvienys net trijų Baltijos šalių simfoninių orkestrų muzikantai.

Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertas „100 stygų“. LVSO nuotr.
Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertas „100 stygų“. LVSO nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir fortepijono virtuozas Alexanderis Paley: visas F. Chopinas per du vakarus

Fortepijono virtuozas Alexanderis Paley Lietuvos publikai yra puikiai pažįstamas dėl savo neeilinio talento, išskirtinės charizmos ir ištikimos kūrybinės draugystės su maestro Gintaru Rinkevičiumi ir jo vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Šį spalį A. Paley ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras klausytojams parengė dar vieną staigmeną. Per du vakarus, spalio 5 d. ir spalio 14 d. Valdovų rūmuose bei spalio 6 d. ir 13 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje, nuskambės visi romantizmo simboliu tapusio lenkų kompozitoriaus Frédérico Chopino kūriniai fortepijonui su orkestru.

Alexander Paley ir Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Alexander Paley ir Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

LVSO koncerte pasirodys ne tik operos žvaigždė Justina Gringytė, bet ir smuiko virtuozė Rūta Lipinaitytė

Spalio antroji pusė ir lapkričio pradžia Lietuvos publikai žada įspūdingų koncertų puokštę – didžiausias Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykstantis tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida“ jau paskelbė beveik visą savo programą. Joje greta pasaulinio garso atlikėjų pasirodymų ryškiai šviečia spalio 29 d. rengiamas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas su operos žvaigžde Justina Gringyte. Tačiau operos solistė – ne vienintelis šio koncerto akcentas, mat tą patį vakarą Nacionalinėje filharmonijoje nuskambės ir garsiojo turkų pianisto bei kompozitoriaus Fazilio Say Koncertas smuikui „Tūkstantis ir viena naktis hareme“ („1001 Nights in the Harem“). Jo premjerą Lietuvoje rengia charizmatiškoji smuiko virtuozė Rūta Lipinaitytė, kurios interpretacijos kaskart publiką žavi aukšta emocine „temperatūra“, visišku atsidavimu atliekamai muzikai ir tobulu meistriškumu.

Rūta Lipinaitytė. D. Matvejevo nuotr.
Rūta Lipinaitytė. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda 14-ąjį vasaros festivalį

Praėjusią savaitę skambiai užbaigęs 34-ąjį koncertų sezoną, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, klausytojus kviečia į jau 14-ąjį LVSO vasaros festivalį. Birželio 3–17 d. po atviru dangumi orkestras surengs koncertus, kuriuose kiekvienas norintis galės išgirsti plačią muzikinių žanrų paletę nuo klasikos iki roko.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 14  >>> Archyvas