7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir mėgstamos melodijos

Koncertai Vilniaus paveikslų galerijos kieme

LVSO inf.
Nr. 21 (1035), 2013-05-24
Muzika Anonsai
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Pirmuosius tris birželio šeštadienius į jau tradiciniais tapusius koncertus Vilniaus paveikslų galerijos kieme, po atviru dangumi, kvies Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir žinomi dainininkai. „Roko baladėse“ (birželio 8 d.) scena dalinsis balsingiausi šalies rokeriai – Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius, o „Simfoninėje diskotekoje“ (birželio 15 d.) šokiui pakvies orkestrui adaptuoti žinomi popmuzikos kūriniai, atliekami Asmik Grigorian, Donato Montvydo ir Vilijos Matačiūnaitės.

 
Birželio 1 d. 20 val. koncertu Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4) LVSO orkestras paskelbs vasaros sezono pradžią. Koncerte „Gražusis balsas III“ gražiausias arijas atliks klasikinės muzikos atlikėjai Jovita Vaškevičiūtė, Lauryna Bendžiūnaitė, Liudas Mikalauskas ir tenoras iš Gruzijos George Oniani.
G. Verdi, W.A. Mozartas, G. Bizet, G. Puccini, G. Donizetti, G. Rossini – šių kompozitorių kūrinius atlieka puikus orkestras ir geriausi šalies dainininkai, nestokojantys pasirodymų užsienio šalyse, todėl šį koncertą vadina gera proga bent trumpam sustoti gimtinėje.
L. Bendžiūnaitė neseniai grįžo iš Švedijos, kur beveik pusmetį dirbo operų teatruose. „Tai buvo tikras maratonas. Laimei, dabar galiu šiek tiek atsikvėpti ir pasiruošti koncertui su LVSO. Vasarą vyksiu į Londoną, kur toliau „šlifuosiu“ Despinos (W.A. Mozarto „Visos jos tokios“) partiją“, – savo planus dėstė dainininkė.
 
Beje, būtent W.A. Mozarto kūrinius Laurynai labiausiai ir patinka atlikti. „Šitas romanas senas, bet aistra neblėsta“, – juokiasi dainininkė. Tiesa, koncerte „Gražusis balsas III“ ji dainuos tik vieną mėgstamo kompozitoriaus kūrinį – jai patikėta su L. Mikalausku atlikti Papagenų duetą iš W.A. Mozarto „Užburtosios fleitos“. „Laukiu susitikimo su Liudu, net neabejoju, kad bus lengva ir malonu kartu dirbti“, – sakė dainininkė. Su kitais dainininkais jai yra tekę dainuoti vienoje scenoje: su Jovita – miuzikle „Svynis Todas“, o su Georgijumi – operoje „Bohema“.
 
L. Mikalauskas taip pat neseniai grįžo iš užsienio – dainininkas dalyvavo Čikagos lietuvių bendruomenės inicijuotame G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ pastatyme. Koncerte „Gražusis balsas III“ į Don Baziliją iš G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“, Leporelą iš W.A. Mozarto „Don Žuanas“ ir į kitus žinomus personažus įsikūnijantis L. Mikalauskas sako, kad „nors šie metai dedikuoti G. Verdi ir R. Wagneriui, programoje bus skirta dėmesio ir kitiems kompozitoriams. Čia skambės puikiai žinomos arijos ir tie kūriniai, kuriuos verta populiarinti.“
 
Trumpu atokvėpiu gimtinėje bei būsimu pasirodymu su LVSO džiaugiasi ir LNOBT dirbanti J. Vaškevičiūtė: „Pastaruoju metu tikrai netrūko veiklos ir užsienyje. Neseniai dalyvavau festivalyje Torūnėje (Lenkija), su Merūnu Vitulskiu Taline dainavome „Eugenijų Oneginą“, Maskvoje teko atlikti G. Verdi „Requiem“. O kur dar spektakliai LNOBT... Po viso šito maratono pailsėsiu ir tada pradėsim repetuoti su LVSO.“
 
Koncertas „Gražusis balsas III“ – jau birželio 1 d. 20 val. Vilniaus paveikslų galerijos kieme, Didžioji g. 4. Dalyvauja Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Liudas Mikalauskas (bosas), George Oniani (tenoras) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguoja maestro Gintaras Rinkevičius.

 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras