7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vivat Verdi!

Kauno miesto simfoninio orkestro ir Kauno valstybinio choro koncertas Filharmonijoje

LNF inf.
Nr. 16 (1030), 2013-04-19
Muzika Anonsai
Kauno miesto simfoninis orkestras
Kauno miesto simfoninis orkestras

2013-ieji muzikos pasaulyje itin reikšmingi – šiais metais minime tokių korifėjų kaip Richardas Wagneris ir Giuseppe Verdi gimimo 200-ąsias, Benjamino Britteno, René Leibowitzo ar Witoldo Lutosławskio gimimo 100-ąsias metines.

 
Legendinio italų operų kūrėjo Giuseppe’s Verdi 200-ųjų metinių minėjimas vyks jau šį šeštadienį, balandžio 20 d., 19 val. Nacionalinės filharmonijos scenoje. „Vivat Verdi!“ – taip pavadintas šiam operos genijui skirtas vakaras.
 
Vakaro programoje išgirsime svarbiausių ir žinomiausių Verdi operų – „Aida“, „Don Karlas“, „Likimo galia“, „Makbetas“, „Nabukas“, „Trubadūras“, „Traviata“, „Sicilijos mišparai“ – bei liturginės kompozicijos „Stabat Mater“ ištraukas.
 
Verdi muzikos perlų vėrinį klausytojams dovanos Imanto Resnio diriguojamas Kauno miesto simfoninis orkestras (vadovas Algimantas Treikauskas) ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis). Choro repertuare, pasak dirigento P. Bingelio, italų operos genijaus muzika yra nelyginant vizitinė kolektyvo kortelė. Rusų dirigento Aleksandro Vedernikovo kvietimu choras šių metų kovo pradžioje Danijoje atliko programą, skirtą Verdi atminimui, Odensės klausytojai išgirdo „Messa da Requiem“.
 
Melomanų pasaulyje turbūt nerasime žmogaus, nieko nežinančio apie Verdi muziką. Daugelis šią melodijųžavesio kupiną muziką išgirdę tuoj pat ją įsimena ir pamėgsta. O ar žinote, kad biografų teigimu Verdi tam tikra prasme buvo savamokslis? Jo žinios apsiribojo paauglystėje lankyta muzikos mokykla. Jis pats buvo išmokęs skambinti spinetu, vėliau privačiai ėmė kompozicijos, kontrapunkto ir harmonijos pamokas, studijavo tokių kompozitorių kaip A. Corelli, J.S. Bachas, J. Haydnas, W.A. Mozartas partitūras, vargonavo Le Ronkolės bažnyčioje, dažnai lankė operą ir koncertus. O profesinio akademinio muzikos išsilavinimo Verdi neįgijo. Kai 1832 m. laikė stojamuosius egzaminus į Milano konservatoriją, nebuvo priimtas dėl „talento stokos“!
 
Tačiau pasaulio muzikos istorijai šis italų kompozitorius reikšmingas kaip trijų dešimčių operų kūrėjas. Nemaža jo scenos veikalų įsitvirtino pasaulio operos teatrų repertuare ir yra bene dažniausiai atliekami. UNESCO šio iškilaus kompozitoriaus jubiliejų įtraukė į 2013 m. minėtinų sukakčių sąrašą. Taigi minėkime ir švęskime kartu – „Vivat Verdi!“
 

 

Kauno miesto simfoninis orkestras
Kauno miesto simfoninis orkestras