7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Koncertai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje spalį

Išskirtinių muzikantų viešnagės

LMTA inf.
Nr. 37 (1005), 2012-10-19
Muzika Anonsai

Spalį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) koncertinėse salėse susirinkę muzikos gerbėjai turės galimybę susipažinti su meistrais iš JAV, Austrijos ir Olandijos. Beje, akademija šiuos koncertus dovanoja publikai – visi renginiai yra nemokami.

 

Pirmieji šį mėnesį (spalio 19 d.) LMTA viešės styginių instrumentų duetas iš JAV – „Elaris Duo“. Larisa Elisha (smuikas) ir Stevenas Elisha (violončelė) – tarptautinio pripažinimo sulaukę solistai, kamerinės muzikos atlikėjai ir pedagogai. Legendinio rusų smuikininko Davido Oistracho tradicijas tęsianti Larisa Elisha koncertavo ir dalijosi savo meistriškumu su studentais Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, kitose Europos šalyse, taip pat Taivane ir JAV. Violončelininkas Stevenas Elisha aktyviai koncertuoja ir dėsto JAV, Kinijoje, Europos šalyse, Brazilijoje ir Izraelyje.

 

Spalio 19 dieną LMTA Didžiojoje salėje vyksiančiame „Elaris Duo“ koncerte skambės Luigi Boccherini, Wolfgango Amadeus Mozarto, Zoltano Kodaly ir Johanno Halvorseno kūriniai. Beje, „Elaris Duo“ ves ir kursus LMTA studentams.

 

Spalio 24 dieną LMTA Didžiojoje salėje vyks profesoriaus Josefo Wallnigo iš garsaus Zalburgo (Austrija) „Mozarteu“ universiteto atviri meistriškumo kursai operos studentams. Kursuose dalyvaujantys LMTA Operos katedros studentai atliks ištraukas iš Wolfgango Amadeus Mozarto operų.

 

O spalio 26-ąją LMTA Juozo Karoso salėje vyks profesoriaus Michailo Zemtsovo (altas) iš Hagos Karališkosios konservatorijos baigiamasis meistriškumo kursų koncertas. 
 
 

 Josefas Wallnigas
Josefas Wallnigas