Rugsėjo 21 d. 15 val. Trakuose, meno galerijoje „Fojė“ (Trakų senoji klebonija, Birutės g. 8), atidaroma menininko, dizainerio Vytauto Kibildžio kūrybos paroda „Kitaip“.
Galerijoje pristatoma kolekcija atspindi autoriaus kūrybos universalumą – nuo autorinio baldų dizaino iki interjero dekoro ir trimačių skulptūrinių objektų. V. Kibildis nebijo vienoje erdvėje sugretinti buityje taikomų, funkcionalių daiktų ir visiškai neutilitarių meno kūrinių. Autoriaus dizaino filosofija atspindi skulptūrinį požiūrį į formą, kai kiekviena detalė turi reikšmę, o medžiaga ir tekstūra yra naudojamos labai apgalvotai suteikiant kūriniui ypatingą simboliką ir prasmę.
Šioje parodoje eksponuojami baldai virsta tarsi suabstraktintomis polichrominėmis skulptūromis. Tai savotiška utilitarinio ir vaizduojamojo meno sintezė. Baldas nenustoja būti baldu, bet menininko valia virsta įasmenintu grafiniu ir tūriniu vaizdiniu, nešančiu tam tikrą emocinį krūvį. Lyg statulos išsirikiavusios spintelės nustebina personažu įvairove, subtiliai „aprengti“ baldai abstrakčiomis formomis, linijomis, spalvomis ir kūno fragmentų plokštumomis tarsi atskleidžia individualų žmogaus charakterį.
„Idėja sukurti šiuos objektus įkvėpė žmonių išgyvenimai, skirtingi charakteriai, nuotaikos...Jungdamas neįprastas aprangos detales į vieną visumą bandau suteikti baldui antropomorfinį pavidalą, tarsi kurdamas psichologinį portretą...“ – pasakoja dailininkas.
Svarbiausioji V. Kibildžio medžiaga ir kūrybos objektas – medis. Jis atskleidžiamas remiantis grafikos ir meninės kalbos priemonėmis. Autoriui svarbu perteikti medžio paviršiaus grožį, pabrėžti jo rievių-linijų piešinį, spalvos, tekstūros kontrastus ir derinius. V. Kibildis beveik adoruoja medį – poliruoja, lakuoja, dažo arba mėgaujasi natūraliais paviršiais bei spalviniais deriniais. Besąlygiška pagarba medžiui atveria mitologinę ir religinę erdvę, iššaukia tam tikrus baltiškojo mentaliteto pirmavaizdžius. Tačiau prioritetu jam, kaip dailininkui, ir ypač – dizaineriui, išlieka ne simbolika, bet forma – minimali, stilinga, pabrėžtinai estetiška.
Naujausi V.Kibildžio darbai – skulptūriniai objektai pasižymi unikalia formų ir tekstūrų sinteze, sukurti naudojant ne tik medį , bet ir senas agro technikos dalis, įvairų metalą, stiklą bei akmenį. Autorius demonstruoja išskirtinį gebėjimą suderinti archaiškumą su šiuolaikiškumu, sukurdamas estetišką modern rustic stilių, meistriškai apjungdamas skirtingus elementus ir stilius į vientisą meno kūrinį.
Vytautas Kibildis – humanitarinių mokslų daktaras, dizaineris, Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros profesorius. Gimė 1954 Norutaičių kaime, Šiaulių rajone. 1978 baigė Talino dailės institutą. 1991 stažavosi Rietveldo dailės akademijoje Amsterdame. 1987-1992 studijavo doktorantūroje Maskvoje, Sąjunginiame techninės estetikos mokslinių tyrimų institute. 1993 Vilniaus dailės akademijoje apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. 1990-2000 – Vilniaus dailės akademijos taikomosios dailės fakulteto dekanas. Intensyviai kuria, dalyvauja tarptautinėse dizaino parodose ir konkursuose. Kuria visuomeninius ir privačius gyvenamuosius interjerus, autorinius baldus. Nuo 1993 – Lietuvos dizainerių sąjungos narys, turintis LR meno kūrėjo statusą, nuo 2009 – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2009 parašė ir išleido knygą „Nuo idėjos iki daikto. Dizainas. Projektavimo metodika“. Tai – pirmas Lietuvoje tokio pobūdžio vadovėlis, skirtas pramoninio dizaino, interjero dizaino ir architektūros specialybių studentams.
2015 m. apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniu ženkliuku „Už kūrybos universalumą ir stilingą konceptualumą, už jautrias dizaino ir vizualaus meno sankirtas“.
Paroda „Kitaip“ meno galerijoje „Fojė“ vyks iki spalio 28 d.