7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Muzikos ir žodžio programa „Žiema Maljorkoje“

„Laiptų galerijos“ inf.
Nr. 23 (1515), 2024-06-07
Kultūra Anonsai

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ drauge su „Solo teatru“ birželio 12 d. 18 val. kviečia nusikelti į kiek neįprastą žiemą! Tądien dvi puikiai publikai pažįstamos atlikėjos – pianistė Eglė Andrejevaitė ir aktorė Birutė Mar – pristatys muzikos ir žodžio programą „Žiema Maljorkoje“.

 

24 fortepijono poeto Frederico Chopino preliudai, op. 28., parašyti Maljorkoje, Valdemosos vienuolyne, tarsi trumpi muzikos haiku, pasakos F. Chopino ir tuometinės kompozitoriaus mylimosios, rašytojos George Sand jausmų ir būsenų istoriją.

 

Spektaklio-koncerto metu dainuojančio fortepijono magą F. Chopiną, „užkėlusį“ preliudą ant pjedestalo kaip išbaigtą, jautriausius širdies tonus suvirpinančią improvizaciją, prakalbins pianistės E. Andrejevaitės rankos. G. Sand klausytojai išgirs jos prisiminimų knygos „Žiema Maljorkoje“ fragmentais, kuriuos įgarsins scenarijaus autorė, aktorė ir režisierė B. Mar.

 

„Žiema Maljorkoje“ – tai faktais ir aplinkybėmis, kuriomis buvo sukurta muzika, papasakota istorija apie dviejų kūrėjų-genijų meilės, įtampos ir aistros akimirkas, kontrastuojančias su jų kelionės į Maljorką ir buities sunkumų patirtimis.

 

Pasinerkime drauge į gilių jausmų ir muzikos verpetą! Pasimatykime spektaklyje-koncerte „Žiema Maljorkoje“ birželio 12 d. 18 val. ŠMKC „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai).

 

Bilieto kaina 10 Eur.