7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Susitikimas su Vytautu Martinkumi

MKČ namų inf.
Nr. 24 (1303), 2019-06-14
Kultūra Anonsai

Birželio 18 d. 18 val. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11) kviečia į susitikimą su rašytoju, meno filosofu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Vytautu Martinkumi. Tarp 22-jų jo parašytų knygų – 15-ka grožinių. Ne viena jų yra pelniusi literatūrinių apdovanojimų.

 

Vakare su rašytoju Vytautu Martinkumi kalbėsimės apie naujausią jo istorinį romaną „Tavo bažnyčios rūsys“ (2018), literatūrologės Jūratės Sprindytės pavadintą autoriaus opus magnum. Intelektualinio romano įvykių laikas, aprėpiantis bemaž pusę tūkstantmečio, į siužetą įtraukia daugybę personažų, tarp kurių savo protėvių dvelksmą galite pajusti ir jūs, jei gerai išmanote savo genealoginio medžio šakas. Šio puikaus sakmiško pasakojimo geografija taip pat labai plati – nuo Italijos, Edinburgo ar Krymo iki Kėdainių, Kauno, Vilniaus ir net Bokšto-Savičiaus gatvių sankryžos. Sekant karališkojo žiedo pėdsakais – argi įmanomas pokalbis be intrigos? Ją megzdami,  atsiversime ir Vytauto Martinkaus užrašų bei pašnekesių knygą „Vidaujos link“ (2018).

 

Rašytoją kalbins kultūrologė Nida Gaidauskienė. Savo muzikavimu  pokalbiui talkins Čiurlionio namų direktorius pianistas Rokas Zubovas.

Žymos:
MKČ namų inf.,