7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Vieša paskaita „silva rerum“ tema

LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, 15 kab.)

LMA inf.
Nr. 41 (1055), 2013-11-08
Kultūra Anonsai
Puslapiai iš silva rerum. Saugoma LMAVB RS, F17-11
Puslapiai iš silva rerum. Saugoma LMAVB RS, F17-11

2013 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17.15 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, 15 kab.) įvyks vieša paskaita silva rerum tema. Pranešimą „XVII–XVIII a. silva rerum kaip istorijos šaltinis: šaltinis, autorius ir jo individualumas“ skaitys Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė. Paskaitos metu bus galima susipažinti su autentiškais XVII–XVIII a. silva rerum originalais iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų.   

Silva rerum (lot. „daiktų miškas“) yra XVI–XVIII a. Lietuvos ir Lenkijos  privačiosios raštijos šaltinis, pasižymintis savo nevienalytiškumu ir temų įvairove. Nors pats žanro pavadinimas ir yra plačiai žinomas, tačiau silva rerum knygelės yra mažai tyrinėtos ir kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos – gana sudėtinga, nes silva rerum, kaip privačiosios raštijos žanro, ypatybė yra naratyvo ir autoriaus asmeninių komentarų nebuvimas (yra ir išimčių). Pirmosios paskaitos metu lektorė M. Kvizikevičiūtė pabandys atsakyti į klausimus: kokios pagrindinės temos vyravo ir kodėl; kas jas rašė; ar lengva atpažinti tapatybę bei savimonės raišką per silva rerum knygeles.

 

Antrąją paskaitą „Nuo silva rerum link autodokumentacijos įvairovės: įvaizdis ir asmuo XVIII a. raštijoje“ lapkričio 27 d. skaitys rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, istorinio romano „Silva rerum“ autorė.

 

 

Puslapiai iš silva rerum. Saugoma LMAVB RS, F17-11
Puslapiai iš silva rerum. Saugoma LMAVB RS, F17-11