7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Laiko tiltai“ pelnė Baltijos asamblėjos apdovanojimą

„Studio Nominum“ inf.
Nr. 39 (1360), 2020-11-13
Kronika
Kadras iš filmo „Laiko tiltai“
Kadras iš filmo „Laiko tiltai“

Savaitgalį per Estijos parlamente vykusius Baltijos asamblėjos apdovanojimus meno premiją pelnė Audriaus Stonio ir Kristīne‘s Briede‘s dokumentinė kino esė „Laiko tiltai“. Komisijos nariai filmą įvertino už sėkmingą trijų Baltijos šalių bendradarbiavimą. „Laiko tiltai“ pasakoja apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos poetinės dokumentikos kino meistrus. Atsiimdamas apdovanojimą vienas filmo prodiuserių Riho Västrikas sakė:  „Šis filmas yra nusilenkimas mūsų kino pirmtakams ir kartu įrodymas, kad net istoriškai sunkiu etapu egzistavo žmogiškumas. Filmo kūrimas mums buvo nuotykis ir kelionė į gilesnį klasikų pažinimą. Manau, režisieriams pavyko suprasti ir atskleisti herojus aukštesniu, kognityviniu lygiu.“

 

Baltijos asamblėjos komisija pažymėjo, kad dokumentinis filmas „Laiko tiltai“ yra geriausias glaudaus ir vaisingo trijų Baltijos šalių bendradarbiavimo pavyzdys. Šį išskirtinumą liudija kūrybinė bendrystė, kuri suvienijo lietuvių ir latvių  režisierius Audrių Stonį ir Kristīne Briede, o taip pat keturis prodiuserius - lietuvius Algimantę Matelienę ir Arūną Matelį („Studio Nominum“), latvį Uldį Cekulį ir estą Riho Vastriką.  Prie filmo scenarijaus kartu su K. Briede ir A. Stoniu dirbo Ramunė Rakauskaitė, A. Matelis bei R. Vastrikas, o filmo operatoriais tapo Audrius Kemežys, Valdis Celminis, Joosepas Matjus, Janis Šenbergas ir Laisvūnas Karvelis.

 

„Laiko tiltų“ premjera įvyko 2018 m. tarptautiniame Karlovy Varų kino festivalyje. Filmas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija, o Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje pelnė „Auksinę taurę“. Taip pat filmas buvo paskelbtas Lietuvos pretendentu į „Oskarų“ apdovanojimus.

 

Baltijos asamblėja – kasmet ryškiausius Baltijos šalių pasiekimus literatūros, meno ir mokslo srityse įvertinanti tarptautinė organizacija. Pagrindinis apdovanojimų tikslas - remti šių sričių plėtrą Baltijos šalyse ir susipažinti su kaimyninių šalių pasiekimais.

Kadras iš filmo „Laiko tiltai“
Kadras iš filmo „Laiko tiltai“