7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Birutei Banevičiūtei skirtas garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanojimas

Šiuolaikinio šokio asociacija
Nr. 32 (1353), 2020-09-25
Kronika
Birutė Banevičiūtė. L. Vansevičienės nuotr.
Birutė Banevičiūtė. L. Vansevičienės nuotr.

Aukščiausias Lietuvos kultūros ministerijos skiriamas apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šiemet skirtas ir šokio pedagogei, edukologei ir choreografei, šokio spektaklių kūdikiams Lietuvoje pradininkei Birutei Banevičiūtei. Apdovanojimas, kuris bus įtektas rugsėjo 22 d. vyksiančios ceremonijos metu, kūrėjai skirtas už ilgametį šiuolaikinio šokio puoselėjimą, sklaidą užsienyje, auditorijos plėtrą ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai bei švietimui.

 

„Šiam apdovanojimui mane pasiūlė Šiuolaikinio šokio asociacija, tad malonu, kad įvertina ir kolegos, ir valstybinė institucija, įgyvendinanti kultūros politiką. Šis apdovanojimas parodo, kad jau ir politiniame lygmenyje suvokiama šokio spektaklių kūdikiams, šokio edukacijos ir šiuolaikinio šokio kultūros svarba. Tai veiklos, kuriomis užsiimu jau daugiau nei 25 metus, – sako Birutė Banevičiūtė, – Smagu, kad mano darbai pastebėti ir įvertinti. Noriu pabrėžti, kad tai padariau ne viena, o su profesionalia komanda – šokio teatro „Dansema“ šokėjais ir bendraminčiais. Esu dėkinga jiems, dėkinga mažiesiems žiūrovams ir jų artimiesiems. Dėkinga ir savo sūnums, kurie, kaip ir mano mokiniai,  studentai bei žiūrovai, mane išmokė daugiausiai.“

 

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

 

Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Birutė Banevičiūtė. L. Vansevičienės nuotr.
Birutė Banevičiūtė. L. Vansevičienės nuotr.