7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Tomas Venclova susitiko su premjerinio spektaklio „Marti“ kūrėjais

VMT inf.
Nr. 41 (1278), 2018-12-14
Kronika
Tomas Venclova Vilniaus mažajame teatre. L. Masio nuotr.
Tomas Venclova Vilniaus mažajame teatre. L. Masio nuotr.

Vilniaus mažajame viešėjo Lietuvos poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, profesorius Tomas Venclova su žmona Tatjana. Ponai Venclovai žiūrėjo premjerinį spektaklį „Marti“, o po spektaklio susitiko su spektaklio kūrėjais. Apie naujausią Vilniaus mažojo teatro spektaklį profesorius sakė: „Tai gali sujaudinti ir net sukrėsti ne tik lietuvį, bet ir kitatautį. Ir tą galiu pasakyti iš savo šeimos patirties – mano žmona Tatjana neskaičiusi Žemaitės, ji nežino siužeto, nekalba lietuviškai, bet ji viską suprato“. Ponia Tatjana prisipažino žiūrėjusi spektaklį vienu įkvėpimu, ypatingai akcentavo kompozitoriaus Fausto Latėno muziką, aktorės Indrės Patkauskaitės vaidybą. Profesorius pasidalino, jog vaikystėje jis buvo sudaręs Žemaitės kalbos žodynėlį, o apsakymus – „Marčią“, „Petrą Kurmelį“ – mokėjo atmintinai.

 

„Tomas Venclova užtvirtino, atpažino ir įvertino, jog Žemaitės tekstas spektaklyje nėra pakeistas, jis suprantamas, o papildomos scenos – patarlių ir Jono monologas – yra vykusios ir pasiteisinusios“, – po susitikimo sakė „Marčios“ režisierė Gabrielė Tuminaitė.

 

Teatro svečių knygoje profesorius paliko įrašą: „Visos Venclovų šeimos vardu ačiū už puikiai atgaivintą Žemaitę“ ir priminė, jog po trejų metų minėsime Žemaitės mirties šimto metų sukaktį.

Žymos:
VMT inf.,
Tomas Venclova Vilniaus mažajame teatre. L. Masio nuotr.
Tomas Venclova Vilniaus mažajame teatre. L. Masio nuotr.