7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatro kritikei Ingridai Ragelskienei

Lietuvos teatro sąjunga
Nr. 41 (1278), 2018-12-14
Kronika
Ingrida Ragelskienė. Asmeninio archyvo nuotr.
Ingrida Ragelskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Tradiciškai metų gale Lietuvos teatro sąjunga pinigine premija apdovanoja teatrologus už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Iki šiol tai buvo vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje, visai neseniai prie šios gražios iniciatyvos prisijungė scenos meno kritikų asociacija įsteigusi „Teksto rakto“ prizą, skirtą scenos meno kritikams.

Šiais metais Lietuvos teatro sąjunga už profesionalios teatro kritikos sklaidą apdovanoja Ingridą Ragelskienę.

1997 m. profesinę karjerą pradėjusi Ingrida Ragelskienė iki šiol aktyviai rašo straipsnius ir recenzijas apie teatrą. Ji dirbo literatūrinės dalies vedėja Valstybiniame jaunimo teatre ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, projektų vadove Menų spaustuvėje. Šiuo metu kultūrinius projektus rengia Lietuvos rusų dramos teatre. Taip pat aktyviai domisi dramaturgija. 2017 m. ji parašė pjesę spektakliui „Šimtmečio moterys“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka aktorės Jurga Kalvaitytė ir Neringa Bulotaitė. Žiūrovų dėmesio susilaukęs spektaklis „Šimtmečio moterys” skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir pirmosioms Lietuvos feministėms.

Lietuvos teatros sąjunga šia premija jau yra apdovanojusi teatrologus ir teatro kritikus – Vaidą Jauniškį, Ramunę Balevičiūtę, Šarūnę Trinkūnaitę, Rūta Oginskaitę, Daivą Šabasevičienę.

Ingrida Ragelskienė. Asmeninio archyvo nuotr.
Ingrida Ragelskienė. Asmeninio archyvo nuotr.